Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #219 üzenetére

    Tőlem is elolvashattad, ezért írtam, hogy nyugodtan olvass vissza, mert ebben a topikban is leírtam miért az a véleményem, ami. Minek írjam le ugyanazt 10 hozzászólásonként?

    az nem a juzer érdeke, hogy az alma ne bánhasson kénye-kedve szerint a juzerrel/fejlesztővel?

    Szerződés van, amibe mindkét fél beleegyezik. A user és az Apple közti szerződés kicsit más, mint ami a fejlesztő és az Apple közt jön létre (előbbiben nincs olyan, hogy az Apple bármikor felbonthatja a szerződést önhatalmúlag). De akinek nem tetszik a szerződés, annak nem kell az iOS-t választania és kész.
    A usereket általában különösebben nem érdekli, mi van a fejlesztővel.

    mennyiben a juzer érdeke, hogy amellett, hogy nem fortnájtozhat, még a lehetőségtől is elvágták volna, hogy az epic valaha "kijavítsa" a fortnitet, ill. fejleszthesse az unreal motort/többi játékot ?

    Azt ugye tudod, hogy az Apple konkrétan felajánlotta az Epicnek, hogy augusztus 28-ig ha kiveszi a direct paymentet az appból, akkor mehet vissza a store-ba?

    mondd, hogy az epic megregulázása az elsősorban a juzer érdeke volt és nem példát statuált az alma a lázadóval

    A szerződésszegésnek mindig következményei vannak, tisztában volt ezzel az Epic is mikor úgy döntött, hogy nem várja meg a per végét a szabálysértő update-tel.

    képzeld el, hogy mondjuk a ban előtt vettél valamikor a fortnájtban X ezerért kontentet - neked tényleg az az érdeked, hogy ezt ne használhasd??? nem csupán fenyegető eszköz vagy egy nagy játszmában?

    Csak ezt a nagy játszmát nem az Apple kezdte, nem ő borította fel a status quo-t. Ezt lehet nem kéne elfelejteni, eléggé releváns infó a sztori szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arty #219 üzenetére

    Nem konkrétan az Epic megregulázása volt a user érdeke, hanem általánosságban az, hogy ne szűrés nélkül tolják az arcába a noname fejlesztők a szarjaikat és ne neki kelljen minden egyes app telepítéskor bújnia a fórumokat, hogy akkor ezt most biztonságos-e telepíteni, illetve lehet-e upgradelni az 1.0.2-re mert nem raktak bele közben a bugfixeken kívül jelszólopó kódot is.

    Az Epic megregulázása csak a szabályok alkalmazásának egyenesági következménye.

    A hozzászólás, amire válaszoltam viszont azt taglalta, hogy egyáltalán mit érdekel engem, hogy van-e iOS-re más appstore is, legfeljebb nem majd használom.
    Erre válaszoltam, hogy nagyon is érdekel, mert így a fejlesztők a kisebbik ellenállás irányába fognak elindulni és ahelyett, hogy biztonságos kódot írnának, inkább olyan boltot választanak, amiben nincs ellenőrzés. Ez jó a fejlesztőnek és rossz a usernek.

    Ettől még lehet a végtelen fejlesztői szabadságot biztosító modellt választani, ha a usernek az kell, akkor mehet Androidra. De aki az iOS-t választja, az sok egyéb mellett a biztonságosabb Appstore miatt teszi és ezt a biztonságot akarják most törvényi erővel szétverni.

Új hozzászólás Aktív témák