Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Nincs sok meglepő a hírben. Pár éve már azon dolgoznak egyre keményebben, hogy Magyarország egy termelő, alacsony hozzáadott értékeket képviselő befektetései hely legyen, ahol nem kell különösebben képzett munkaerő. Elég megnézni az oktatáspolitikát, engem nem érint a dolog, sőt az én értékemet növeli a szigorítás, csak éppen ez a folyamat fenti hírekhez fog vezetni. És bár most az én helyzetemen nem ront, de a jövőképemet azért rombolja. Nem is emlékszem semmi nagy befektetési hírre, az utolsó a Mercedes volt amihez a jelenlegi gazdaságpolitikának köze nincs sok.

    Ez a termeljünk és termeljünk mánia sosem működött ebben az országban, itt valóban a szellemi tudásra kellett volna alapozni a jövőt. Egy magasabb fizetés több adó és járulékbevételt is eredményezhetne, ettől is elesik a költségvetés és csak gerjeszti a problémákat.

    Az egész folyamat groteszk képe meg ott rejlik, hogy pl. a minimálbér brutális megemelése miatt így sem jönnek a befektetők, és miközben ipari-termelő országot akartak kialakítani 1-2 év alatt, pont hogy a szellemi munkások adóterhelését sikerült csökkenteni.

    Jelenleg a beruházások szintje az országban olyan alacsony, hogy magát az amortizációt (megszűnő cégek, kimenetel) sem fedezik, ennél lejjebb gyakorlatilag már nem lehet csúszni, ez már olyan lejtő aminek a következménye évente fog egyre inkább és növekvő mértékben érződni mindenkin, bármilyen csodamegváltót választ is meg a birka nép, úgyis csak két pártra tud szavazni a népesség 80%-a, annyira egysíkú az általános gondolkodási higiénia, tetszik vagy sem a magyar nép már nem az eszéről híres. (és milyen jól fog változni ez hogy 16 évesen már útjára engedik a suliból a felnőtt és szakképzett embereket ugye, egyenesen a citromsavgyárba, ha lenne felvétel)
    Egyetlen és szokásos remény, hogy a többi ország jól csinálja a dolgát és ha beindul a gazdaság az EU-ban az minket is magával tud húzni annyira, hogy ez a lemaradottsági szint stabilizálódjon hosszú távon.

    Szerencsére a hírben is szereplő alanyok nagyon nagy része egyet ért azzal az iránnyal amit most követ az ország, így talán könnyebben túlteszik magukat pl az idei 5-10%-os reálbércsökkenésen. A kisebbik részt viszont őszintén sajnálom és azt mondom irány a mosogatás/takarítás Hollandiában, Angliában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák