Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Tigerclaw #44 üzenetére

    "Gyakorlatilag befeszkeltek az emberek es az Internet koze es minden atfolyo dolgon keresni akarnak. "

    Ezzel csak egy bibi van. Ha kivonod az internetből a csúnya kapitalista cégeket, akkor nagyjából csak az állami oldalak maradnak és némi zaj. Még emlékszem arra, hogy '93 körül mi volt az internet. Nem hiszem, hogy bárki visszasírja azokat az időket. Szóval, manapság, a tutiban ülve könnyű arról panaszkodni, hogy mivé lett az internet (gyors, mindenféle téren tartalommal teli, olcsó, bárki számára elérhető...).

    (#85) tha_answer
    társasági adót nem nagyon fizetnek a cégek, valószínűleg az epic sem. A társasági adó pedig lényegében haszonadó. A vásárlást áfa / sales tax terheli. A gyár területét, irodákat helyi adók. A munkások fizetését is 30-50% adó terheli. Minden sokszorosan meg van adóztatva és a végén, ha a cég képes még ezután is profitot felmutatni, akkor aki hatékonyabban dolgozik, azt megbüntetik haszonadóval érte. A cégek pedig igyekeznek kevésbé ügyesnek látszani ezért.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Tigerclaw #88 üzenetére

    Ha nem lenne apple, akkor nem lenne ios app piac. Szóval némiképp túlzó azt mondani, hogy semmit sem tesz hozzá.

    Az amazon és az apple pont egyforma helyzetben van. A saját platformjukon csak megfelelő jutalék leadásával lehet pénzt keresni. És ahogy az amazonnak van ebay, aliexpress és más konkurense, úgy az apple-nek is van play store és sok más kisebb konkurense is. Ha amazonon akarsz venni valamit, akkor nem követelheted, hogy ebay számlázzon neked rajta.

    Az adózás pedig minden cégnél ugyanolyan. Amit nem muszáj befizetni, azt egy cég sem fizeti be. A vásárló által kifizetett végösszegben pedig hatalmas adó van, csak technikai részlet hogy milyen címszó alatt kell az állam felé átutalni. Csak a nem létező cég nem fizet semmilyen adót.

  • azbest

    félisten

    válasz Tigerclaw #91 üzenetére

    Azt hiszem rájöttem, hogy egészen másról beszélünk. Te arról írsz véleményt, hogy szerinted milyen mértékek a morálisan korrektek. Én meg arról, hogy mi a törvényes.

    Csak sajnos rendszeresen össze van mosva megfogalmazásilag az, hogy valakinek nem tetszik a kapitalizmus azzal, hogy a törvények mit tesznek lehetővé.

    Azzal nincsen semmi baj, hogy sokallod a jutalékot. :R

    (#92) Busterftw
    annyiban korrigálnálak, hogy valószínűleg nem az összes fejlesztő 25%-a keres annyit a storeban. Hanem a valamilyen formában pénzt szedő alkalmazások készítőiről lehet szól. Mivel az app kínálat 84%-a ingyenes [link]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #96 üzenetére

    emlékeztetlek, hogy a bíráság majd ezután kezdi vizsgálni, hogy történ-e bármilyen törvénysértés (epic támában).

    A többiek már számtalan módon megmutatták neked is, hogy ez a jutalék mérték standard az elektronikus és a fizikai piacokon is.

    Az, hogy az apple sok pénzt keres nem törvénytelen. Lehet őket utálni érte, de az irigység nem túl hasznos, helyette érdemesebb inkább dolgozni és pénzt keresni. :U

    (#90) Polllen
    épp szabadságon vagyok, fotelban hátradőlve, hideg üdítőt kortyolva olvasgatok, beszélgetek. Annyiból hasznos volt a történet, hogy kicsit felfrissítettem a szabályzatok és technikai megoldásokkal kapcsolatos ismereteimet.
    Ma például ios-re fejlesztő kollégákkal ebédeltem és megkérdeztem, hogy lehet-e bármi igazság abban, hogy az asztali epic store-ból telepíthető unreal engine framework frissítését vagy a vele készült appok fejlesztését ellehetetlenítené az, hogyha zárolták volna az epic ezzel kapcsolatos fiókját. A válasza rövid és tömör volt: ez hülyeség, nem kell semmilyen külön aláírás a libekre, a vele készült appot pedig az app fejlesztője írja alá az ő kulcsával.

    (#98) floatr
    ne viccel már, teljesen egyetértek dabadab-bal ebben. Gondolom arra számítasz, hogy mások nem kattintanak rá és olvassák el és értelmezik a linket, hanem alapból azt feltételezik, hogy téged igazol. :D Éppen azzal szoktam vitatkozni, hogy valaki már úgy beszél, mintha véget ért volna a tárgyalás és kimondták volna bűnösnek az applet.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #98 üzenetére

    ja és hogy lásd, nem a levegőbe beszélek, korábban én is írtam hasonló tartalmú összefoglalást [link]

    És nem szép, hogy a média minden hírt szenzációként akar tálalni, sokszor elferdítve a valós történéseket.

    (#100) floatr
    olyannyira nem vagyok a téma közelében, hogy több nemzetközi mobil app fejlesztős projektben dolgoztam már [link] [link] [link] , csak, hogy a legkomolyabbakat említsem :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz copass #103 üzenetére

    másik szálon beszéltünk már róla, hogy végül mégsem tiltották, hanem elnézést kértek. A panasz és a megoldás között a cikkekben lévő dátumok szerint 1 nap telt el. És egy korábbi app verzióban valóban volt olyan előfizetési formákat listázó rész, ami nem feltétlen szabályos egy teljesen free appban. [link]

    De van ám sokkal érdekesebb hír is egy másik cég kapcsán. A hey email app kapcsán kezdtek hasonló panaszkodásba a fejlesztők egy hónapja. Viszont az az app teljesen új volt, napokkal azelőtt küldték be először. Néha elég rögös átmenni a reviewn. Viszont úgy tűnik, hogy most fenn van már az az app is, szóval lehet megoldódott, csak abból már nem csináltak hírverést. Az eredeti állításuk szerint a második kiadást nem engedték ki (1.0.1 lehetett az), s látszik is hogy az hiányzik az app verzió történetéből.

    Amúgy, személyes véleményem, lehet semmi köze a valós eseményekhez: lehet valami új alvállalkozás kezdett dolgozni a review-kon indiában és a tapasztalatlan csapat hülyeségeket csinált az elbírálásokkor. De amúgy teljesen normális, hogy visszautasítanak update-ket és magyarázatot kérnek, mert valamit nem ért a bíráló. A saját nyilvános statisztikájuk szerint is 10-ből 4-szer visszautasítják az alkalmazás reviewt. Meg kell próbálni átfogalmazni, meggyőzni őket, elmagyarázni. Ha jogos a kifogás, akkor pedig megoldani. Csak most divat rögtön a médiában panaszkodni, mert attól remélik a gyorsabb ügymenetet.

    szerk: bocs, közben betettem a linket a fejleményről.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #106 üzenetére

    Mivel függetlenként is dolgoztam be projektekbe, így van némi vállalkozási ismeretem is. Valamint a projektek során mi is futottunk már bele visszautasításba. Sőt, volt, hogy az egyik fejlesztő kolléga vette észre, hogy csúnyán megszegünk egy szabályt egy külső szolgáltatás kapcsán és még azelőtt gyorsan megoldotta a cég, mielőtt még az érintett szolgáltató egyáltalán észrevette volna és baj lett volna belőle - izgulás azért volt. Olyan is volt, hogy én magyaráztam el a marketingeseknek, hogy épp szerzői jogot szegnek - s ne a netről szedett képet használják, hanem vegyék meg a jogot, mert nem úgy megy ez, hogy bármit letöltenek és felhasználhatnak. Azt hiszem elég nagy botrány lett volna, ha az úgy kimegy. Képesek voltak tudatlanságukban megretusálni a vízjelet rajta. Nem pénz kérdése volt, mert csak 40 euro volt a licensz hozzá. Hihetetlen néha mennyire eltévednek emberek :D

    Várj, nem úgy volt, hogy a spotify ment neki az applenek? És azzal érvelt, hogy bár ugyanakkora az előfizetési díj, de az apple-nak kvázi ingyen van a terjesztés, mert úgyis a saját storejában van?

    És a spotify esetén, mivel nem virtuális pénzt lehet költeni, hanem szolgáltatást előfizetni, így egyáltalán nem kötelező az ios appban előfizetési lehetőségnek lennie. Simán a saját weblapjukon feliratkozhatnak az ügyfelek és az ios appban semmit sem kell fizetni, jutalékot sem. Viszont ők mégis akarták, hogy lehessen az ios appban is előfizetni, de jutalékmentességet akartak. A netflix ugyanez. Előfizetésnél pedig az első éves jutalék 30%, a második évtől 15% már "csak".
    Tévedek?

    Nekem például közvetlen netflixes előfizetésem van a webapjukról, így a az általam használt androidos és firetv eszközökön való nézés után sem kap jutalékot se a google se az amazon. Ahogy az amazon prime videó előfizetésem után sem kap jutalékot a google, pedig androidon is használom. És a youtube előfizetésem után sem kap jutalékot az amazon. hasonló okokból.

    Másrészről meg: az o2 game store és más hasonló app azért nincs egyik platform storeban sem, mert azokért nem akart a cég jutalékot fizetni. Hanem csak készülékre előtelepítve és apk-ból manuálisan telepítve volt elérhető az ügyfelek számára.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    nettó 9.99 mindkettő [link] és már ios alól már nincs iap, a spotify weblapján lehet előfizetni.

  • azbest

    félisten

    válasz janeszgol #152 üzenetére

    "Ne haragudj, de te ezt honnan tudod?"
    Mivel nem volt semmilyen erőszakos kényszerítés arra, hogy meg kell venned az iphone-t. Az nem kényszerítés, hogy neked az tetszik jobban.

    " A vegyek droidos telefont választ nem fogadom el."
    Ha kizárólag iphone-t vagy hajlandó vásárolni, az sem kényszerítés, hanem függőség. Nem, nem kényszer, hanem szenvedélybetegség. :U

    Nem véletlenül írok szenvedélybetegséget. Pláne, amikor loot boxokról és szerencsejátékról van szó. Régen gamblingnek hívták, csak az a kifejezés már alapból negatív mellékhangot kapott. Ma már gamingnek hívják. Gam(bl)ing.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #229 üzenetére

    Ez szerintem nem vezet semerre a beszélgetésben. Sokan egyszerűen nem tudnak cégként gondolkodni, ez már kiderült a hárommal korábbi hír kommentjeinél is. A hónapról hónapra élő alkalmazotti léttől teljesen más dimmenzió az, amikor milliárdos cégek gazdálkodásáról van szó.

    Az a kabaré jelenet jut eszembe, amikor leszólják az embert, aki nem ad borravalót és minden fillért megfog, hogy mekkora sóher. Aztán meg irígykednek, mert milyen gazdag. Viszont a leszólók épp azt vetik fel, hogy ha már olyan gazdag miért nem szórja a pénzt vagy miért nem ingyen dolgozik - nem esik le, hogy akkor nem lenne gazdag :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #241 üzenetére

    Rossz hasonlat. Cégként jobban kellene tudnod, hogy a szolgáltatások igénybevétele után fizetni kell. Ha jutalékos rendszerben állapodtatok meg, hogy az eladásaid után kell részesedést adni, akkor úgy. Ha nem fizeted a számlákat, akkor előbb felszólítanak, hogy fizess. Ha továbbra sem fizetsz, akkor fizetési meghagyás, lehet pereskedés. Ha nem foglalkozol vele, akkor fizetésképtelenség megállapítása és felszámolási eljárás.
    Tényleg úgy néz ki, mintha nem látnád a szerepeket.

    Azt pedig már sokszor elmondtuk, hogy nem te vagy az egyetlen cég - ahogy a hasonlatodban próbálod beállítani - hanem van sok másik cég is. Sokkal inkább úgy passzolna a hasonlatodban, hogy egy partnered megtagadná azt, hogy veled szerződjön a továbbiakban, ellenben azt követelné, hogy beüljön a cégedbe és az erőforrásaidat az ő saját külön bizniszére felhasználja.

    Ugye picit furán venné ki magát, ha egy ügyfeled elkezdené játszani az eszét, hogy márpedig ő mostantól üzlettárs. A való életben persze megtörténik ilyen is, de általában mafiának hívják.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #244 üzenetére

    te hoztál olyan példát, hogy ha te mint a világ egyetlen munkaadójaként 30%-kot levágnál csak úgy az alkalmazottaidtól, akkor az hű milyen lenne. Gyakorlatilag teljes szereptévesztés az egész, erre hívtam fel a figyelmedet a hasonlatod kapcsán. Teljesen más világban élünk. Teljesen mást jelentenek számodra a szavak. Így nehéz kommunikálni veled, mert mindig másról beszélsz. :U

    szerk:
    Ó, ájfón, miért vagy te ájfón?
    Tagadd meg atyád és dobd el neved!
    S ha nem teszed: csak esküdj kedvesemmé -
    S majd én nem leszek epic games tovább!

    Amúgy tényleg Shakespearei a helyzet. Ne legyen ájfón az ájfón, de ha mégis, akkor beházasodhasson rá más is, csak az a lényeg, hogy benne legyen a tutiban :D Nameg az epic inkább az a csaj, amelyik a házasság után lelép az értékekkel és a ház felét is követeli. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #86564352 #247 üzenetére

    Érdekes egyébként hogy az amazon még csak fel sem merült a témában. Mármint, nem a kupon árus boltként, hanem mint mobil / okosplatform. Persze, mivel mindenki elsősorban a telefonokra koncentrál, de tabletek és tévé kapcsán azért az amazon is ott van a saját rendszerével.

    Hm, dobott a kereső egy pdf-et valami analizáló cégtől, ahol az amazon és az epic is benne van a különböző fee-k kapcsán az összehasonlításokban. És egész friss, tavaszi [link]
    Érdekes látni az ebookokat is a különböző piacokon. Hogy a tipikus 30% mellett a 2.99 alatti árúaknál 55-65-80% jutalék is van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák