Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaci84

    őstag

    Láttam kialakult egy kis táp vita. Szerintem sokunknak nem kell tápot cserélni majd az új VGA kapcsán, de pár gondolat.
    A tápnak nem a név telj kell nézni hanem a 12V ágat, ami minőségi tápnak ugyanannyi olcsóbbaknál lehet kevesebb.
    Valóban 50%-nál a legjobb a hatásfok, de 75-80%-nál is optimális még.
    Egy minőségi tápot lehet magasabb kihasználtságon is használni nyugodtan, pláne annak aki csak mondjuk hétvégén játtszik.
    Egy minőségi 500W táp nem 500W-os inkább 550-600 lesz az. Saját kezüleg teszteltem az Enermax Platimax 500W tápomat, 630W-ot képes volt leadni egy órán keresztül (700W felvenni+fogymérő) úgy, hogy nem volt egetrengető hő se zaj. Nyílván nem így kell használni csak példa volt, hogy nem kell beszarni ha egy 500-as tápnak 400-450-et kell leadni.
    VGA 350W+CPU 65-95W =445W 550W tápnál ez 80% Ha a 60fps a cél akkor a proci nem fog 100%-on tekerni, szóval még ennyi se lesz a fogyasztás.
    Itt a minőségit a GOLD vagy felfelé értem és főleg a nevesebb gyártóktól: Seasonic (Antec, XFX,Asus) Super Flower (EVGA), FSP (Be Quiet), CWT(Enermax, Corsair) - a teljesség igénye nélkül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák