Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz sh4d0w #19 üzenetére

    Na akkor még egyszer:
    1)
    idézet tőlem:"mert ott van annyi civil kontroll, ami időről időre visszariasztja a túlkapásokat."
    .
    idézet tőled:"kiderult (a Wikileaks-nek koszonhetoen)"
    Vagyis ezzel megerősítetted azt, amit írtam.

    Köszönöm.

    2)
    "Valahogy ott mégse szokták esernyővégbe rejtett méreggel megszúrni és kivégezni az embereket. Vagy plutóniumos teával. Vagy dupla fejlövéssel az ellenzéki újságírónőket."

    kontra:

    "...biroi felhatalmazas nelkul is massziv lehallgatast vegeznek a harombetusok a celzottak helyett."
    .
    3)
    "a masodik Obol-haboru sem volt olyan civilizalt, amilyennek az usakok beallitottak."
    .
    Nincs civilizált háború. NINCS. Ezzel együtt fenntartom, amit írtam:
    "ha megrogyna az USA, és a vezető hatalmi bot átkerülne Kína/Oroszország stb. kezébe, akkor az sokkal nagyobb baj volna.

    Mert ők nem bohóckodnának holmi "okoseszközös lehallgatással". Simán megmondanák, hogy "kishaver, holnaptól ezt mondhatod és ezt nem, az egyéni véleményt nem toleráljuk", aztán mehetnél panaszkodni, ahova akarsz.
    Na az már tényleg gondolatrendőrség lenne.
    Érdekes, hogy ettől valahogy mégsem paráznak azok, akik most diktatúrát kiáltanak némi okoseszközös hekkelés miatt."

    Úgyhogy inkább TE ne röhögtesd ki magad. A tettek súlyozásával komoly gondjaid vannak.
    És mindazoknak, akik azt hiszik, hogy az USA folyamatos nyomás alatt tartásával majd jobb lesz a világ. Hogyne. Nyilván az oroszok/kínaiak/irániak stb., ha helyzetbe kerülnének, akkor egy szebb, jobb világrendet alkotnának.

  • nyisziati

    veterán

    válasz sh4d0w #25 üzenetére

    "A Wikileaks nem civil kontroll. Sosem derultek volna ki azok a disznosagok, ha Chelsea Manning nem szivarogtatja ki ezeket, tehat nincs mit megkoszonnod, mert marhasagot irtal."

    Minden a civil kontroll része, ami megakadályozza a hatalom túltengését. Akár direkt, akár indirekt formában.

    "Azt nem mondtam, hogy mas vilaghatalommal a vezeto pozicioban jobb lenne, az viszont egeszen vilagos, hogy az amerikaiak nem kulonbek naluk. "

    Ezt pedig fentebb cáfoltam. Ennél nagyobb baromságot nem is erőltethetnétek.
    Ráadásul, mint írtam is, ez már komoly erkölcsi hiányosság, pl. egy Iránnal (vagy akár Oroszországgal, Észak-Koreával) egy platformra helyezni az USÁ-t. Elég csak az orosz történelmet megnézni, mondjuk magyar kontextusban.
    És mondjuk mellétenni az USA-Japán viszonyt... Erről ennyit.

  • nyisziati

    veterán

    válasz sh4d0w #30 üzenetére

    "Nem, az erkölcsi hiányosság az, amikor azt hiszed, hogy egyik népcsoport felsőbbrendű a másiknál - akár erkölcsileg is."

    Háááát... Aki ilyen szinten nem érti, amit írtam, vagy ennyire félreérti, azzal még vitatkozni se tudok. :DDD

    Jó éjszakát.

  • ViZion

    félisten

    válasz sh4d0w #30 üzenetére

    "Csak a világ nem tud erről..." Azt a részét én sem értem a jótetteknek, h a világ olyan részein, ahol nincs olaj, ott miért nem probléma egy-egy diktátor, vagy népirtás? Szopóágon van Afrika, ha lenne olajuk bővebben, akkor már rég jött volna amerikakapitány és jól elintézte volna a diktatúrákat, polgárháborúkat. Ahogy a világ halad, a nálunk lévő víz és a viszonylag sok termőföld is érték lesz, lehet még fogjuk látni, ahogy felszabadítanak ismét minket. :D

    Nah, ez is kiderült... elég sokára hozzák ezeket a híreket, miért? Lehessen má' FW-t rakni TV-re is otthon, vmi opensource-ból, kész. Mint a TV boxok. Én maradok is ezen a vonalon. A TV mutassa a képet, legyen buta. A hang szóljon a hangfalakból, lehet buta, vezetékes. Értem én, h IoT, meg okosdolgok...mondjuk nem a kémkedést tartom a legnagyobb bajnak (bár ha egy céges rendszerbe bekerül, az para, pl. tárgyalóban okosTV, ilyesmi), hanem a zsaroló vírusokat. Vkinek települ egy ilyen szutyokból, beviszi a céghez, kész a baj.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • #65755648

    törölt tag

    válasz sh4d0w #58 üzenetére

    Igazán köszönöm, de azt hiszem tájékozottabb vagyok a témában mint Te. :DDD

  • ViZion

    félisten

    válasz sh4d0w #60 üzenetére

    Pedig nyilván felsőbbrendűek, elég csak az elnökükre nézni... :K :D
    ...OK, mi sem vagyunk sokkal jobbak :o

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • #65755648

    törölt tag

    válasz sh4d0w #60 üzenetére

    Azt hiszem bárki aki visszaolvas könnyen el tudja dönteni melyikünk hozott több érvet és bizonyítékot az állításai alátámasztására :K
    Komoly alsóbbrendűségi komplexusod lehet, ha folyton ezzel a "felsőbbrendűségi" dumával jössz. Innen is látszik, hogy teljesen érzelmi alapon folytatod a vitát és semennyi és semmilyen racionális bizonyíték hatására nem lennél képes változtatni az előre elhatározott (sok alapos agymosással belédprogramozott?) nézőponton.

    Szó nincs itt semmilyen alsó/felőrendűségről. Különböző politikai rendszerekről, a hatalom megoszlásának és gyakorlásának módjáról, kontra az egyén szabadságának korlátozásáról beszélünk a világ különféle pontjain. Igen, ez most is és mindig helyenként jobban működik mint máshol és ahol jobban működik azt kéne másolnia a többieknek és nem fordítva! EZ az amerikai renszer. Messze nem hibátlan, de ahol ilyen önkritikát meg tudsz fogalmazni és közhírré tenni az fényévekkel jobb rendszer, mint az ahol ha ugyanezt megteszed akkor börtön/ halál vár rád.
    Éltél te a kommunizmusban? Láttad, hogy minden téren ugyanannak az embernek a szobra, minden falon ugyanaz a fénykép, minden médiában ugyanaz a propaganda szóljon (ez utóbbit hamarosan megérjük ha így haladunk...)? Hogy vigyázni kell mit mondasz a szomszédnak és mit a főnöködnek, mert beláthatatlan következményei lehetnek? Álltál sorba hajnal négytől kenyérért, mert tudtad hiába adják ki csak jegyre - amit az állam utal ki - 5 órára már elfogy és a sor végén állóknak már nem jut? Éltél olyan városban ahol bármelyik boltba bementél üres polcok fogadtak?
    Mert ilyen a diktatúra. Az is ami felé Oroszország halad. Hogy hasonlíthatsz egy olyan országot, ahol 82% a támogatottsága egy olyan embernek, aki miatt roskadozik az országa gazdasága és minden más országgal egyre romlik a diplomáciai viszonya - bármilyen szabad országhoz, legyen az európai, ázsiai vagy amerikai? Fogalmad sincs hogy miről beszélsz.

Új hozzászólás Aktív témák