Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Reménykedtem, hogy 1440p támogatás jön... Sajnos nem.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz jerry311 #56 üzenetére

    nem csak a felbontás számít hanem a képfrissités és az adaptiv sync hisz ez az egyik nagy újítása az új gennek többek között...
    Egy VRR( adaptivy sync) támogatású 120-144 Hz-s 1440P monitor 27"-32 " 110 ezer forinttól van , HDR támogatással.
    TV ben ugyan ez mondjuk 350-600 K.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #58 üzenetére

    Mi az hogy optimalizálnak? hogy tudná tartani fixen a magas / vagy alacsony FPS-t egy Ps5/ Xbox egy COD warzone vagy komolyabb Online 32- 64 fős multiplayer játék alatt ?vagy komolyabb grafikájú bármilyen játékban? Próbáltad már? 1-2 FPS eltérés is már képtörés okoz,A HDR mellékes a VRR nem az.
    Azért tették bele ezt a funkciót.
    Nem mindenkinek van pénze 400 ezres gamer Tv re ami HDMI 2.1 -gyel van felszerelve... .A legtöbb Tv-n is vicc a HDR...
    Ne hogy már az ő seggüket védd, mikor egy sokkal olcsóbb alternatívát találsz a piacon lényegesen magasabb szintű játékra kijelzők terén. AZ előző generációs Xboxban is már benne van.
    Alapvető funció kellene hogy legyen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #67 üzenetére

    Ebben az sántít, hogy minden nem exkluzív játék megjelenik vagy PC re vagy Xboxra, amik 1440P támogatásúak...
    Az egész mögött csak annyi van hogy a Sony a TV üzletágban érdekelt, ezért hagyta ki a UHD BR lehetőséget is a PS4 és ps4 pro- ból is, és most ezért szarja le az 1440P-t is hogy vegyél 500 ezerért Bravia-t , ennyi a magyarázat.
    Nem optimalizálás s és a fejlesztők kímélése, ezt gondolom te sem hiszed el, mert szinte minden nem " only Ps" játék megjelenik Xboxra ahol megy az 1440P, tehát a Sonynak annyi lenne a dolga a multiplatform címeknél hogy 1440P allowed vagy azt mondja a fejlesztő aki ezzel nem akar foglalkozni, hogy bocs, ezen a játékon nincs 1440P,de amíg ugyan az a játék Xboxon 1440P-4K a Sony gépén csak 4 K, pedig ott van benne.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #69 üzenetére

    "A Sony akkor is eladna annyi TV-t amennyit elad(évi 13-14 milliót), ha PS a világon sem lenne"
    ezt nem tudhatod, egy állítás ami vagy igaz vagy nem.ŐK biztos vagyok benne, hogy nem így gondolkoznak és nem aza céljuk, hogy PS mellé Samsung TV-t tegyél, csak ezzel nem tudnak mit kezdeni.T V -jük van, monitorjuk nincs.
    Igen az is gáz, hogy akinek régi típusú házimozi erősítője van az elfelejtheti a a PS5 DD hangzását, mert 5 dollárral drágább lett volna egy BR lejátszóra egy optikaikimenet az aktív sub erősítőkkel rendelkezőkről ne is beszéljünk.

    AZ Xbox és a Ps is támogat FHD-t
    A steam survey felméri a laptopokat is mind hardverben mind szoftverben ennyit is ér.

    "A 1440p-n a PC-s hardcore gamerek sírnak, mindenki más szarik rá."
    Ez egy hülye hozzáállás. nem nehéz megérteni, hogy manapság 100 ezer forintért vagy alatt messze jobb monitorokat kapsz mint az átlag TV-k játékra.
    egy 80 ezres 1440 P monitor is támogat freesyncet/ VRR-t és 120 Hz-n már 130 ezer forinttól kapsz kijelzőt ami egy akkora előrellépőst nyújt minőség és élvezhetőség terén amit sokan nem tudnak elképzelni.
    Ha támogatná a Sony sokkal többen váltanának monitorra a jobb ,minőségű játélélmény miatt mint azt te elképzeled.

    A Ps5 már teljes értékű UHD BR lejátszó és manapság már egy elterjedt általános formátum aki BR lemezeket, filmeket vásárol és házimozizik.
    Attól hogy te nem vagy benne ez egy fontos szempont hogy nem kell a TV-d mellé venned egy 50- 70 ezres BR lejátszót, nekem ezért van meg az Xbox még.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #71 üzenetére

    - 3200 Ps4 játékból 10 % teljesen exkluzív a többi megjelent más platformkára mindenféle felbontásban és frissítésben.
    - A VRR a HDMI 2.1 szabvány része. nem kell hogy támogassa egy játék külön.
    Mint ahogy egyre több monitorgyártó hoz olyan monitort ami becsapja a Ps 5- öt és 4 K nak hazudja magát és leméretezi a képet. 1440P re. Gondolom nem azért mert nincs rá igény...
    még sorolhatnám, de elengedem inkább.
    Attól neked nem lesz kevesebb hogy másnak jobb lesz. A Microsoft hozzáállása felhasználó barátibb és minőségibb a szerverkiszolgálása.

    BR és 4K BR nekem innen [link] és aprórol szokott jönni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #74 üzenetére

    Hát sajnos nem sok értelmes film jelent meg ami megérné az árát 2020 ban, a Covid miatt ,de régebbi gyöngyszemekre lehet azért bukkanni.
    PL most már szinte teljes a Marvel sorozatom, köztük limitált is, és a DC soroztatom kivéve Joker-t. Azt nem vettem meg ..de az a film nekem amúgy is..jaj Hátamon futkos tőle a hideg . :DDD
    Érdemes megpróbálnod 4 K BR -t vele. Jó házimozival, TruHD hanggal :K . Nem tudom merre laksz,de szívesen adok neked próbára pár lemezt.. Virágbolti verziót is érdemes megnézni próbaképpen, ha van Kodi képes lejátszód.

    Most rendeltem meg BR ben a Shorta-t (, ( itthon Csapdában néven fut) egy Dán rendőr film.
    Teljesen lehaltam tőle. Eszméletlen gyönyörű minőségű felvételekkel, tűéles képpel és színekkel.( nem 4K) Nem tudom mivel dolgozott a rendező, de ez igen...vétek nem kiváló minőségben nézni. + nekem az egyik legjobb film volt amit az utóbbi időben láttam.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák