Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #106 üzenetére

    Mivel függetlenként is dolgoztam be projektekbe, így van némi vállalkozási ismeretem is. Valamint a projektek során mi is futottunk már bele visszautasításba. Sőt, volt, hogy az egyik fejlesztő kolléga vette észre, hogy csúnyán megszegünk egy szabályt egy külső szolgáltatás kapcsán és még azelőtt gyorsan megoldotta a cég, mielőtt még az érintett szolgáltató egyáltalán észrevette volna és baj lett volna belőle - izgulás azért volt. Olyan is volt, hogy én magyaráztam el a marketingeseknek, hogy épp szerzői jogot szegnek - s ne a netről szedett képet használják, hanem vegyék meg a jogot, mert nem úgy megy ez, hogy bármit letöltenek és felhasználhatnak. Azt hiszem elég nagy botrány lett volna, ha az úgy kimegy. Képesek voltak tudatlanságukban megretusálni a vízjelet rajta. Nem pénz kérdése volt, mert csak 40 euro volt a licensz hozzá. Hihetetlen néha mennyire eltévednek emberek :D

    Várj, nem úgy volt, hogy a spotify ment neki az applenek? És azzal érvelt, hogy bár ugyanakkora az előfizetési díj, de az apple-nak kvázi ingyen van a terjesztés, mert úgyis a saját storejában van?

    És a spotify esetén, mivel nem virtuális pénzt lehet költeni, hanem szolgáltatást előfizetni, így egyáltalán nem kötelező az ios appban előfizetési lehetőségnek lennie. Simán a saját weblapjukon feliratkozhatnak az ügyfelek és az ios appban semmit sem kell fizetni, jutalékot sem. Viszont ők mégis akarták, hogy lehessen az ios appban is előfizetni, de jutalékmentességet akartak. A netflix ugyanez. Előfizetésnél pedig az első éves jutalék 30%, a második évtől 15% már "csak".
    Tévedek?

    Nekem például közvetlen netflixes előfizetésem van a webapjukról, így a az általam használt androidos és firetv eszközökön való nézés után sem kap jutalékot se a google se az amazon. Ahogy az amazon prime videó előfizetésem után sem kap jutalékot a google, pedig androidon is használom. És a youtube előfizetésem után sem kap jutalékot az amazon. hasonló okokból.

    Másrészről meg: az o2 game store és más hasonló app azért nincs egyik platform storeban sem, mert azokért nem akart a cég jutalékot fizetni. Hanem csak készülékre előtelepítve és apk-ból manuálisan telepítve volt elérhető az ügyfelek számára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák