Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz janeszgol #137 üzenetére

    Én talán nem ezt csinálom? Amellett érvelek hogy minden szabály végső soron az Apple és a fejlesztők (és a többes szám használata itt nem véletlen) megegyezésének eredménye. Az Apple kínál egy szolgáltatást, ami az App Store és a hozzá tartozó infrastruktúra, és ezen keresztül egy sok százmilliós, az appokért fizetni a konkurencia felhasználóinál jóval nagyobb hajlandóságot mutató userbase elérése. Ezt ő a fejlesztők iOS-en megtermelt profitjának 30%-ára árazta be (kivéve az egy évnél hosszabb feliratkozások esetén, mert ott 15%-ra). Hogy miért épp ennyire, az teljes mértékben az ő dolga.

    De önmagában nem lenne elég az ő akarata, a fejlesztőknek is el kell fogadnia a feltételeket ahhoz, hogy a szerződés érvénybe lépjen. Ha a fejlesztők nem fogadják el, akkor nincs szerződés, nincsenek appok iOS-re és ebből kifolyólag nincsenek iPhone eladások. Az Apple pedig rákényszerül, hogy módosítson a feltételeken. De erről jelenleg szó sincs, legalábbis én nem látom ennek jeleit, hogy a fejlesztők tömegesen terveznék otthagyni a platformot.

    Szóval ja, szerintem a piac döntött, és elfogadhatónak találta a 30%-os sápot. Mi sem szemlélteti ezt jobban, mint az App Store-ban található sok százezer app.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák