Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz CPT.Pirk #49 üzenetére

    Még mikor Gnome2-es volt az Ubuntu, akkor volt fasza valamikor a 8-as és 10-es verzió körül.

    Igen, én a a 8.04-essel találkoztam először, majd a 9.04-et használtam másfél évig, csak magában, win nélkül, teljes megelégedéssel. Szarrá verte a win7-et használatban, sebességben, élményben. Azóta is ugyanaz a hardverem van, amin a mostani win10 kis túlzással hasít, a mostani linuxok meg döglődnek.

    Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy az Ubuntu az nem egyenlő a Linuxszal.

    Tudom :) Még uhu linuxot is próbáltam anno, és a BeOS is járt a gépemen, suliba meg pendriveon puppy-t hordtam, mert 256MB ram mellett nem kicsit volt jobb használni mint a win-t :) A Distrowatch oldalon is nézelődtem régebben, de az Ubuntu volt az első amit nekem jó és könnyű volt használni. Ugyanez igaz a gnome-ra is, a kde-s felületek nekem nem jönnek be, mint ahogy egyes felületek 3.1-es kinézete sem :N Idén tervezek gépet cserélni, akkor megint visszatérek a dologra. Ha működik, akkor újra linuxot fogok használni, a win pedig marad csak játékra (alapjában véve is csak a játékok miatt tértem vissza windowsra)

    Egyébként még a live cd-s rendszert is butították...

    HR24.hu

  • cami][us

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #49 üzenetére

    Régen minden jobb vót. Az unity továbbra is igényli a ramot, de sok bugot javítottak, mire szanálták a fene tudja miért.

    Az sem egy jó dolog, hogy LTS és nem LTS kiadásokat tartanak fent, mert az LTS-ben régebbi csomagok vannak és nem is igen tudsz mit kezdeni ezzel

    Ez max a main repóra igaz.

    Nagyon nagyon sok diszrtó közül lehet választani,

    Az nagyon sok kb. egy tucat, aminek van 200 iterációja, ha a kis, független projekteket nem vesszük ide, amit kezdő szinte soha nem próbál ki.

    Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy az Ubuntu az nem egyenlő a Linuxszal.

    Asztalon és talán felhőben már sokaknak egyenlő lenne vele, ha a canonical nem kerülte volna a linux brand használatát, ahol lehet. ;]

Új hozzászólás Aktív témák