Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz SystemRoot #920 üzenetére

    "Hát szerintem a gyermeki ártatlanságra utal. "

    szerintem meg nem. (mivel alapvetőven nem ismerem el azt a fogalmat, hogy gyermeki ártatlanság). nagyon durván hangzik, de a gyerekekben minden tanulás nélkül lehet pl. gyűlötet, irígység). és hogy szerintem mire utal Jézus, azt pedig az előbb kifejtettem.

    de ugyanaz folyik parttalanul, hogy elbeszélünk egymás mellett. te kérdezel, én válaszolok. te úgy érzed, hogy nem a kérdésedre kaptál választ, vagy nem lett megválaszolva, és felteszed kicsit másképp. én meg ugyanzt mondom másképp.

    felteszel pl. egy ilyen kérdést:"Mi az értelme a hitnek?"
    végig ezt próbáltam kifejteni, de lehet, hogy túlbonyolítottam...
    de zanzásítva összeszedem: hiszem azt, hogy a földi lét után csak így kerülhetem el a kárhozatot, és idő nélküli végtelenségig Istennel lehetek a mennyországban. az egyik helyet el akarom kerülni. a másik helyre vágyom.
    és a cél elérésének eszközét látom benne. - ez az értelme számomra. és azóta a hétköznapi életemben is sokkal jobban érzem a bőrömben magam.

    ezt én hiába mondom annak, aki ebből semmiben sem hisz. mert felsorolja, hogy nem hisz Istenben, mennyországban, kárhozatban, stb. utána kifejtem, miért hiszek, milyen változások történtek az életemben, mióta ez a reményem. utána jön pár kérdés. majd megint, hogy mi értelme van.
    ez így cirkulál. leírom 100x is szívesen, de elég csak visszaolvasni.
    ez nem lenézés, mert erre meg ezt mondjátok. egyszerűen, amit én válasznak tartok, az nektek nem magyarázat. csak én már annyi hasonló beszélgetésen túl vagyok, hogy a 2. kérdés után ezt sejtem, a 10. után már tudom.

    olyan jellegű kérdések jó részére meg nem fogok válaszolni, amik nem kérdeznek, hanem állítank valamit, csak formailag a végére kérdőjel van biggyesztve. pl. az előző hsz-ban a teremtő és az önsztárolás.... tehát ami nem azt kérdezi, hogy hogyan, és miért, hanem rögtön úgy kell kezdenem, hgoy szerintem nem így van. erre mondtam, hogy vitázni nem fogok, de magyarázni igen. Isten nem szorul rá még mindig, hogy megvédjem. majd Ő megvédi magát.

    még egy ismétlős, "nem így van-os" válaszos kérdés, de erre van + mondanivalóm:

    "Miért lenne erény a vak hit?"

    erről is írtam. nem tartom erénynek. ha az lenne, akkor lehetne vele dicsekedni. de Isten világosan kijelenti, hogy ez ajándék, pont azért, hogy ne dicsekedhessünk vele. és nem firtatom, hogy én miért kaptam ajándékba. mert nem tudom. nem érdemeltem ki. és aki nem hisz, az miért nem kapja meg ezt az ajándékot? nem tudom ezt sem. ebbe már sokan belebonyolódtak, de szerintem ez olyan titok, amit még sejteni sem lehet.

    más. a kérdéseidrei azért sem egyszerű sokszor válaszolni, mert pontatlanul van megfogalmazva: "Miért van benne a tízparancsolatban hogy feltétlen higyjek az egy keresztény Istenben?"
    ilyen nincs benne a tízparancsolatban. legalábbis nem így.

    kicsit emlékeztet emlékeztet arra, amikor Évát a kigyó képében becsalta a kígyó. egy szót megváltoztatva idézte Istent.... valóban azt mondta Isten, hgoy a kerteónek egyetlen fájáról se egyél? - közben nem azt mondta, hogy egyről se, hanem egyről ne....

    de ez nem változtat a lényegen. én elfogadom, hog yIsten a teremtő, és mindenhez joga van. nem kérdőjelezem meg. Istent tagadó ember pedig egyfolytában csak ezt teszi. tagadja, de egyidőben a jogait is vitatja.

    Isten miért tesz ezt, meg azt? mert joga van hozzá. és én ezt személyesen elismerem.
    valaki elismeri, valaki nem.
    én nem kritizálok senkit, ha nem ismeri el. de becstelen lennék, ha erre nem figyelmeztetném.

    többször írtam, hogy nem célom a meggyőzés. ez látom, hogy értelmezhetetlen a számotokra. reálisan elismerem, hogy én kevés vagyok ahhoz, hogy bárkit is meggyőzzek, tehát nem is próbálom.

    de attól még a belső kényszer hajt, hogy a meggyőződésemet, tapasztalataimat, erre vonatkozó ismereteimet megosszam veletek.

    pl. az is bűnös felelőtlen önzőség lenne, ha valaki tudomást szerez, hogy le fog égni egy ház, és sutyiban kisurran a hátsó ajtón.

    még akkor is szólnom kell, ha nem hinne nekem senki.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Aktív témák