Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Ezek a gépek annyira picik.... Meg az elektronikus kereső... Nekem ugyan nem túl jó a szemem, de az optikai keresőről, a hosszú akkuidőről, a kényelmes vázról sosem mondanék le.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz MrChris #17 üzenetére

    Persze ez rendben van... csak az optikai kereső mégis más. Azt látom, ami ott van. És közben nem megy az aksi. Én még soha életemben nem akartam belenagyítani a képbe, mielőtt fényképezek. Igazából az optikát sem tekergetem egyfolytában. (sokan akkor is tekergetik, amikor nincs miért. Kitekerik, majd visszatekerik alapba, mielőtt fényképeznek... de minek ha a téma pont ugyanott van, mint az előző képnél? :) )
    Meg annyira kézre állnak a nagy vázak, amik benne fekszenek az ember tenyerében.

    De nem akarom én leszólni ezeket a miniket. Csak engem nem győztek meg. Akkor már inkább egy bridge gép. Valahogy úgy vagyok vele, hogy vannak a semmire se jó kompaktok, amiket vélhetően örökre kiölnek a semmire se jó mobiltelefonok, amiket bulifotózásra még lehet használni amikor már mindenki be van rúgva, meg megmutatni egy kirakatból valamit másoknak, aztán ennyi... vannak a bridge -ek, amik a "mindent bele" lustáknak van, és már egész jó, és e fölött csak a dslr -nek van értelme...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz DummyBoy #20 üzenetére

    Ez leginkább a fotóstól függ, nem a kütyütől.

    Azért függ kicsit a fizikától is... :) A jó fényképhez jó képérzékelő kell, és jó üveg. Egy telefonban nincs jó érzékelő, jó optika meg főleg nincs. Ha utána művészkeded szét a képet digitálisan, az nem jó fénykép. A jó fénykép önmagában jó fénykép. Egyébként én még csak meg sem szoktam nézni a képeket akkor, amikor csinálom őket. Az lcd alapból ki van kapcsolva. Ha nagyon akarom, megnézek egyet kettőt, de ez általában nem kell.

    Egyébként ha már milc... a sony alpha -król mi a vélemény? Mondjuk fuji -hoz képest általánosságban.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz DummyBoy #23 üzenetére

    Köszi... ez így pont elég. Nem mérnöki beszámolóra gondoltam én sem, csak sima tapasztalatokon alapulót.
    Egyébként én mindig is nikon -os voltam. A canon nem jött be. Hogy miért nem, azt magam sem tudom igazán. A nikon valahogy logikusabb szerkezeteket gyárt... szerintem.

    sony -val egyszer szemezgettem, de meggondoltam magam. Fuji -m meg nagyon nagyon régen volt. Már bizonyára teljesen mások a gépek.

    A legnagyobb bajom hogy nem elég jó a szemem. Azon meg egyik gép sem segít... Minden esetre mostanában akartam megnézni az új milc -eket is... kézbe venni, kipróbálni. Utoljára pár éve tettem ilyet. Azóta lehet hogy másabbak.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz DummyBoy #26 üzenetére

    Alkezdőhelyettes fotóamatőr

    :D

    Ok... szóval a legjobb ha van mindkettő, egy sor optikával... :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Stauffenberg #28 üzenetére

    Persze igazad van... értem én. De a videózást én még csak nem is számolom, mert ahhoz kamerát vennék. Soha nem videóznék fényképezőgéppel, szóval mondhatom, hogy nekem felesleges feature. :)
    Az optikai keresőnél meg lehet jobb az evf, én azt is elhiszem, valahogy mégis azt szeretem ha a valóságot látom. Talán egyszer majd lemondok róla.
    Vélhetően megmarad majd egymás mellett békében a két kategória, így a jövőben sem kell majd lemondani senkinek az őt jobban érintő tulajdonságokról. A nagy gyártók sem nagyon akarnak váltani úgy látom, inkább csak minden kategóriába befészkelik magukat. dslr piacon persze nehéz a nikon/canon mellett, gondolom a többiek ezért is tolják jobban a milc szekeret.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Alabástrom #34 üzenetére

    Rajta vagyok a témán... most két sony -t, és egy canon -t tudtam közelebbről megvizsgálni. A sony -t a zoom késleltetése miatt már az első percben le is akartam tenni, de azért még lövöldöztem vele picit. Az autófókusztól nem voltam hasra esve, (a d50 -es nikon is agyonvágja, 10 éves váz) több beállítás volt mint vártam, vannak egész kellemes funkciók. Egy pár jó képet csináltam vele az alap obival. A fogása nem igazán tetszett. A középső ujjam megfájdult a jobb kezemen, mert nincs neki elég hely a vázon. Tudom, biztos rosszul tartom... Lehetne mutató, és hüvelykujjal tartani, mint a kis kompaktokat, vagy mondjuk bal kézzel alányúlni a pici optikának, és csak jobb kézzel megcsinálni az előbbi műveletet... vagy nem tudom... a "tartsd jól" egy érdekes téma ezeknél a gépeknél... Azért fura ez egyébként, mert a régi kis filmes vázakra nem így emlékszem, hogy sehogy nem lehetett volna rendesen megfogni őket.
    A másik sony masina hasonló cucc volt, de azon még evf sem volt... így azt nagyon gyorsan leraktam. Ez nálam már tényleg kizáró tényező, ha csak hátsó lcd -t lehet nézni. Amúgy jól összerakott kis gépek, nincs "gagyi" hatása, ha valakinek ekkora váz kell, de nem éri be a kis kompaktokkal, akkor akár jó vétel is lehet.
    A canon másabb cucc. Sokkal gyorsabban követi le a zoom -ot, mint a másik kettő. Ez érzésre jobb, de még mindig messze nem az, amit én várok, hogy azonnal, és rögtön... (mint a tükrösnél, ahol csak a fizika korlátozhatja a fény sebességét, ami az optikai keresőbe jut... :P ) Ezzel a géppel viszont, az autófókusz volt lassabb, nem is kicsivel. Rém bosszantó volt, és ami azt illeti, nem tetszett az lcd képe sem, ami amúgy ugyanúgy festett, mint az evf -ben lévő, így az sem tetszett... Ugyanolyan fényviszonyok mellett történt a próba. A váz fogása talán egy árnyalatnyit jobb volt, ezt nehéz igazán megítélni, mert kényelmesnek egyiket sem mondanám. Egy nő ismerősöm azt mondta, "egész kényelmes..."... ugye ez sem azt jelenti hogy "kényelmes", csak azt, hogy lehet vele akár fényképezni is párat.... itt azonban érdemes megjegyezni, hogy neki sokkal sokkal kisebb keze van, mint nekem. Ő tud gépelni egy netbook -on, én meg a saját ujjaimba ütközöm... szóval van különbség. :) Ha most kéne választanom... talán a canon -t venném.... talán... Abban viszont biztos vagyok, hogy ha harmadik választásnak akármelyik, akár több éves dslr nikon vázat is választhatnám, akkor azt venném.

    Amúgy feltűnt, hogy a vizsgált darabok némelyike alap beállítások mellett az autófókusz az lassúságát próbálja ellensúlyozni azzal, hogy folyamatosan fókuszt állít. Hát... nem tudom hogy aksit ez mennyire eszi meg, de biztos nem tesz jót neki.

    Nagyon sajnálom, hogy az új fuji -kat nem tudtam megnézni. Arra még mindenképpen sort fogok keríteni, hiszen azok miatt akartam egyáltalán utánanézni az idei milc -eknek, illetve ebben a kategóriában rengeteg dicséretet kapnak, szóval nem hagyhatom ki a sorból....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák