Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Foglalt név #155 üzenetére

    "Az automata nem gondolatolvasó, én meg nem szeretem ha a kanyar bejáratánál még csinál két felesleges terhelésváltást."

    -Egyre jobban érlelődik bennem az, hogy neked soha nem volt ótomatád.. Vajon nekem miért nem "csinál a kanyar bejáratánál (sem) terhelésváltást"? És azt tudtad, hogy az automata váltóból is van olyan, ami többféleképpen működik? Az enyém például háromféleképpen. Normál automata üzemmódban váltogat, ahogy kell. Aztán van a "kézi" üzemmód, amikor csak akkor vált el, ha én elváltok. És van egy hibrid mód, ami amolyan DS-direct sport - automata mód, amikor is sokkal később vált el és sokkal előbb vált vissza. Ezen felül van még egy sport gombocskám, amit eddig talán 2x használtam. Az ótomata váltók többsége manapság rendelkezik egy "üres" fokozattal is, azaz tud egyfajta szabadonfutó üzemmódot is.

    (A kéziváltóról még annyit, hogy régebben versenyeztem pár évet, hagyományos kéziváltós autókkal, és elég jól ment. A váltóhasználatról annyit, hogy jöttem haza franciából kuplung nélkül, tehát annyira hülye nem vagyok a manuális váltókhoz, kuplung nélkül is tudok oda-vissza váltani, elindulni - akérmi, de mégsem vágyom vissza a manuális váltót. Talán ha állnál egy dugóban a német pályán 4 órát araszolva/folyamatosan kuplungolgatva, meggondolnád a dolgot. ;).)

Új hozzászólás Aktív témák