Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz enginev3.0 #58 üzenetére

    "Akik ennyire a rendszer ellen vannak, és most oly vitéz módjára kívánják összeomolva látni ezt a nagy fogaskereket, azoknak az eddigi életükben milyen negatív hatásai voltak annak, hogy őket "megfigyelik" "lehallgatják" (mint ahogy a mobilszolgáltatók is, őket most nem szidjátok, pedig lehetne, csak nem ők vannak soron). Vagy épp magán a tudaton kívül van-e bármi, ami zavarja őket"

    Most még semmilyen hatással nincs. De gyakorlatilag az egész emberiség összes kommunikációját letárolják, így utólag lehallgatható minden és mindenki. Ha erre egy elnyomó rendszer jön, akkor az minden eddiginél ütősebb tud majd lenni. A történelem során rendre feltűntek ilyen rendszerek. A Jelenések könyvében is olvashatunk ilyen jövőbeli rendszerről, amire nagyon jól illik ez a mai trend, hogy mindenkiről minden adatot begyűjtenek. A mobil a gyorsulásérzékelővel még a lépésütemet is számlálja, ahogyan a klaviatúra billentyűleütését is profilozzák, és szenzorokkal teszik tele a környezetet/otthonokat, hogy senki ne tudjon elbújni, ha majd el akarna.
    Hogy mit lehet tenni, ha a "rendszergazda" megváltozik, és nem csak a hirdetések profitja érdekli majd? Ezzel ma kevesen foglalkoznak.

    Egyébként ahhoz, hogy ezeket a rendszereket az emberek önként kiszolgálják, jelentős agymosás is kell. Ennek az egyik fontos eszköze a TV, ahogyan ez a videósorozat jól bemutatja. Kiegészíti ez az interjú. Szerintem az ember igen befolyásolható, még ha nem is tud róla, ezért fontos tudatosítani, kinek a befolyása alatt állunk, és annak mi a célja ezzel (a mondott és a valós).
    Bocs a közhelyekért, ez most így sikerült. :B

    "csak azt hiszem már nem élem meg, pedig még fiatal vagyok."
    Szerintem ma gyorsabb időskálán mennek a dolgok, mint akár csak 1 évtizede...

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák