Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz paolinho #159 üzenetére

    Bocsi, de volna még egy(két) kérdésem. A Mobileuncletools-sal (nekem ez egyszerűbbnek tűnik tényleg, mint a Flash Tool) a CWM-et tök egyszerűen csak úgy kell feltennem, hogy a Zip fájlt felmásolom az SD gyökérkönyvtárba, majd onnan a progiból indítom a frissítést?
    Nem .zip, hanem .img formátum, és igen az sd kártya, annak is a fő könyvtárába kell felmásolni. A telefont normál módban indítod, aztán elindítod a MobileUncleTools-t, és a recovery update menüpontot választod.
    Ekkor jelenik meg az a recovery név, amit lementettél az SD gyökerébe. Kiválasztod, engedélyezet és ha felajánlja, hogy akkor “reboot recovery”, akkor vársz pár másodpercet, és OK.

    De ilyenkor hogy tudom lementeni a gyári recovery-t?
    Először kell a gyárit lementeni, utána kell az új recovery-t feltenni.
    Ha a gyári recovery-t le akarod menteni, akkor root-olt telefon esetén terminálban (vagy adb-n keresztül) kell egy parancs:
    dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/storage/sdcard0/stock-recovery.img bs=1024 count=6144 skip=40448
    Vagy arra már nem lesz szükség később?
    Garanciális kérdéseknél felmerülhet, hogy úgy kell visszaküldeni a telefont, ahogy kaptad. Ekkor lehet szükség a gyári recovery-re.

    A másik, hogy egy fórumtársól kapok egy mentett ROM-ot (ua. olyan a telója, mint az enyém -AMOI n828-, csak az övé magyar nyelvvel érkezett), szóval, ilyenkor CWM recoveryvel az SDkarira helyezett romot csak tök simán telepítem, és már rendben is a dolog, vagy van esetleg olyan körülmény, amire figyelni kell?
    Első fontos, hogy a saját rendszeredről csinálsz egy CWM mentést! Ez a legfontosabb!
    A CWM recovery-vel mentést lehet csinálni a rom-ról. Ha mások mentését szeretnéd használni, akkor arra kell figyelni, hogy a visszaállítást csak 2 részre csináld meg. Az egyik a boot-.img, a másik pedig a system.
    Másik fontos, hogy csak akkor fogod tudni normálisan másolgatni a CWM-mes mentéseket, hogyha tar változatban mentették és nem blob váloztatban.
    Hogyan:
    Átmásold az ismerős mentését a telefonod sd kártyájára: /clockworkmod/backup/ könyvtárba.
    Elindítod a recovery-t.
    Backup and restore -> advanced restore -> /boot -> OK
    Backup and restore -> advanced restore -> /system -> OK

    Ezek után már az ismerősöd rendszere köszön be.

    A data-t ne állítsd vissza az övéről, mert abban szerepel az imei. Ha pedig két külön telefon bejelentkezik egy imei számon, akkor mindkettőt tiltja a szolgáltató.

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák