Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz Gróf... #8 üzenetére

    Csak fotelből okoskodom, de amint megjelentek az első hírek az XT-kről, az volt a gondolatom, hogy itt nem a gyártáskor változtattak bármit, hanem az automata teszteléskor mostantól különosztják a jobban és rosszabbul teljesítő ugyanúgy készült IC-ket. A jobban sikerültek neve lesz XT, a rosszabbaké X. Az előbbieket ugyanannyiért adják mint eddig, az utóbbiak kapnak némi engedményt.
    Máshogy fogalmazva: csak annyi változott hogy az alulteljesítőket ezután kicsit olcsóbban adják.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz sittes79 #20 üzenetére

    De, jó hozzá. Annál jóval gyengébb is jó, legfeljebb lesz némi teljesítmény-csökkenés. Nézd meg ezt a videót, ebben a srác alacsony profilú hűtőket pakol egy 3950X-re hogy kipróbálja hogy mennyire működik velük.
    Spoiler: még egy viszonylag kicsivel is csak kb. 5% a sebességveszteség.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz CYX #32 üzenetére

    Akkor egyre erősödik a gyanúm...

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz arn #89 üzenetére

    "drasztikusan uj latasmod kell"

    Totál offtopic, csak gondolatébresztőnek, mert épp kedvem van gépelni:

    A sakk példájából kiindulva valószínűnek tűnik, hogy ezt az AI fogja idővel leszállítani. Itt is láthatóan nagyon megközelítettük az emberi teljesítőképesség határait, fejlődés már alig van. A sakkban viszont bebizonyosodott, hogy amit az emberiség ezer év alatt össze tudott hozni, azt egy jól sikerült AI négy óra 'gondolkodás' után minden tekintetben magasan képes überelni, és olyan kreativitást felmutatni ami emberileg elképzelhetetlen. Amint sikerül egy AlphaZero színvonalú AI-t az IC fejlesztésre összehozni, onnantól dőlni fognak az egyes célfeladatokra optimalizált IC-k, a mostanit sokszorosan meghaladó teljesítménnyel.

    Programozóként a másik nagyságrendi gyorsulást attól várom, amikor az AI-k elkezdenek programozni. Tehát amikor nem azt mondjuk meg a gépnek hogy hogyan hajtson végre egy feladatot, hanem azt hogy mi legyen a végeredmény, és az AI feladata az út megtalálása. A jelenlegi szoftverfejlesztési módszereink iszonyatosan energia- és teljesítménypazarlók. A jelenlegi hardverek képességeinek csak nagyon apró töredékét használjuk ki, mivel a gépi réteg és a programozói réteg közt rengeteg egyéb réteg van. Amikor egy "AI fordító" ezt a rengeteg köztes réteget sikeresen kiiktatja, akkor óriási hatékonyságnövekedés fog bekövetkezni.

    Végül jön pedig amikor az AI saját alapjául szolgáló rendszereket kezdi el fejleszteni, akkor jön a robbanás. Jelenleg elképzelhetetlen szintű hardveres optimalizáció kombinálva a szintén elképzelhetetlen szoftveres optimalizációval újabb és újabb nagyságrendeket lép abban, hogy saját magából még optimálisabbat készítsen. Ez exponenciálisan olyan mértékű hatékonyságnövekedést okoz, ami után kétlem hogy az embernek bármiben is lenne a továbbiakban esélye bármilyen újat felmutatni. Pont mint ma a sakkban.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz DraXoN #95 üzenetére

    Szerintem meg az AI termékek egyáltalán nem lesznek debugolva. Senki sem debugolja a AlphaZero -t, mert nincs hagyományos értelemben vett algoritmikus programja. Az emberi agyat se "debugoljuk". Csak minősítjük az eredményét, ami alapján módosítja önmagát.

    (#96) Foglalt név: A sok mag, gyors szoftver nem könyvelőprogramok készítéséhez szükséges. Amikor én programozásról beszélek, akkor nem arra a szerencsétlenkedésre gondolok amit mi nap mint nap csinálunk. Hanem pl. algoritmikus programozás esetén "írj 4K60 AV1 encodert mobiltelefonos környezetre", veszteséges programozás esetén meg "írj élőnyelvű szinkrontolmács programot". Az ilyenek jelentenek ma kihívást hw és sw téren, és ilyenek lesznek az AI-k első feladatai. A google fordítót sem debugolják, csak próbálják megérteni mit csinál, milyen az a köztes nyelv amit kitalált magának. Az AlphaZero is lehet hogy elkövet másodpercenként millió bugot, mégis messze eredményesebb mint bármi amit AI nélkül létre tudunk hozni, vagy akár mi magunk.

    (#97) VirsLee: Az AI egyik lényege épp az, hogy nem kell hagyományos értelemben "tervezni". Célokat kell kijelölni, és ösztönözni hogy azt elérje. Az AlphaZero semmire sem lett "tanítva". Megkapta a sakk szabályait mint peremfeltételeket, aztán ott lett hagyva 4 órára hogy játsszon saját magával. Ezután jobban tudott játszani mint bárki, és messze kreatívabban játszott, mint bármely valaha élő ember. Ma már kifejezetten szoftverektől tanulnak a profik kreatív megoldásokat, a versenyeken pedig úgy keresik hogy ki csal, hogy ki az aki gyanúsan kreatív megoldást használ. Pedig pár éve még az volt a fáma, hogy egy gép sosem lehet kreatív, mert ahhoz "emberi intuíció" kell. Hát mégsem.

    (#94) Kansas : Számomra az emberiség szempontjából az AlphaZero ügy több mint ijesztő. Szerintem nem véletlen hogy a nagycéges AI kutatások eredményei mostanában eltűntek a publikus hírekből. Bár ma még csak célfeladatokra használhatók, de azokra ijesztően hatékonyak. Ide a rozsdás bökőt, hogy hadászati célokra is masszívan fejlesztik őket...

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz #32839680 #108 üzenetére

    Már többször felmerült hogy az AI azért lenne hatékonyabb, mert több lehetőséget tud kielemezni. Az emberhez képest ez igaz is, de azért azt érdemes tudni, hogy a DeepAlpha adott idő alatt kevesebb mint 1/100 annyi lehetőséget vizsgál meg, mint a korábbi bajnok program. Mégis győz. Tehát nem a mennyiség a fő fegyvere, hanem hogy hagyományos programozási módszerekkel elképzelhetetlen szintre fel tudja optimalizálni saját magát.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák