Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz DraXoN #82 üzenetére

    Milyen "APU koncepcióval"? A Lakefield semmivel sincs közelebb hozzá, mint bármelyik újabb iGPU-s Intel chip. Széles körű szoftveres támogatottság nincs a heterogén termékekhez, és nem is lesz még egy jó darabig, ahogy jelenleg kinéz.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Foglalt név

    addikt

    válasz DraXoN #95 üzenetére

    Itt azért az elvárásokon sok múlik. Épp a héten láttam egy legkésőbb a 90 években írt raktár programot. Az ha jól számolom 20 éve működik a heti 2 update nélkül.
    Most az kell, hogy csillogjon, aztán, hogy havi kétszer az összes adat elveszik, az nem baj, az ilyen huzogatós majmok úgysem tudnak egy egész percig figyelni valamire.
    tldr nekik jó lesz, yolo
    Másik oldalról az sem jó, hogy mindenből űrhajót csinálunk, mert hiába hibázik kevesebbet egy automata, mint az a szerencsétlen, akinek már nyolc általános sem kell, hogy vezethessen egy 3 tonnás fegyvert, nem használjuk, mert nem tökéletes.
    Elmélkedünk, hogy mi van, ha egy csadorba burkolt gyerek és a saját nemződ áll egy szűk betonalagút két oldalán, amibe féktáv nélkül hajtasz bele, kit etikus megölni ilyenkor? Hát mondjuk kezdhetnénk az olyan egybitesekkel, mint amelyik csónaknak nézte az audiját.

  • Ixion77

    őstag

    válasz DraXoN #95 üzenetére

    Szerintem meg az AI termékek egyáltalán nem lesznek debugolva. Senki sem debugolja a AlphaZero -t, mert nincs hagyományos értelemben vett algoritmikus programja. Az emberi agyat se "debugoljuk". Csak minősítjük az eredményét, ami alapján módosítja önmagát.

    (#96) Foglalt név: A sok mag, gyors szoftver nem könyvelőprogramok készítéséhez szükséges. Amikor én programozásról beszélek, akkor nem arra a szerencsétlenkedésre gondolok amit mi nap mint nap csinálunk. Hanem pl. algoritmikus programozás esetén "írj 4K60 AV1 encodert mobiltelefonos környezetre", veszteséges programozás esetén meg "írj élőnyelvű szinkrontolmács programot". Az ilyenek jelentenek ma kihívást hw és sw téren, és ilyenek lesznek az AI-k első feladatai. A google fordítót sem debugolják, csak próbálják megérteni mit csinál, milyen az a köztes nyelv amit kitalált magának. Az AlphaZero is lehet hogy elkövet másodpercenként millió bugot, mégis messze eredményesebb mint bármi amit AI nélkül létre tudunk hozni, vagy akár mi magunk.

    (#97) VirsLee: Az AI egyik lényege épp az, hogy nem kell hagyományos értelemben "tervezni". Célokat kell kijelölni, és ösztönözni hogy azt elérje. Az AlphaZero semmire sem lett "tanítva". Megkapta a sakk szabályait mint peremfeltételeket, aztán ott lett hagyva 4 órára hogy játsszon saját magával. Ezután jobban tudott játszani mint bárki, és messze kreatívabban játszott, mint bármely valaha élő ember. Ma már kifejezetten szoftverektől tanulnak a profik kreatív megoldásokat, a versenyeken pedig úgy keresik hogy ki csal, hogy ki az aki gyanúsan kreatív megoldást használ. Pedig pár éve még az volt a fáma, hogy egy gép sosem lehet kreatív, mert ahhoz "emberi intuíció" kell. Hát mégsem.

    (#94) Kansas : Számomra az emberiség szempontjából az AlphaZero ügy több mint ijesztő. Szerintem nem véletlen hogy a nagycéges AI kutatások eredményei mostanában eltűntek a publikus hírekből. Bár ma még csak célfeladatokra használhatók, de azokra ijesztően hatékonyak. Ide a rozsdás bökőt, hogy hadászati célokra is masszívan fejlesztik őket...

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Foglalt név

    addikt

    válasz DraXoN #107 üzenetére

    Azt hiszem egész jól fogtad meg másik oldalról, amire gondolok. Mivel ahogy korábban is írtam a tudatos gondolkozásunk egyed szintű, és az önfenntartó ösztönünk erős, ezért mindig mérlegelünk és nagyon csábító ígéret kell, hogy kockáztassunk. Ez értelemszerűen fokozatos, fontolva haladást eredményez. Ahol valaki igazi ugrást csinál, azt általában a kora környezete örültnek tartja, ami általában igazi is statisztikailag, csak van egy nagyon kis hányad, akit igazol az idő.
    Ezzel szemben az MI-nek nincs "vesztenivalója". Ha "őt" kiküldöd egy palánkos vr játékba, akkor nem cidrizik, hanem leugrik minden irányba is. A nem sikeres választások automatikusan mennek a levesbe.
    Emberként ezt nehéz megtenni, ha bármi váratlant, vagy újat próbálnál ki, azt vagy nagyon komolyan meg kell tudnod indokolni, vagy igen komoly bizalmat kell előtte kiépíteni, hogy tényleg játszhass és valaki "finanszírozza". Talán ezért is toporog a tudomány az elmúlt pár évtizedben.

  • BiP

    nagyúr

    válasz DraXoN #117 üzenetére

    Igen, ha némileg javult a gyártástechnológia/kihozatal, akkor akár jobban működhet a turbo.
    Meglévő 3000-esekről nem érdemes váltani (bár a pletykált verziók, amiben 300MHz ugrásokat tippeltek, elgondolkodtatott), de aki most vesz valamit, akkor nyilván az XT a jobb választás.

Új hozzászólás Aktív témák