Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Alabástrom #34 üzenetére

    Rajta vagyok a témán... most két sony -t, és egy canon -t tudtam közelebbről megvizsgálni. A sony -t a zoom késleltetése miatt már az első percben le is akartam tenni, de azért még lövöldöztem vele picit. Az autófókusztól nem voltam hasra esve, (a d50 -es nikon is agyonvágja, 10 éves váz) több beállítás volt mint vártam, vannak egész kellemes funkciók. Egy pár jó képet csináltam vele az alap obival. A fogása nem igazán tetszett. A középső ujjam megfájdult a jobb kezemen, mert nincs neki elég hely a vázon. Tudom, biztos rosszul tartom... Lehetne mutató, és hüvelykujjal tartani, mint a kis kompaktokat, vagy mondjuk bal kézzel alányúlni a pici optikának, és csak jobb kézzel megcsinálni az előbbi műveletet... vagy nem tudom... a "tartsd jól" egy érdekes téma ezeknél a gépeknél... Azért fura ez egyébként, mert a régi kis filmes vázakra nem így emlékszem, hogy sehogy nem lehetett volna rendesen megfogni őket.
    A másik sony masina hasonló cucc volt, de azon még evf sem volt... így azt nagyon gyorsan leraktam. Ez nálam már tényleg kizáró tényező, ha csak hátsó lcd -t lehet nézni. Amúgy jól összerakott kis gépek, nincs "gagyi" hatása, ha valakinek ekkora váz kell, de nem éri be a kis kompaktokkal, akkor akár jó vétel is lehet.
    A canon másabb cucc. Sokkal gyorsabban követi le a zoom -ot, mint a másik kettő. Ez érzésre jobb, de még mindig messze nem az, amit én várok, hogy azonnal, és rögtön... (mint a tükrösnél, ahol csak a fizika korlátozhatja a fény sebességét, ami az optikai keresőbe jut... :P ) Ezzel a géppel viszont, az autófókusz volt lassabb, nem is kicsivel. Rém bosszantó volt, és ami azt illeti, nem tetszett az lcd képe sem, ami amúgy ugyanúgy festett, mint az evf -ben lévő, így az sem tetszett... Ugyanolyan fényviszonyok mellett történt a próba. A váz fogása talán egy árnyalatnyit jobb volt, ezt nehéz igazán megítélni, mert kényelmesnek egyiket sem mondanám. Egy nő ismerősöm azt mondta, "egész kényelmes..."... ugye ez sem azt jelenti hogy "kényelmes", csak azt, hogy lehet vele akár fényképezni is párat.... itt azonban érdemes megjegyezni, hogy neki sokkal sokkal kisebb keze van, mint nekem. Ő tud gépelni egy netbook -on, én meg a saját ujjaimba ütközöm... szóval van különbség. :) Ha most kéne választanom... talán a canon -t venném.... talán... Abban viszont biztos vagyok, hogy ha harmadik választásnak akármelyik, akár több éves dslr nikon vázat is választhatnám, akkor azt venném.

    Amúgy feltűnt, hogy a vizsgált darabok némelyike alap beállítások mellett az autófókusz az lassúságát próbálja ellensúlyozni azzal, hogy folyamatosan fókuszt állít. Hát... nem tudom hogy aksit ez mennyire eszi meg, de biztos nem tesz jót neki.

    Nagyon sajnálom, hogy az új fuji -kat nem tudtam megnézni. Arra még mindenképpen sort fogok keríteni, hiszen azok miatt akartam egyáltalán utánanézni az idei milc -eknek, illetve ebben a kategóriában rengeteg dicséretet kapnak, szóval nem hagyhatom ki a sorból....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák