Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz #54625216 #122 üzenetére

    Én nem vagyok politikus. De fordítsunk kicsit a dolgon. Minden javult. Hogyne, a forint főleg... :DDD No nem mintha addig nem az lett volna a trend. A gazdasági mutatók nálunk csak arra jók, hogy megcsodálhassuk, hogy egy szűk réteg mennyivel többet...költhet. Nem mellesleg azt sem mindig lehet elhinni, amit kérdeznek pénzügyileg. Lásd állítólag már most sincs az EU-s pénzekből... Így a koronavírus kapcsán azért ez szép dolog, csak nem igaz. Csupán kicsit át kéne csoportosítani. Ja, hogy akkor a nem mindenki tollasodik meg? Ohhh.... Szörnyű. Arrogáns társulat. Ja, ekkora pofával tele hazudni mindent, és nagy nemzeti öntudattal szarni mindenkire valóban nagy teljesítmény. A másik oldal is töketlen, ez tény. A majd lesz valahogy nem egy ütős program. De azért az ország megosztása sem igazán az. Bár, mint látjuk, sajna működik. Már előre látom, ahogy hőn szeretett vezírünk kiáll a népes tömeg elé, hogy megvédte a magyar embereket a vírustól... Miközben totális hatalmat gyártott magának határozatlan időre. És persze, ha valaki bírálja őket, akkor a magyar népet bántja. Nem! Orbánt bírálják! Szánalom...
    Én nem hasonlítottam senkihez ezeket sem. Csak azt látja az átlag senki, hogy ez a szarházi társulat SEM foglalkozik igazán semmivel a saját zsebének tömésén túl. Pedig lett volna már rá pár évük. De ugye ahogy látjuk evés közben jön meg az étvágy.
    Persze, mindenben IS jobbak vagyunk, mint az univerzumban bárki. Ez maximum a stadion építésre igaz. Meg esetleg aranyvonat, talán... Közben a kórházak kritikán aluli állapotban vannak. Közszférában gyakorlatilag zéró életpálya modell, de lehetne sorolni napestig, hogy mi nem lett jobb, mint volt.
    A számok, mutatók amikkel lehet dobálózni teljesen mást mutatnak, mint a valóság, ha kimész az utcára. Mert az átlag ember nem egy gazdasági magazin számai alapján ítéli meg az életet, hanem, hogy mennyire élhető életet kap itthon a munkájáért cserébe. És itt van valami nagyon elbaszva. Nem véletlenül nincs szakember az országban. Aki marad meg horror áron dolgozik. És akinek kell a munka, kénytelen kifizetni. Nincs versenyre kényszerítve igazán senki. És él is a lehetőséggel-én is.
    De tudod mindenki megérdemli, mikor nagy pofával ugatott a választások után, hogy akinek nem tetszik, el lehet húzni. Megtörtént. Mi akik maradtunk, meg köszöntük a lehetőséget.
    Csak, hogy számszerűsítsem is a dolgot: néhány éve (nem 10en éves távlatra gondolok) még kiröhögtek, ha alpinistaként elkértél egy napos melóért 25-30 ezer forintot. Most 50 alatt nem veszem elő a kötelet. És melótól függően ez jócskán lehet több is. Mondjuk egy veszélyes fa kivágása. A duma a katasztrófavédelem olcsóbb... mert ők megcsinálnák 60 ezerért is. Akkor én miért 200ért? Mert megtehetem. Ezt pár éve nem tudtam volna megcsinálni, mert lett volna más, akit kereshetnek. Most viszont nincs. Ennyit a gazdasági mutatókról... Mert ha igazak is, azt csak egy nagyon szűk réteg érzi.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák