Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Egon #50 üzenetére

    Egy alapítvány alapvetően nem fektet be, mert nem ez a célja. Fogja és elkölti amit adnak neki, ha sokat adnak akkor bővíti a tevékenységi körét, terjeszkedik, megjelenik új országokban.

    Ha egy alapítvány profitorientáltan gazdálkodik akkor az nem alapítvány (szerintem jogilag sem az, de ebben nem vagyok biztos).

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Egon #50 üzenetére

    "mekkorát csökkenne BG vagyona?": figyelmes olvasó látta a cikkben az állítást, miszerint az átadás után bg vagyonában 1.3%-ot tesz ki a maradék ms részvény. Ebből azért lehet sejteni, hogyha csak esik egy kicsit a részvény, az bg vagyonában nem nagyon fog látszódni érdemben.

    annak van előnye is, meg hátránya is, ha a részvényt adod át. ha az ms részvényt adod át, akkor ms részvénye van. szélsőséges esetben akár diverzifikálatlan vagyona is lehet az alapítványnak (szerintem nem, de matematikailag ilyen lehetőség is van), és ha megzuhan az ms, akkor az alapítvány is tönkremegy. ha viszont a készpénzt adod át, akkor olyan részvény-portfóliót vesz, amilyet akar.

    nyilván az is szempont volt, hogyha részvényt ad át a saját alapítványának, akkor az alapítvány vezetője, aki saját maga, meghatározhatja, hogy az alapítványra szállt jogok közül ki mit gyakorolhat. magyarul frankón eljótékonykodja látszólag a vagyonát úgy, hogy az ms-ben a szavazati joga megmarad. ez lehet jó neki, lehet jó az ms-nek, hogy baráti kézben van a részvénypakett. mert például ha őrjöngő linuxosok felvásárolták volna ezt a pakettet, akkor lenne itt rossz világ :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák