Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbj19

    csendes tag

    válasz Dare2Live #89 üzenetére

    A gyanú csak gyanú marad bizonyítás hiányában.

    Akkor engem se kényszerítsen senki cigarettafüst szívására. Nagyjából hasonlót mondtál. Én nem kényszerítettem senkit, hogy nagyvárosban éljen, és ne tanyán. Engem mégis azzal fenyegetnek, hogy a dízellel nem engednek majd át a várostáblán. Persze értem amit mondasz, de elég sarkosnak tartom.

    10+éves ICEt hasonlítok, mert olyan kapható, de 10+ éves elektromos nem. De hasonlíthatunk 5M-s ICE-t 5M-s elektromoshoz, meg 10M-s ICE-t 10M-s elektromoshoz is. Az egyik oldalon kapok növekvő kényelmet, teljesítményt, azonos hátótáv mellett, a másikon kisebb hatótávot. Persze teljesítmény van a motornak hála.
    Egy elektromosban csak az akkupakk értéke annyi, mint egy használt, régebbi ICE autó teljes ára. Ha fut 10 évet egy elektromos, annak az akksija milyen lesz használtan? Vagy veszed majd a kocsit 1M-t, meg még 1M-t költesz új akksipakkra?

    Az szivárog be, hogy hova tesznek annyi kiszuperált akkumulátort, a rengeteg félvezetőt? A ritkaföldfém mágneseket amikből minden állandómágneses motorban van? Persze elviekben újrahasznosítható akárhányszor, a gyakorlatban meg elásnak pár száz tonnát, aztán lehet mentesíteni.

Új hozzászólás Aktív témák