Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz tothp #19 üzenetére

    Jó hosszan írtál, ha nem így lenne akkor azt mondanám, hogy WRITE ONLY módban voltál és nem olvastál vissza a korábbi fórumokban. Nincs kedvem meg időm sem nagyon sokadszorra ugyanazt elmondani, amit korábban mások is meg én is firkálgattunk. Van aki a műszaki infók, van aki a tapasztalatai alapján. Nyilván a fikázókkal eleve nem kell foglalkozni. Gondolom, lassan a többi szakmabeli is kezd beleunni, hogy egy-egy ilyen hozzászólásra ötvenedszer is elmondja a tényeket, tapasztalatokat. Hiszen más meg ötvenegyedikként megint ugyanúgy összefabrikál magában üldözési mániától sújtva vagy összeesküvési elmélettől tartva egy téves megállapítást.
    Szerintem ne menjen fel a pumpa, főleg ne egy cikktől. Felhúzott állapotban könnyebben lehet téves következtetésre jutni.
    Tehát Fujitsu kezdettől fogva fejleszti, birtokolja a FLASH chipek technológiáját. De mivel megítélésük szerint ez alkalmatlan adattároló eszközökben megbízható tárolóelemként történő felhasználásra, ezért nem fejleszt SSD-t. Ami ugyebár "mindössze" egy jól megtervezett kontrollert jelent a flash memória chipek és az interfész között. Ezzel ellentétben mindenféle cégecske is próbálkozik SSD gyártással, olyanok is akik a flash chipet is csak készen veszik, tokozva is csak képen látják mert esetleg csak címkéznek. Fujitsu hasonló elvet követett mint régen a Plextor. Ha kellett akkor sokkal később jött ki egy termékkel mint a konkurensek, de a megbízhatóság volt a legfontosabb.
    A sebesség addig lenyűgöző a felhasználónak amíg az adatai el nem szállnak.
    A megbízhatóságról, működésről, tárolási módokról szerintem halvány fogalmad sincs, ezért lehetséges, hogy bődületes hülyeségeket tévedéseket írsz (pl. wear levelling) Valahol olvastál, hallottál néhány fogalmat és azokat összekeverve nyelvtanilag helyes mondatokká raktad össze. De ettől még az állításaid igencsak nem állják meg a helyüket. Javaslom, hogy olvasd vissza a többi fórumban is azokat a hozzászólásokat amelyekben a jártasabbak megosztják tudásukat, tapasztalataikat a nagyérdeművel.
    Én is remélem, hogy ez lesz a közeli jövő. Remélem, hogy nagyon-nagyon sokan fogják használni a flash alapú SSD tárolókat. A fogorvos is a sok lyukas fogat és a sírköves is a magas halálozási arányt kívánja. ;] Én viszont kerülni fogom ameddig csak lehet és kell.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • deejayy

    csendes tag

    válasz tothp #19 üzenetére

    Ezek a benchmarkok nagyon szépen mutatnak, csak a mindennapi használat közben nem vagyok még meggyőzve az a helyzet.

    A cikkel amúgy nagy részben egyetértek, valóban TÚL NAGY HYPE-ot raktak az SSD-k köré, pedig aztán amikor beléptek a piacra, még valójában semmire sem volt jó. De akkor már azt hangoztatták, hogy "ez" itt a megváltás.

    A Fujitsuval amúgy egyáltalán nem vagyok barátságban, a sok rossz tapasztalat (szakmai, személyes, stb) miatt nem lopták be magukat a szívembe, ettől függetlenül nyitott vagyok a stratégiájukra (és eszertint WD is).

    Azon meg gondolkozz el, hogy mire lehet használni egy 32G-s SSD-t az oprendszeren (mondjuk a Vistán) kívül, és mindezt 27k hufért. Swapot egyáltalán ne is tegyél rá, mert ha elfogy a memóriád, akkor hamar elfogy at 10e-100e-es mennyiségű lemezművelet kvóta is.

    Ugyanaz mint a mobilinternet, használd ofiszra meg levelezésre, aztán viszhall.

    (Megjegyzés: 27k-ból már veszek egy dual 500G-s külső "storage"-et is, amit ha RAID-be rakok, akkor az sem lassú)

    deejayy AT deejayy DOT hu

Új hozzászólás Aktív témák