Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothp

    csendes tag

    Hirtelen felment bennem a pumpa, amikor ezt a cikket elolvastam. Maximálisan egyetértek azzal, aki azt mondja, hogy azért húzzák le, mert nem érdekeltek benne. Könnyen lehet, hogy későn kezdték el felejteszteni a saját SSDiket és most így próbálják meg leplezni a lemaradásukat.

    Nézzük csak meg, hogy jelenleg hogyan néz ki egy SSD teszt. Versenyzők: Samsung SSD (írás/olvasás: 120/100 mega), Western Digital Raptor (15000 ford/perc). A legtöbb tesztben kijön, hogy igenis az SSD gyorsabb! Melegedés fogyasztás szempontból nem nagyon lehet összehasonlítani őket, mert a Raptor idle-ben is 4 wattot fogyaszt..... (vs. 0.4W) Random olvasásnál mondják, hogy ott lassú az SSD (30MB/s). Kétlem, hogy a raptor, ami 9 ms seek idővel rendelkezik gyorsabb lenne nála. Kérdem én melyik laptop vinyó tud 120 megával olvasni vagy 100 megával írni! Még a 7200 rpm-esek sem tudják, talán a felét. Arról már szót sem ejtenék nagyon, hogy ha a processzor kevesebb időt vár az adatra - ugye itt most két nagyságrend különbség van seek-ben -, akkor a processzor is kevesebbet fog fogyasztani és hamarabb megy sleep modeba. Ami ugye a response time-ban igen csak meglátszik!

    A benchmark vs. valós idejű tesztekről meg annyit, hogy aki eddig használt már SSD-t az sosem akar újra vinyót látni. Nekem volt alkalmam egy kis Sony laptop-ban tesztelni egy SSD-t (akkor még csak 60/27 volt az írás olvasás), ég és föld! A 120/100-at amúgy is alul becsültem a 3. generációs Samsung vezérlő 143/110-et tud kb....

    Ár: OCZ 169 dollárért fogja árulni a 32 gigás-at (olvasható a prohardveren!), ami jelenlegi 440 dolláros árhoz képest igen nagy előrelépés.

    A megbízhatóság az egyetlen, ahol nem tudunk semmi biztosan, de nem véletlenül van benne egy elég bonyolult wear leveling logika, ami a meghibásodott szektorokat letiltja. De akkor a Fujitsu állítás szerint mindent a kukába kéne dobni, ami új mert még nem tudunk róla semmit biztosat.... ismét no comment

    Összességében: ez a jövő! Ha nem is távoli (tuti kijön valami még jobb), de a közeli biztosan! Részemről, amint kapható lesz amerikában, rendelek egyet!

  • tothp

    csendes tag

    válasz demagóg #20 üzenetére

    Ezt most a részedről fikázásnak veszem. Informatikus mérnökként lehet, hogy mégis kicsit jobban képben vagyok a dolog mikéntjével, mint azt hinnéd. Nem próbáltam meg nagyon kifejteni a wear leveling algoritmus miben létét, mivel az önmagában egy cikket igényelne (a wear leveling-nek feladat az is, hogy hibás szektorokat letiltsa és az is, hogy elossza a használatot a chipek és szektorok között).

    Samsung-ot azért nem a cégecske kategóriába sorolnám. OCZ sem minősül cégecskének főleg, hogy elég nagy tapasztalttal rendelkezik memóriák területén. SSDi azonban csak átmatricázott Samsungok, ami jelen esetben elég jót jelent!

    Fenntartom azon véleményemet, hogy a Fujitsu-nak jelenleg megéri fikázódni, mert nem árul SSD-t.

Új hozzászólás Aktív témák