Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Kansas #11 üzenetére

    De lehetne olyan opció, hogy a nagyobbat veszem mint pl iphone esetén.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #21 üzenetére

    "Miért nem elég általános platformokon futtatni az általános OS-eket, miért kell célplatformokat használni rá?"

    egyszerű a válasz. a hardver maga egy nagyon jó és költséghatékony cucc a maga kategóriájában, viszont a gyári szoftver miatt nem leheet értelmesebb feladatokra felhasználni. Nem érdekel hogy a gyártó mire szánta, az érdekel hogy a hardver mire alkalmas.

    "nem kell, hogy még a bányászok is rászálljanak, ami pedig egyenes következménye lenne az általános használatra foghatóságnak."

    hidegen hagy. ha megvan a lehetőségük hajrá, véleményem szerint értelmesebb feladat mint amire gyártották. persze kinek mi, én nem vagyok hajlandó lesüllyedni arra a szintre hogy beelepofázzak abba hogy mások mire használják azt a hardvert amit volt pénzük megvenni.

    "Aki meg kütyükkel akar játszani, élje ki magát a különféle PI meg Arduino platformokon, azok arra vannak."

    egyrészt ne írd elő hogy mit csináljak, másrészt meg majd ha egy ilyen "kütyü" hozza hasonló árban ezt a hardvert akkor nyilván megfontolom. egyébként meg megvan annak is a létjogosultsága hogy szembemész a gyártó által adott korlátozó szoftveres megoldással

    "A Linux nem Windows"

    hála az égnek, pont ezért használom

    "a konzol nem PC..."

    egyre inkább de, bár már korábban is számítógép volt mindkettő. mint olyan, hardveresen alkalmas valamire, innen egyenes logikai lépés hogy gyakorlati megfontolásból érdekel hogy hol van ennek a szoftveres utilizációjának a határa.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #27 üzenetére

    a hardver valóban nem, hogy mit kezdünk vele azt meg szerencsére nem te döntöd el :) nem alapjogom... miért ne volna? szerencsére egyre jobban kikristályosodik annak a jogi kerete hogy ha meg tudod csinálni akkor megcsinálhatod. az hogy a gyártók sivalkodnak ellene az igazából senkit nem érdekel, azon már rég túl vagyunk hogy jogilag elő lehetne írni hogy egy ilyen hardveren milyen szoftver futhat. (pár olyan dolog van cssak ahol ez tényleg necces de az nem igazán van a konzolokban (leginkább a cellular modemek)) megpróbálhatják lekorlátozni de mint számtalan példa bizonyítja nincs feltörhetetlen rendszer, onnen meg már csak idő kérdése hogy a bajtársak mit hoznak ki belőle.

    nézd, nem kell egyetértenünk a kérdésben, valószínűleg nem is fogunk, de amíg én nem akarom megmondani neked hogy mire használd a vasad (ahogy nem is akarom, ha játszani akarsz rajta more power to you, mi közöm hozzá) addig szerintem nem egy nagyon meredek elvárás részemről ugyanezt vissza.

    azt meg nem gondolom hogy ne lehetne ezekről a kérdésekről beszélni, ugyanúgy a témához kapcsolódik.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #27 üzenetére

    Pontosítok: hackeld nyugodtan, ha tudod.
    Azt viszont nem várhatod el, "hogy engedélyezik rajta az OtherOS funkcionalitást". Az ő termékük. Játékra. Ha valamit hivatalosan engedélyeznek rajta, akkor azt supportálniuk is kell, és ezt érthető okokból nem fogják.
    Egyébként, ha "őszintén szólva hidegen hagy bármilyen konzolos hír", akkor mi a francot keresel itt úgy mégis?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #33 üzenetére

    elbeszélük egymás mellett.

    a PS3-on volt ilyen funkció, pont az volt benne a pláne hogy nem kellett rajta semmit támogatniuk csak engedélyezni a 3rd party kernel bootot, innentől a júzer dolga hogy erre mit épít. PPC-re van egy kazalnyi kernel, a lényeg meg amúgy is a Cell aritmetikai teljesítménye volt nem a RSX grafikai cuccai.

    aztán persze gerinctelen techóriáshoz méltó módon egy firmware downgrade-el kiszedték ezt a lehetőséget miután megvásároltattak egy csomó unitot ezzel a reklámszöveggel.

    szóval nem várom el, nyilván nem tartom reálisnak. attól még elolvasom a kapcsolódó híreket hátha...

    hogy mit keresek itt... ezt a kérdést nehezen tudom hova tenni. nyílt fórum, nem? friss anyagok között megláttam a szalagcímet, jé ez talán valami érdekes, aztán elolvastam a cikket, semmi említésre méltó nincs benne számomra, ha már itt vagyok megengedek magamnak egy cinikus közbeszólást a csalódottságom leplezésére :P

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #37 üzenetére

    > "de amíg én nem akarom megmondani neked hogy mire használd a vasad"
    > De, meg akarod.

    jó ezt szerintem itt fejezzük be. nem igazán van hangulatom folytatni ezt a diskurzust úgy hogy olyan gondolatokat adsz a számba amiket én nem írtam, főleg ha ez csak azért megy hogy folytathasd a bányászaton való kattogást.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Kansas #54 üzenetére

    Nehezen tudom értelmezni a WQHD tévéket. 1080p után mindenki a 4K-t nyomta, de úgy hogy simán elérhető árra csökkentek. 200k alatt bőven elviselhető minőségű 4K tévéket kapni, nem lesz a legjobb, de élvezhető képet fog adni. Ugyan még csak extrém példa, és a képminőség sem jó, de már van 4K TV 100k HUF alatt.
    Hova jön itt a 1440p, és ki veszi majd meg?

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #58 üzenetére

    Mi az hogy optimalizálnak? hogy tudná tartani fixen a magas / vagy alacsony FPS-t egy Ps5/ Xbox egy COD warzone vagy komolyabb Online 32- 64 fős multiplayer játék alatt ?vagy komolyabb grafikájú bármilyen játékban? Próbáltad már? 1-2 FPS eltérés is már képtörés okoz,A HDR mellékes a VRR nem az.
    Azért tették bele ezt a funkciót.
    Nem mindenkinek van pénze 400 ezres gamer Tv re ami HDMI 2.1 -gyel van felszerelve... .A legtöbb Tv-n is vicc a HDR...
    Ne hogy már az ő seggüket védd, mikor egy sokkal olcsóbb alternatívát találsz a piacon lényegesen magasabb szintű játékra kijelzők terén. AZ előző generációs Xboxban is már benne van.
    Alapvető funció kellene hogy legyen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Z10N

    veterán

    válasz Kansas #54 üzenetére

    "- gondolom, lesz 1440p mikorra elterjednek a WQHD TV-k"
    Az ugye meg van, hogy nem csak tv letezik, mint kijelzo. Meg minek van 120 Hz akkor? Meg csak monitorokba epitett funkciok (sync, hdmi, etc).

    "a Sony nélkülük is duplaannyi konzolt ad el..."
    Varjuk ki a veget...

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #67 üzenetére

    Ebben az sántít, hogy minden nem exkluzív játék megjelenik vagy PC re vagy Xboxra, amik 1440P támogatásúak...
    Az egész mögött csak annyi van hogy a Sony a TV üzletágban érdekelt, ezért hagyta ki a UHD BR lehetőséget is a PS4 és ps4 pro- ból is, és most ezért szarja le az 1440P-t is hogy vegyél 500 ezerért Bravia-t , ennyi a magyarázat.
    Nem optimalizálás s és a fejlesztők kímélése, ezt gondolom te sem hiszed el, mert szinte minden nem " only Ps" játék megjelenik Xboxra ahol megy az 1440P, tehát a Sonynak annyi lenne a dolga a multiplatform címeknél hogy 1440P allowed vagy azt mondja a fejlesztő aki ezzel nem akar foglalkozni, hogy bocs, ezen a játékon nincs 1440P,de amíg ugyan az a játék Xboxon 1440P-4K a Sony gépén csak 4 K, pedig ott van benne.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #69 üzenetére

    "A Sony akkor is eladna annyi TV-t amennyit elad(évi 13-14 milliót), ha PS a világon sem lenne"
    ezt nem tudhatod, egy állítás ami vagy igaz vagy nem.ŐK biztos vagyok benne, hogy nem így gondolkoznak és nem aza céljuk, hogy PS mellé Samsung TV-t tegyél, csak ezzel nem tudnak mit kezdeni.T V -jük van, monitorjuk nincs.
    Igen az is gáz, hogy akinek régi típusú házimozi erősítője van az elfelejtheti a a PS5 DD hangzását, mert 5 dollárral drágább lett volna egy BR lejátszóra egy optikaikimenet az aktív sub erősítőkkel rendelkezőkről ne is beszéljünk.

    AZ Xbox és a Ps is támogat FHD-t
    A steam survey felméri a laptopokat is mind hardverben mind szoftverben ennyit is ér.

    "A 1440p-n a PC-s hardcore gamerek sírnak, mindenki más szarik rá."
    Ez egy hülye hozzáállás. nem nehéz megérteni, hogy manapság 100 ezer forintért vagy alatt messze jobb monitorokat kapsz mint az átlag TV-k játékra.
    egy 80 ezres 1440 P monitor is támogat freesyncet/ VRR-t és 120 Hz-n már 130 ezer forinttól kapsz kijelzőt ami egy akkora előrellépőst nyújt minőség és élvezhetőség terén amit sokan nem tudnak elképzelni.
    Ha támogatná a Sony sokkal többen váltanának monitorra a jobb ,minőségű játélélmény miatt mint azt te elképzeled.

    A Ps5 már teljes értékű UHD BR lejátszó és manapság már egy elterjedt általános formátum aki BR lemezeket, filmeket vásárol és házimozizik.
    Attól hogy te nem vagy benne ez egy fontos szempont hogy nem kell a TV-d mellé venned egy 50- 70 ezres BR lejátszót, nekem ezért van meg az Xbox még.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #71 üzenetére

    Persze, ha neked fontos a 1440p meg a 120 Hz, semmi baj nincs azzal, magam is gondolkodok rajta, hogy idővel beszerzek egy Series S-t, netán X-et, meglátjuk.
    A PS5-tel együtt még mindig nem fogok árban ott tartani, amennyiért most egyesek szerint el tudnám adni a videokártyámat...
    Persze, jó lenne ha mindegyik konzol tudna minden feature-t, lehetőleg a tavaly novenberi megjelenésük óta, és csak az exkluzívokban lenne különbség köztük(hehe, Xbox exkluzív... nem mostanában) és a TV-met is egy FW update-tel 120Hz-esíteni lehetne, vagy normális HDR-re bírni(sajna a 400 nit amit tud kevés ahhoz meg hát csak 8bit+FRC-t tud).
    De sajnos nem így van, hát inkább fókuszálok a pozitívumokra, illetve arra amit meg tudok változtatni. Utóbbi jelen esetben nem valami sok elemű halmaz... de szerencsére erőszakot nem kell tennem az ízlésemen, magamtól is a lassabb játékok tetszettek eddig is. Kompromisszumot meg tudni kell kötni.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #71 üzenetére

    - 3200 Ps4 játékból 10 % teljesen exkluzív a többi megjelent más platformkára mindenféle felbontásban és frissítésben.
    - A VRR a HDMI 2.1 szabvány része. nem kell hogy támogassa egy játék külön.
    Mint ahogy egyre több monitorgyártó hoz olyan monitort ami becsapja a Ps 5- öt és 4 K nak hazudja magát és leméretezi a képet. 1440P re. Gondolom nem azért mert nincs rá igény...
    még sorolhatnám, de elengedem inkább.
    Attól neked nem lesz kevesebb hogy másnak jobb lesz. A Microsoft hozzáállása felhasználó barátibb és minőségibb a szerverkiszolgálása.

    BR és 4K BR nekem innen [link] és aprórol szokott jönni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #74 üzenetére

    Hmmm, kipróbáltam a mezei DVD lejátszását a PS5-ben... ha nem is lett szép, de elfogadható minőségűre jön ki a végeredmény...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #74 üzenetére

    Hát sajnos nem sok értelmes film jelent meg ami megérné az árát 2020 ban, a Covid miatt ,de régebbi gyöngyszemekre lehet azért bukkanni.
    PL most már szinte teljes a Marvel sorozatom, köztük limitált is, és a DC soroztatom kivéve Joker-t. Azt nem vettem meg ..de az a film nekem amúgy is..jaj Hátamon futkos tőle a hideg . :DDD
    Érdemes megpróbálnod 4 K BR -t vele. Jó házimozival, TruHD hanggal :K . Nem tudom merre laksz,de szívesen adok neked próbára pár lemezt.. Virágbolti verziót is érdemes megnézni próbaképpen, ha van Kodi képes lejátszód.

    Most rendeltem meg BR ben a Shorta-t (, ( itthon Csapdában néven fut) egy Dán rendőr film.
    Teljesen lehaltam tőle. Eszméletlen gyönyörű minőségű felvételekkel, tűéles képpel és színekkel.( nem 4K) Nem tudom mivel dolgozott a rendező, de ez igen...vétek nem kiváló minőségben nézni. + nekem az egyik legjobb film volt amit az utóbbi időben láttam.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Z10N

    veterán

    válasz Kansas #67 üzenetére

    "Ezen felül... HDMI mint csak monitorba épített funkció? Ne röhögtess..."
    Ertsd jol. Latom csak jatszod az idoiotat, mert utana egybol irod a hdmi 2.1-t.

    "A HDMI 2.1-es TV-k tudnak VRR-t és egy részük 120Hz-t is, bár a single-player játékok nem fogják támogatni, csak a multik konzolon, arra mérget vehetsz."
    Azt nem veszek, hane XSX-t.

    "Mit várjunk ki? A Sony az előző generációban is több, mint duplaannyi konzolt adott el, mint a Microsoft(112 millió vs 48 millió)."
    Az elozo generaciot az MS a startnal elronotta a gyenge hardverrel.

    " És ott az Xbox egyértelműen jobban vitte a multiplatform címeket. Most viszont, hiába kevesebb a FLOPS, a PS5 úgy tűnik jobban teljesít, mint a Series X."
    Ez abbol adodik, hogy magasabb az orajel. A regi engineknek ez fekszik, de a amint jonnek majd a 8/16 szalat kimaxolo cimek es az RT effektek, akkor majd nyer ero kell. Csak nezd meg PC-n, hogy az NV mit ossze trukkozik a DLSS-sel, hogy jo legyen minden. Az RT nyer erorol szol, marpedig ebben az RDNA2 se brillirozik.

    "Bár talán ha a MS megtalálja a bottlenecket, idővel kipatchelheti, ha nem hardveres limitáció."
    Illetve, ahogy irod, szerintem valamit szokas szerint beneztek szoftveresen. Ezen nem lepodok meg.

    "Harmadszor, a konzol nem PC, nem úgy működik, hogy tolsz egyet a csúszkán, aztán lőn 1440p."
    Ki mondott ilyet? Hallod 2021-ben a felbontasok tamogatast nehogy kimagyarazd mar :D A benne levo GPU siman skalaz amire akarod. Szoval ez olcso kifogas. Es csak veded oket.

    "Arra optimalizálni kell, és már hallani zúgolódást a fejlesztők részéről(több ezzel foglalkozó YT videóban is említik, de most ki nem keresem, valamelyik Otherside-ban is szerepel a téma),"
    Mit kell optimalizalni? Mert szerinted nativ 4K-ban ut minden :D Skalaznak. Az ooderszajdot meg hagyjuk.

    "Ez "támogassunk 1440p-t is" játék azért nyűg a fejlesztők számára, mert az extra optimalizálás/tesztelés időt vesz el a fejlesztésből és/vagy költséget növel."
    Semmit nem jelentene, mivel ugysem nativ 4K-ban fut minden. A skalazast meg automatan megcsinalja a GPU.

    "De ha gondolod, várd ki a végét... én addig inkább a PS5-ön játszok."
    Szinte rikit a fanboysag :D Amugy nem kell varnom, mert XSX van normalis aron.

    Nah, mindegy. Tobb idom erre nincs, plane nem fanboy omlengesre...

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák