Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Dr. Akula #415 üzenetére

    60 gigás játékok, Windows, stb.
    Ezek szerinted szekvenciális adatfolyamok? :)) Javaslom, hogy használj HWinfót, és képedj el. Nem hogy gigabyte-os, de párszáz megás átvitelnél sosem látsz nagyobbat egy játék betöltése során. Azzal pedig semmit nem tömsz el. Nagyon nem vagy képben az adatátviteli problémák nagyságrendjével. Attól, hogy láttál néhány ostoba tesztprogramban hatalmas, emberfeletti adatátviteli számokat, a valós használatban a töredékét is alig lehet megközelíteni.

    2 x4-es M.2 foglalat verseng egy x4.es DMI buszért, a SATA vinyókkal, USB-s eszközökkel, alaplapi hangkártyával együtt.
    Kérlek, számold ki velem együtt a problémák nagyságrendjét.

    2x nvme SSD adatátvitel: 2x 200 MB/s = 400 MB/s
    2x sata SSD adatátvitel: 2x 100 MB/s = 200 MB/s
    És ez csak akkor, ha valami felfoghatatlan, elképzelhetetlen helyzetben egyszerre akar valaki minden lemezéről olvasni. Mi a túró olvas be egyszerre 4 lemezről teljes sebességgel (a szekvenciális hülyeséget felejtsd el, ráadásul a raid pont a random olvasáson nem segít ssd esetén, úgyhogy a raidet is felejtsd el, hacsak nem az ssd tesztprogramokért tartasz számítógépet).

    usb egér: pár kilobájt/s
    usb bill: pár kilobajt/s
    usb DAC: 1MB/s
    usb wifi: 40MB/s
    lan: 100MB/s
    legyen még egy lan: 100MB/s
    fogalmam sincs, mikor van mindhárom hálózat egyszerre teljes terhelésen, de képzeljük el

    Ha ezt mind összeadom, még akkor is csak a <1GB/s adatátvitelnél tartunk, ami a DMI 3.0 kevesebb, mint 25%-a. Ez a DMI 3.0 még 10 évig vígan kiszolgálna mindent. A 640kB már nem is elég, de amikor '81-ben Billy ezt mondta, utána 10 évig még elég volt. Én '91-ben 640kB-tal elégedett voltam.

    De ha ez nálad így van, akkor adódik a kérdés: ezt még minek kikötni az alaplapra, erről fog valaki CF(X)-et tolni?
    Erről a gyártót kérdezd meg, ne engem. Ha valaki olyan hülye, hogy épp csak nem forog, akkor a chipsetes PCIe buszra köti a játékos VGÁ-ját. De ha valaki még ennél is hülyébb, akkor az 1x slotokba is dugdos még 4-et, hogy menjen a hexa-CF (le ne írd, hogy ilyen nincs). Mert az 1x slotba is lehet dugni VGÁ-t (bányászok szoktak is, ott van is értelme, mert az nem tömi el a chipsetet úgyse).

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák