Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz dbj19 #129 üzenetére

    Stimmel, de minden nap? Hány tartálykocsit kéne folyamatosan üzemben tartani hogy ne ürüljön le a kút? El tudna egyáltalán jutni ilyen forgalom mellett a tartálykocsi a kúthoz? Csak azért hoztam fel példának hogy észrevedd mennyire nem reális amit gondolsz a töltésről.

    Nem kell túlgondolni, kint külföldön (sőt itthon is) van olyan lehetőség hogy villanyoszlopbon van 2/4 AC töltőhely. Ezekből este szépen belecsorog a nafta a kocsiba, terheléstől függően lehet szabályozni az áramerősséget. Ha nagyon sietős akkor ott a DC, 10 perc alatt 100+ km belecsorog a kocsiba.

    Illetve a bevásárlós példa: Elindulsz 50km hatótávval, mész 5km-t a boltig, rádugod (az ingyenes vagy benzinnél jóval olcsóbb) töltőre, mire végzel az autóban 70km lesz, hazaérve 65km. Ha lidl-be mentél akkor egy filléredbe nem került és jobb vagy mielőtt elindultál, de fizetős cuccon is megúszod ezer-ezeröt magasságában (ezerötnél már inkább 100+km-ed lesz).

    Amúgy nem tudom ez az 5 perces tankolás nálatok hogy néz ki, nekem tankolásból olyasmi rémlik hogy -ha van üres kút- pár perc amíg belecsorog maga a nafta, utána sorban állás, fizetés, esetleg egy gyors mosdó és úgy tovább, az 5 perc inkább a ritka hajnali 3-kor üres a kút és gyorsan lezavarod kategória, de inkább a duplája jellemző.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák