Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elf

    aktív tag

    válasz tha_answer #1615 üzenetére

    Ki akar betiltani mit?
    Nem tudok róla hogy megtiltanák a belsőégésűvel való közlekedést.
    A gyártásról már hallottam 15 éves távlatba ami a kisember majd 30 év múlva érinti.
    Vagy te mire gondolsz betiltás alatt?

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tha_answer #1615 üzenetére

    "gazturbinaban egyik sincs meg ugye?"

    Nem szükséges egyik sem.
    Egyrészt a keréklapátokat nem lehet nagyon magas hőmérsékletre melegíteni, mert elvesztik a szerkezeti szilárdságukat. Ezt a lapátok belső hűtésével kompenzálják ma már, de ez is csak maximum 200 fok hőmérséklet emelést enged meg.
    Másrészt a nyomást sem lehet a végtelenségig emelni, mert a keréklapátokat kiütné a tengelyről.
    De általlánoságban megállapítható, hogy a hogy a gázturbinák hatásfokát nem lehet a gőzturbinák hatásfoka fölé emelni.
    Továbbá a nitrogén oxidok redukciójának megoldását ismerjük. Ezt sokkal egyszerűbb lenne megoldani egy folyamatosan azonos fordulatszámon, áramot termelő turbina esetében, mint eg változó körülmények között üzemelő diesel motor esetében.

    "a ficko megrogzott hazudozo. nyilvan."

    Ezt te írtad, nem én. Nem következik előle. De ha te ezt állítod, akkor nem fogom kétségbe vonni.

    "Alljatok ele a kisembernek, hogy oregem, buszozni fogsz, neked nem lesz meg az akkor es oda amikor akarod, mert mi vilagmegvaltok szerint igy lesz jo mindenkinek a legjobban."

    Ez megint a te feltételezésed! Nincs mögötte realitás.
    Hosszútávon nincs jövője a belsőégésű motoroknak az alacsony hatásfok okán. Hiába lesz szén-dioxid egyensúly, az alacsony hatásfok okán tűlfűtjük a Földet.

    "Kerdeztem mar, ha olyan tutira jobb, akkor nem kell betiltani. A vilag osszes tobbi resze nem tiltja, csak a sotetzold eus moralis felsobbrendusegben tobzodo liberarjak. "

    Fogalom zavarban szenvedsz. A nem hozható forgalomba új jármű, nem azonos a betiltással.
    A meglévő járművek használhatóak maradnak, legfeljebb nem lehet behajtani velük nagy városokba.
    Azt sem veszed figyelembe, hogy a technológiák fejlődősével a gyártás költsége is csökken.
    Megfizethető lesz az e- jármű. A T-Ford előtt az otto motoros autó is megfizethetetlen volt az átlag embernek.

    Az, hogy ez neked nem tetszik, nem érdekel. Romot cseréltem, egy kínai lesza gyártmányút alkalmazok ez ügyben. Remélem nem gond, hogy magadra maradtál. :DDD

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák