Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    "Android generated less than $550m in revenues for Google between 2008 and the end of 2011, if figures provided by the search giant as part of a settlement offer with Oracle ahead of an expected patent and copyright infringement trial are an accurate guide.

    The figures also suggest that Apple devices such as the iPhone, which use products such as its Maps as well as Google Search in its Safari browser, generated more than four times as much revenue for Google as its own handsets in the same period."

    Te nyilván Larry Page legjobb haverja vagy, és ő mondta neked, hogy leszarják azt a négyszeres pénzt, amit az iOS-en csinálnak az Androidhoz képest, de én egy bizalmatlan fráter vagyok, úgyhogy linket kérek. Remélem, megbocsátasz. ;]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    Blablabla. Arról beszéltem, hogy komoly érvágás lehet a Google-nek, ha az Apple kipicsázza az alapértelmezett státuszból. Azt mondtad, nem igaz, erre hoztam számokat, te pedig mellébeszélsz. Teljesen érdektelen, amit írsz, főleg mert a Google is mobil fronton látja a jövőt. Elég csak az Androidba ölt, eddig távolról sem visszajött forrásokra gondolni, de ha mégse, már nyilatkozták is.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    Továbbra se keverd ide a desktopot, nem arról beszéltem. Azt mondtam, hogy idén már bőven 1 milliárd USD fölött van, amit az iOS hoz a Google-nek, és ez igenis komoly érvágás lesz, amikor az Apple folyamatosan leépíti. Onnan indultunk, hogy szerintem ez a "going thermonuclear" komolyabbik része, nem pedig a szabadalmi pereskedés, ami csak lassítani hivatott az (Apple szerint arcátlan koppintás) Android terjedését.

    A YouTube kliens marad ki az iOS 6-ból, ha minden igaz. Mindez csak az első lépés, ahogy a Siri béta is az a Google Search leváltására. Éppen ezért igen vicces a Samsung koppintása, ami szintén a Nuance megoldását (és a gugli heylett Wolfram Alpha-t) helyezi előtérbe. A Google biztosan örül, ha pár százezer SGS3 tulaj elkezd beszéddel keresni a telefonján, amiből ők bevételileg teljesen kiesnek.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    Én is írtam: aki a telefonján/tabletjén felvesz egy videót, és azt ismerősökkel/rokonokkal szeretné megosztani, annak mindegy, milyen megosztót használ, ameddig az funkcionalitásban, sebességben, stb. hozza az elvárt szintet. Jelenleg a gyári kamera appban az egyetlen megosztó oldalra mutató link a Send tó YouTube. Ha ehelyett egy Share with Friends on iCloud lesz, akkor a többség oda fog feltölteni. Aki kifejezetten YouTube-ozni akar, az nyilván megtalálja böngészőben vagy dedikált appban, amit keres. Egy szóval se mondtam, hogy az összes Google szolgáltatást, de azt se, hogy 100 %-ban és azonnal ki próbálják váltani.

    (#93) Rive
    Van, akinek vannak elvei, és még hozzá annyi pénze/esze, hogy képes magát tartani hozzájuk. Mondhatni megengedheti magának a mai vilagban is.
    Olyanok is vannak, akik ezt soha nem fogják megérteni, mert számukra a liberális kapitalizmus a #1 isten. Ezeknek hiábavaló magyarázni.

    (#94) sirály12
    Azt még a legelvetemültebbek sem tagadják, hogy az iPhone mekkora hatással volt a késbbiekben megjelenő okostelefonokra. Nem elsősorban technológiai szempontból, mert a 3G nélküli rádió és a 400 MHz-és ARM11 már megjelenésekor elavultnak számított. Lehet filozofálni a Prada megjelenéséről és specifikációjáról, de ha próbáltad már, azonnal láttad, mekkora a különbség használhatóságban. Pl. a kijelzőjéről még ma se akarom elhinni, hogy kapacitív, annyira érzéketlen amellett, hogy nagyon pontatlan is.
    Inkább az a kérdés, ki mennyit vett át az iPhone megoldásaiból, mint hogy ki másolt, és ki nem. A MS vette a fáradtságot, hogy kukába a Wondows Mobile 7-et, és alapjaitól új rendszert írjon, még akkor is, ha az csak 2011-re vált elfogadhatóvá a 7.5 frissítéssel. Mások arcátlanul elkezdtek másolni, kezdve a felületen, folytatva a készülék dizájnján.
    Ha te ennek ellenkezőjét próbálod megmagyarázni, az a legelvakultabb szerecsenmosdatás, amit eddig hallottam.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák