Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zseko #48 üzenetére

    A Zubuntu nem népnek ajánlott disztró, csak felkapták és mostanra a csapból is az folyik. A mögötte álló Cannonicalnál üzleti érdekek mozgatják a szálakat.
    Még mikor Gnome2-es volt az Ubuntu, akkor volt fasza valamikor a 8-as és 10-es verzió körül, faszán elment egy P3-as gépen 384MB ram társaságában és még netezni is lehetett vele. :K

    Aztán behozták a Unity-t ami kezdetben pont olyan rettenet volt mint a metro / modern felület a Windowson. Évek fejlesztése után jutott el odáig a Unity, hogy már nem zabálta le a gép erőforrásait annyira mint kezdetben és már normálisan használhatóvá vált de erre hirtelen megszületett a döntés, hogy most akkor kuka és ugrunk Gnome3-ra... Fuck logick.
    Az sem egy jó dolog, hogy LTS és nem LTS kiadásokat tartanak fent, mert az LTS-ben régebbi csomagok vannak és nem is igen tudsz mit kezdeni ezzel a problémával, miközben a nem LTS verziók meg igazából nyílt bétateszt verziók...

    Nagyon nagyon sok diszrtó közül lehet választani, de ha ez a vonal érdekel, akkor inkább javaslom a Mint kipróbálását. Nálam az van a munkahelyen KDE-vel, de fasza. A boot animációját még nem is láttam, mert előbb jut el a login képernyőre, mint hogy a monitor beállítaná a képet magának. :)

    Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy az Ubuntu az nem egyenlő a Linuxszal.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák