Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fecow #30 üzenetére

    amelyik törvény kimondja, hogy amcsi vállalat köteles mindenféle különösebb hercehurca nélkül kiadni az adatokat az amcsi kormánynak. patriot act vagy melyik, keress rá, engem nem dob fel a lehetőség, hogy kiművelhesselek. ez kb. minden ország törvényeit sérti, kivéve usa, az csak egy ideiglenes állapot az időben, hogy még csak a norvégok léptek.

    "Ezt a "mindent megcsinálnak helyetted, és még elkérik vaskos profitot is" érvet felejtsd már el kérlek, ez nem a posztkommunista, antikapitalista topic.": a cloud szolgáltató ingyen, netán a két szép szememért dolgozik? ugye nem. akkor nem felejtem el, kapitalisták, pont. ezt nem is lehet felróni nekik. az üzleti modelljük pedig az, hogy megpróbálnak átvenni tőled minden olyan munkát, amit te is el tudnál végezni, csak te önköltségi áron végzed, a cloud szolgáltató meg ráteszi a profitját. ez nem kapitalizmus ellenes mondat volt attól, hogy nem akarok fizetni olyanért, amit meg tudok magam is oldani.

    "a cloudos jobb, igényesebb, minőségibb": hát persze, sosem rohadt még meg cloud mostanában... ráadásul amiről mindig minden cloud fan elfelejtkezik, hogy EL KELL JUTNI a cloudig. Tehát máris nem arról beszélünk, hogy a cloud szolgáltató hogy dolgozik, hanem arról, hogy a te lokál isp-d, a magyar gerinchálózati isp-d, a tengerentúli linket adó ispd, meg a többi, meg ráadásul a cloud szolgáltató hogy dologozik. nagyon egyszerű úgy kihozni a cloudot nyertesnek, ha a költségek felét meg a rizikó felét minduntalan elfelejtik a fanok. Ha meg véletlenül valaki beleszámolja egyszer, akkor meg hübm van.

    "én még nem láttam 2,5 rendszergazdát": szemészeten gyógyítják.

    "a bitenkénti fajlagos költség páréves ciklusokban rohamos ütemben csökkent": ez igaz, ez VOLT a trend. hogy marad-e, kétséges, de mondjuk egyezzünk ki abban, hogy a fajlagos költségek továbbra is csökkenni fognak, valamennyire kevésbé rohamos mértékben. Csak a kérdés az, amit mindig elfelejtenek azok, akiknek Magyarország a Budapest tábláig tart, hogy HONNAN. Amíg Pesten a rohamos csökkenés azt jelenti, hogy 2000 decemberétől, amikor elindult a cselló, 320k-ról felment a megvásárolható kapacitás 120 megára, közben a költség nem nagyon változott érdemben, vagy max. csökkent pár fillért, addig vidéken, ahol nincs digi meg nincs upc, még mindig néhány megabitet lehet venni és nem is várható több. Tehát tök frankó, hogy a cloud leendő ügyfelei 0.002%-ának rohamosan csökkennek a költségei, míg a leendő ügyfelek legalább 99%-ának nem rohamosan, leginkább sehogy se csökkennek a költségei.

    Igen, a jobban lefedett területeken átléptük. És ezzel nagyon pontosan meg is mondtad, hogy mi a baj a clouddal: a jobban lefedett terület. Ennyi. Kár vitatkozni, ha az érveid ugyanúgy cloud ellenesek, mint nekem, csak nem tudsz róla.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák