Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crissprivat

    senior tag

    válasz K Norbi #2075 üzenetére

    Régi orosz töltőt a népnek,semmiféle noname,senkiházi cteket!!

    Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

  • Kernel

    nagyúr

    válasz K Norbi #2075 üzenetére

    Hiába rajzolsz ilyen értelmes barlangrajzokat, régen a Ladák elmentek Szibériában is, fix töltéssel.

    13,6 V-on is működik minden. Szerintem nem tudod megindokolni, hogy milyen hátrány származhat belőle (én tudom, csak belőled nem nézem ki).

    Magadfajták mindig nagyon szeretnek terelni. Ki mondta, hogy nem ismerem az elvet? Annyit próbáltam csak közvetíteni, hogy az adott kontextusban érdektelen.

    Lényegtelen, az autó hogyan szabályoz. Külső töltésről beszélünk, garázsban, vagy valaki felviszi a lakásba, olyan is van. Hol van -15 °C?

    Ha egész éjszaka 13,6 V-on tartom, reggel nagyon fürgén tud indulni. Egyébként ennyi sem kell az induláshoz. Akkor hol a gond?

    Töltőknél pedig különbséget kellene tenni, mert van olyan is, amikor egy szenzor egyszerűen csak a túlmelegedés ellen védi az akkut (55 °C elektrolit-hőmérséklet felett le kell kapcsolni a töltést, majd kihűlve újraindulhat, de ez független a végfeszültségtől), ami nagyáramú töltésnél hasznos lehet, ha nem akarja valaki állandóan kézzel tapogatni.

    Próbáld moderálni magad, mert zokszó nélkül felnyomlak a moderátornál, ahogy múltkor is megtette valaki a topikban. Pedig én nem is "beszéltem" ilyen gyökér stílusban.

    Megértem, sznob laikusoknak fájó lehet, amikor más egy kis dugasztáppal is elintézi a töltést, vagy egy régi orosz töltővel, de attól még ezek tények.

    Az orosz töltő tirisztoros, fázishasítós, nagyáramú impulzusokkal tölt, ami jót tesz az akkunak. Ezt a logout cikk írója is megemlíti, illetve egyébként is ismert dolog, szakmai körökben:

    http://logout.hu/bejegyzes/brogyi/tirisztoros_akkumulatortolto.html

    Enyém mondjuk többet tud, mert végfeszültséget is érzékel, automatikusan lekapcsol. 13,8 V-on, de ez védelem le is tiltható, vagy a belsejében trimmerrel állítani is lehet. Fokozatmentesen szabályozható áram, 0-10 A, Deprez műszer kijelző.

    Műszakilag ez teljesen korrekt, egyszerűen nem kell jobb, tehát végtelen butaságról tesz tanúságot, aki ilyenen gúnyolódik.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák