Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pipó

    őstag

    válasz Oliverda #187 üzenetére

    IQ?

    "Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

  • b.

    félisten

    válasz Oliverda #199 üzenetére

    Szerinted innen merre lehet továbblépni? lehetséges ezen a szinten egy hasonló ugrást végrehajtani a közeli 1-2 generációs jövőben egy új architektúrával, mint anno tette a Core2 vonal?csak érdekel, mert neked jók a meglátásaid ilyen téren.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • válasz Oliverda #203 üzenetére

    Ami az Intelnél a P6 -> Pentium M -> Core 2 az az AMD-nél a K8 -> Bobcat -> Zen. Nem? :D Szóval ez alapján a Zen se új, s az Intelnek nincs hova nyúlnia, mert nem nyúlt mellé mostanában semmivel.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Oliverda #205 üzenetére

    Kíváncsi lennék, hogy a jövőben tervezi-e az AMD a 256 bites AVX utasítások "natív" támogatását, illetve, hogy az 512 bites vektorutasításokat tervezik-e beépíteni a Zen+-ba valamilyen formában.

  • válasz Oliverda #205 üzenetére

    Fogalmazzunk úgy, hogy nem vadonatúj, elvileg, szerintem. Mert ez csak spekuláció, hogy vajon lesz-e köze Jaguár / Puma archokhoz olyan szinten, mint a Intelnél a Core 2 a Pentium M-hez.

    Ami izgalmasabb az az, hogy az Intel miképp fog új (nem csak finomított) architektúrát csinálni. Az mindegy, hogy a Zen jó lesz-e, az Intelnek hamarosan valami igazán újat kell alkotnia, mivel nem nagyon van már előrelépés. S itt a kérdés, hogy hova nyúljon? Szerintem egyáltalán nem garantált az, hogy jó is lesz, nagy a kockázat.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Oliverda #214 üzenetére

    "Ezek leginkább csak HPC-hez kellenének, oda pedig egyelőre más tervei vannak a cégnek."

    Aham, az APUk, és a sok jól párhuzamosítható számolás kiszervezése az IGP-be? Eddig talán a memóriasávszél, vagy a potens processzorarchitektúra hiánya szabott gátat nekik. Kíváncsian várom, mit hoz a jövő...

  • sb

    veterán

    válasz Oliverda #217 üzenetére

    Ezzel az a gond, hogy szerintem hozzáállás, de ha nem akarok rosszindulatú lenni akkor költség oldali probléma és semmi köze a technológiához. Se gyártáshoz, se máshoz.
    A kívánatos teljesítményfejlődés az 1-2 szálas 20GHz-es proci lenne mert azon minden sz*r elfut.
    A valóságban - fentebb is - viszont csak párhuzamosított megoldások jöhetnek szóba mint SIMD, több cpu mag, több gpu "mag". Vagyis sebesség helyett számolóegység-mennyiség sokszorozás leegyszerűsítve.

    Az világos, hogy nem minden párhuzamosítható, nincs is rá szükség minden esetben és ha mégis akkor sem triviális fejlesztési feladat. De akkor valahol bele kéne törődni, hogy ez van. Átlaguser számológépbe, passzinászba, FB kliensbe nem kap ilyet és vehet 1-2 magos cuccokat. Szerver, WS oldalon meg megvan az igény és forrás is rá, oda fejlesztenek ezt-azt. De akkor consumer oldalon el kell fogadni, hogy nincs fejlődés, nem lehet eladni a 6-8-10-20 magos csodákat és csillivilli új sw-ket. Marad ugyanaz a piac ugyanazokkal a korlátokkal.

    Pedig potenciál tuti lenne benne. Egyrészt a mobil/ultramobilban akkuidőt lehet vele nyerni amire most azért használják is (na jó, a fixfunkciós hw inkább hódít sajnos ott is). Másrészt, visszatérve a sima passziász-FB kliens körbe, bármibe bele lehet tolni 1-2 "okosfunkciót", egy kis képfeldolgozás, AI, gépi tanulás, stb... Nem kell otthon renderelni, hogy sok magra meg gpgpu-ra legyen (gerjesztett) igény.

    Ez szerintem még mindig sima bevétel-költség harc. Amíg van bevétel másból addig nyilván a könnyebb utat választják. Bekerül egy M.2 slot vagy kikerül egy feature, a HDMI 2.0-ra is igen sokat kell várni... ezekért majd megveszi a user az új telefont, vagy 5-6 éve csak ráncfellvart és alig módosított procit az új platformmal. Addig ott állhat pár tflops a gépében kihasználatlanul, ha van rá igénye akkor is. Ha nincs és elég az M.2 is a váltáshoz az még jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Oliverda #245 üzenetére

    Nekik igazából az AVX2 jött volna jól eredetileg is. De nem éri meg támogatni, ha még csak az esélye sincs meg annak, hogy belátható időn belül ott lesz minden prociban. Alapvetően a GPGPU-s irány nem rossz, de lassan tényleg olyan dolgok is átkerülnek, amik nem oda valók. Persze ez felfogás kérdése. A GPU is megcsinálja, amit kérnek tőle, csak a legtöbb GPU-t nem arra alakították ki, hogy terepszimulációt végezzen és mellette még számolja is a grafikát. De annak jóval nagyobb az esélye, hogy belátható időn belül minden GPU hatékonyan tudja majd ezt csinálni, minthogy a legolcsóbb procikba AVX támogatás kerül. Sajnos ilyen szerencsétlen tényezők alakítják az aktuális döntéseket. :(

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • sb

    veterán

    válasz Oliverda #243 üzenetére

    Akkor egyetértünk. Viszont ez így egy tök sima üzleti döntés. Arra írtam, hogy előzményként ukornel még gyártástechnológiai problémákat is felvetett.

    Szimplán még mindig túl drága és/vagy felesleges átlagusernek fejleszteni. De mindkettő szvsz megítélés kérdése is, mivel amíg nem lép egy szereplő sem addig nem derül ki, hogy mennyi drága.
    Ahogy okostelót is csilliót adnak el pedig pár éve (van aki most is) azt szajkózta, hogy 4-5"-on semmire se jó az egész. Mégis mindenki elvan a gagyi kis appokkal. Lehet, hogy egy neurális hálóval megtámogatott bevásárlólista app ugyanígy tarolna. :D Arra sincs egyértelmű válasz szerintem, hogy a szegmentáció/szar fejlesztőkörnyezetek mennyiben hátráltatóak. Erre is számos példát láttunk már, hogy nem kell feltétlen a komplett piacot lefedni.

    Most kicsit úgy néz ki mintha mindenki kézifékkel próbálna előre menni és közben csodálkoznak, hogy nem haladnak, szűkülnek a piacok (és ezt nem csak x86 PC-re értem, PC gaming vs DX/HSA, ultramobil nem szűkül de kezd telítődni az is). Egyébként pedig fizikailag ott a lehetőség akár "robbantani" (tök új technológiát beépíteni a sw-kbe vagy a meglévő funkcionalitást 1 nagyságrenddel gyorsítani) is.

    Összefoglalva én úgy látom, hogy:
    - Technológiai (hw) oldalról nincs akadály, ott van egy nagyságrenddel több kraft ultramobiltól egészen a szerverekig bezárólag.
    - Sw technológiai oldalról nyilván vérzik a dolog, de ez meg akarat és pénz kérdése lenne leginkább.
    - A költség oldal az egyetlen ami érthető visszatartó erő, de ott meg aki nem mer az nem nyer. Mindenki ül inkább ugyanazon, lassan 10-20 éve és várják a tutit (megrendelést).

    szerk: Nem tudom mennyi tartalék van az x86-ban, de én ott sem látok sokat. Persze az Intel kényelmesen elvan, de azt sem látom, hogy kicsit nagyobb lépésekkel nem lenne-e jobb a helyzetük ha van még a tarsolyban valami. Az sw fejlesztőkről nem beszélve...
    De ha van is tartalék, nem nagyságrendről beszélünk, én megkockáztatom az is, hogy még csak nem is duplázásról. Energiahatékonyságot sikerült növelni, de lefelé is rögös az út, láttuk már az ultramobil Intel hátraarcon. Pedig az Atomkor is félig feladta már a klasszikus x86 elveket: kevés mag, magas órajel. Ezek nem mennek energiahatékonyan. Szerintem minden a párhuzamosítás irányába mutat már nagyon régóta az összes szegmensben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák