Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drenadar

    veterán

    válasz Stauffenberg #104 üzenetére

    Már bocsánat de ha legális nem lehet csalás, ha csalás nem lehet jogos. Tegyük ezeket tisztába bár inkább ne, mert nem ehhez a topichoz tartozik.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #104 üzenetére

    Jogi fogalmakat keversz szerintem. A BKV pl. lehet jogtalan, de semmiképp nem csalás...
    Az átverés szempontjából irreleváns a zsákmány értéke? Ki van oldódva a cipőfűződ! Na ugye, hogy lenéztél, pedig papucsban vagy.... ;]
    Az eredeti állításodra menjünk már vissza:
    de kíváncsi vagyok hányan tudják egészen hajszál pontosan, hogy mik a rendőri igazoltatás vagy házkutatás szabályai és bedőlnének-e egy kamurendőrnek. Mert ez sem különbözik ettől.

    Továbbra is azt állítom, hogy a kamurendőr teljesen más tészta és eddig nem igazán győztél meg...
    Neked személy szerint lehet, hogy ugyanaz, de 100 emberből minimum kilencvennek nem.... :U
    Például legyen szó házkutatásról? Kimegy hozzád négy "rendőr" nem engeded be őket. Mik a következmények szerinted? Valódi rendőrök rövidesen rádtörik az ajtót, megbilincselnek előállítanak. Ezt akár az álrendőrök is megtehetik, mit tudsz tenni?
    Nem adom meg a jelszavam egy kamu felületen? Mi történik? Gyakorlatilag semmi. Nem tudok belépni mondjuk egy banki felületre. Telefonálhatok, bemehetek személyesen, de mondjuk egy gugli/alma account esetén az életem igen kis szegletében vagyok korlátozva az ellenőrzés pár percéig, míg az előbb említett esetben ülök a rendőrautó hátsó ülésén és közben szétszedik a lakásomat...
    Az emberek többségének, engem is beleértve az utóbbi aránytalanul nagyobb hátrány az előbbihez képest. Ha ez Nálad másképp van, akkor elnézésedet kérem, de olyat még csak (játék)filmekben láttam, hogy valaki a hálózat csapdájába kerül, A való életben itt azért még nem tartunk... :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák