Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabber01

    addikt

    válasz sh4d0w #22 üzenetére

    Akkor hogyan forog? És ha jól értettem véges számú BTC-t akarnak a "piacra" dobni x év alatt. Most akkor egy idő után elfogy és akkor szevasz vagy mi?

    Másik, hogy emögött van valamilyen tényleges, kézzel fogható érték? Magyarán BTC bányászattal teremtődik valamilyen érték? Mert ha nem, akkor az kb. olyan mintha a Föld levegőmennyiségét osztanánk szét az emberek között és ha valaki az általa birtokolt levegőadagot fizetésre használja, akkor azt a mennyiséget kilőjük az űrbe, vagyis x idő után nem lesz lélegezhető levegő a Földön és mindenki megfullad. :D Másrészről, ha nincs mögötte értékteremtés, annak hadd ne mondjam a következményeit...

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz paleinho #47 üzenetére

    Nem érted a lényeget. Hagyományos fizetőeszközök gyártására nincs senkinek joga, kizárólag a jegybankoknak. Az nyilvánvaló, hogy önmagában a pénznyomtatás nem teremt értéket, viszont ilyenkor inflálódik a pénz vásárlóereje, mivel a több pénz mögötti áruknak, termékeknek a száma/értéke nem változik olyan gyorsan, mint a pénz mennyisége.
    A bitcoin esetében azonban úgymond mindenki képes pénzt előállítani a semmiből. Leegyszerűsítem neked. Legyen kétszereplős a piac. Te kenyeret gyártasz én meg bitcoint bányászok. A te szemedben megérné eladni az én bitcoinjaimért a kenyered? Gondolom nem, hiszen cserébe azt semmire nem tudnád felhasználni nálam.
    A hagyományos pénzek értékét tulajdonképpen a mögöttük álló termékek/munka értékéhez kötik. A pénz nem más mint egy univerzális áru. Semmi mást nem szolgál, mint az áruk/értékek cseréjének a megkönnyítését, de mégis van mögötte valamilyen termék vagy szolgáltatás.
    A BTC mögött nincs semmi, ergo nem ér semmit.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz danih #50 üzenetére

    "Persze más kérdés, hogy akkor mindenki elkezdene kavicsot szedni, és hamar elinflálódnának az árak "

    Egyrészről erről van szó... Másrészről meg ha mindenki a "kavics" "gyártására" akkor egy idő után majd nem lehet mire elkölteni...

    "kitermeléséhez sok elektromos energia szükségeltetik - ami viszont valódi pénz, tehát a munka mögött reális kiadások vannak"

    És ha az energiaszolgáltatók is ráállnának arra hogy elfogadják a BTC-t? Na akkor mi van? Plusz ismét jelentkezik az előbbi problémakör is...

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz D1Rect #53 üzenetére

    Te sem nagyon akarsz belegondolni, értelmezni és továbbgondolni a mondanivalóm...
    Na mindegy.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    Még mindig úgy gondolom, hogy jó lenne ha belegondolnátok és megpróbálnátok felfogni amiket mondtam és elolvasnátok azt a cikket amit MageRG belinkelt.

    [ Szerkesztve ]

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    Az a baj veletek bitcoin hívőkkel, hogy nem láttok az orrotoknál tovább, és nem is vagytok hajlandóak belegondolni és továbbgondolni ezt az egész problémakört. Értelmes érveket egyikőtök sem tudott felhozni, míg a másik oldalról szemléletes példákat is hoztunk, amellett hogy megalapozott, gyakorlatias érveket hoztunk fel. Ezek ellen megalapozott cáfolat egyetlen esetben sem érkezett, ráadásul folyamatosan ellentmondásba ütköztök, amiket észre sem vesztek vagy nem akartok. Érdekes... Csak azt tudjátok bizonygatni, hogy ezzel most hű, meg vá, lehet pénzt keresni, meg radikális ötlet, meg forradalom, meg fú, a csúnya kormányokat/bankokat/nagyhatalmakat ezzel meg lehet kerülni és ez mennyire csodálatias, és aki ennek ellent mond az szimplán hülye és nem érti ennek az egésznek a nagyságát és hogy hogyan működik. Az hogy emögött van-e bármilyen ésszerű háttér, fedezet az magasról le van szarva... Vagyis aki ellent mond, még ha érvekkel is teszi amiket nem tudtok megcáfolni, az egyszerűen ostoba. Tisztára mint a politikában a fideszesek.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz #68216320 #169 üzenetére

    Tipikus reakció. Értelmezni már nem próbálod amit írtam. De leírom neked dedós módon, az eddigi érvekre és (nem létező) ellenérvekre utaltam, amiket magam is és a többiek is felsorakoztattak a korábbiakban.

    De tessék, mondok egy újabbat, ami talán az eddigi legnagyobb öngól! :D

    "Mivel az elején sok áramlik be, akik gyorsan meglovagolják és bányászni kezdik nagy vagyonra tehetnek szert. Cserébe viszont ők lesznek azok akik beindítják a rendszert. Ők kezdik titkosítani és végrehajtani a gépeikkel a tranzakciókat is, hisz gyakorlatilag ez a bányászat lényege. Cserébe viszont a legnagyobb kockázat is az övék, hiszen ha nem kezdik használni a többiek a rendszert, akkor felesleges költségekbe verték magukat."

    Vagyis itt pusztán azt felejtitek el, amit magatok is annyira hangoztattok: DIFFICULTY. Ismerős? :D Azaz az elején qrvára nem kell nagy kockázatot vállalni, mert olcsó rendszerekkel, CPU-kkal is szépen lehetett bányászni. Az elején fosták bele a rendszerbe a coinokat a rendszerbe, amiket röhögve ki lehetett nyerni az olcsó gépekkel, míg manapság és a továbbiakban is egyre lassuló ütemben, sokszorosan költségesebben lehet minimális coint kitermelni. Ez aztán nagyszerű lehetőség az újonnan belépőknek. :D
    Nem tudom ki említett az MLM-t, de mintha (nagyon :D ) ismerős lenne a dolog, nem? :D

    De emellett még a korábbiakban számtalan igen komoly problémát mondtunk a bitcoin ellenében.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz D1Rect #181 üzenetére

    Teljesen érdektelen. Felőlem az említett illető is lehetne a nicked neve alatt. Más témában, politikában, stb. lehet minden oldalról úgymond "mérvadó", "hiteles" személyeket felhozni, akik nyilatkoznak egyik vagy másik oldal érdekében. Lobbizásról hallottál már?
    A hülyeség és az átverés még akkor is az marad, akárki akármit mond. Aki hajlandó gondolkozni és nem bekajálni a f*szágokat az ezt fel tudja mérni.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz ignorant #185 üzenetére

    ezt pont te mondod? nem hazudtolod meg a nicked :D
    én a korábbiakban már kifejtettem a többiekkel egyetemben hogy milyen problémák vannak ezzel az egésszel, így ez előző kijelentésed is nevetséges, hogy nem foglalkozom és nem látom a problémákat. Pont hogy látom, és ez a bitcoin marhaság csak még nagyobb problémát jelent.

    danih pajtidnak meg csak annyi, hogy közgázt végeztem, szóval igen, elég sokat mond nekem a közgáz könyv.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz danih #194 üzenetére

    Dehogy hagyták, csak előbb unták meg a felesleges szájtépést. Olyannak hiába magyarázol aki nem akarja meghallgatni a másikat és az érveket mérlegelni. Én nagyon is értem a rendszer jelenlegi lehetőségeit és létjogosultságát, ugyanakkor rengeteg hibát és problémát vetettünk fel ellene, amik a jövőben igen komoly aggályokat vethetnek fel.
    Na mindegy, leszarom, megyek F1-et nézni. Jó BTC-zést!

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz Penge_4 #212 üzenetére

    Én nagyon is tisztában vagyok vele, hogy egy vállalkozás bizonyos fázisaiban milyen jellegű és milyen mértékű kockázatokkal kell számolni, ezért is írtam azt amit. Elég érthetően leírtam azt hiszem, értelmezni mégsem sikerült úgy látom.
    Az elején minimális volt a kockázat, mivel gyakorlatilag semmit nem kellett befektetni. Sokan azok közül akik kipróbálták a saját gépüket használták, kiszedtek több száz/ezer/tízezer coint, majd vettek egy hambit belőle. Több ilyen példa is van tudtommal. Ők a mai hasznukat bukták el, nekik ez volt a kockázatuk, de alapvetően nem kellett semmit befektetni, vagy csak relatíve nagyon keveset (mondjuk vett egy erősebb procit, GPU-t, na bumm.). Ezzel szemben ma hagyományos eszközökkel semmit nem érhetsz el, és még ha durva pénzeket (igazi pénzt, amin kenyért is tudsz venni, tudod) is ölsz bele, akkor is kérdéses a megtérülés, de a megtérülési ráta biztos hogy sokkal rosszabb. Vágod? Vagy menjek le még primitívebb szintre?

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz Penge_4 #217 üzenetére

    Te direkt nem akarod érteni mit mondok?...

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    Tegyük fel, hogy valami isteni sugallat hatására minden ember a földön úgy gondolja, hogy elkezd BTC-zni, mert olyan hűdek*rvajó, keressünk pénzt, meg önmagát fenntartja a rendszer, stb. Mondjuk csak a saját számítógépükkel, mert sem kapacitás nincs elegendő célhardver legyártására, sem pénze nincs mindenkinek rá, de mondjuk a vállalatok is beugranak, ők viszont már célhardver(ekk)el, mert meg tudják finanszírozni.
    Mi történne a mikro- és makrogazdaságokkal/-környezetekkel, a BTC ökoszisztémájával, kik lennének a hatalmasok, milyen változások lennének a társadalomban?

    [ Szerkesztve ]

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz devast #248 üzenetére

    Én mindössze el akartalak gondolkoztatni titeket az eddigiekben tárgyalt problémakörről, de látom, hogy továbbra sem vagytok hajlandóak erre. Ignorant meg aztán pláne gyönyörűen kikerülte a válaszadást. Vagy talán magatok is tudjátok, hogy mivel járna egy ilyen történés, csak fáj belátni. Nekem nagyon is határozott elképzelésem van a következményekről. Az egész felvetésem pedig abból indult ki, hogy az a rögeszmétek, hogy ez valami forradalmi gyógyír a jelen kor bajaira, a csúnya kormányok, elit, meg a gazdaságot markukban tartó láthatatlan gigászok ellen, éljen a decentralizáció meg minden. Ez mind szép és jó, én sem vagyok híve a jelenlegi rendszernek, de úgy gondolom a BTC aztán végképp semmire nem jó spekuláción és pillanatnyi pénzszerzésen kívül (már akinek ugye jelenleg van annyi tőkéje hogy beszálljon), ideológiát mögé rakni viszont aztán végleg égbekiáltó baromság. Ez a rendszer ugyanis a jelenlegi világrenden alapszik és anélkül nem is tud működni.
    De természetesen a válaszodban is újabb ellentmondásba kerültél magaddal: "A rendszer nem arra lett kitalálva, hogy mindenki keressen rajta." Most akkor úgy mégis mire jó? Eddig mindenkinek jó volt, meg éljen, lépjen be mindenki, mert az milyen jó, akkor senki nem tud hozzáférni a "pénzedhez", meg önfenntartó ökoszisztéma, meg minden...vagy most akkor mégsem? És ha mégsem, akkor nem ugyanarról szól, mint a mostani világrend, hogy sokak szívnak, keveseknek meg fasza?
    De elmondom neked, hogy ha mégis előfordulna az, hogy mindenki belépne, akkor a felvetésem szerint az égvilágon semmi nem változna a mostani rendhez képest. Hiszen olyan szinten növekedne a difficulty, hogy csak a gazdagok tudnának a gépeikkel haszonra szert tenni, mindenki más meg ugyanúgy szívna. Ergo ugyanúgy lennének hatalmasok és rabszolgák, mint most. Semmi nem változna.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz ignorant #310 üzenetére

    Bárcsak gondolkoznának az emberek...

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Új hozzászólás Aktív témák