Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz #27441408 #39 üzenetére

    fölöslegesen magyarázod, a vége úgyis az lesz, hogy te vagy a hülye, amiért nem operát használsz.

    szerintem még nem vette észre, hogy ezzel a hülye flameléssel sokkal többet árt a saját ügyének, mint amit használ

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #39 üzenetére

    "Azért mert a többség netezni akar."

    Az Opera userek is ugyanazt akarják. Ezért is nehéz megértenem, nyilván mert Opera user vagyok és bármilyen más böngésző előtt ülve kapásból 10-15 dolgot hiányolok (a további 30-at csak fél óra perc böngészés után :DDD), de valahogy számomra olyan, mintha azt mondanák, hogy válassz Suzuki és egy fullextrás BMW között, csak ebben az esetben teljesen ingyenes a választás. És mégis ilyen alacsony részesedése van az Operának.

    Aztán hangoztatják, hogy marketing kell. Én meg úgy vagyok vele, hogy a tudatos felhasználás ott kezdődik, hogy azt mondja az ember
    - "Jé, ez milyen jó fícsör. Hogy tudtam eddig enélkül élni. Ezzel sokkal kényelmesebb a böngészés."
    nem pedig azt, amit a marketing sulykol belé, mint
    - "Mától az iPad-emen nézem a HD filmeket a sokszáz centis falitévém helyett, mert ez mekkora királyság."

    "És egy átlag ember nem informatikai órát akar miközben böngészik a neten.,"

    Hasonló érzések kerítenek hatalmukba, mikor ezt látom az élet minden területén, mint mikor például a szerencsétlen titkárnő egyenként másolt át vagy 50 fájlt egyik helyről a másikra a jobbklikk->Másolás, jobbklikk->Beillesztés művelettel.

    És ha ez a mentalitás nagymértékben érvényesül az szerintem nagyon nincs jól.

    "Az opera blogos szégyenfallal se jó ha példálózol mert a külföldi oldalak sincsenek fenn"

    De vannak fent külföldi oldalak is. Például ott a shutterfly vagy a hbo.com

    Lenry: Azért túlzásokba ne essünk. Mint mondtam, nem vagyok Opera aktivista, így nincs semmilyen ügyem. Mellesleg eddig jóval több pozitív visszajelzés jött, hogy a tippjeim segítségével végre sikerült kiváltania valakinek a FF addonokat, vagy megkönnyítettem a mindennapi böngészését, mint ahányszor olvastam, hogy "Kapja be az Opera a böngészőválasztó miatt, most már csakazértis Firefoxot/Chrome-ot/IE-t fogok használni."

    Olyat pedig még konkrétan nem is olvastam sehol, hogy "A Penge nevű user PH fórumain tanúsított hozzáállása miatt mától nem használok Operát." ;]

    Mellesleg silver star - nak sem erősködtem, hogy csakazértis használjon Operát, leírta, hogy neki kell a DivX Webplayer, Operával nem megy, valóban bugos Operával, erre írtam neki egy alternatívát, neki mégis inkább a DivX Webplayer kell, így nem Operát használ. Ennyi. Elfogadható indokot hozott fel.

    Viszont mikor valaki valótlanságokat ír, mint "Operában nincs ez meg az (pedig beépített funkció évek óta)", akkor kijavítom, hogy de igen, van.
    Mikor valaki valamilyen addont hiányol, akkor ajánlok neki alternatívát userJS vagy akármi más formájában.
    Mikor valaki fikáz, hogy "Mert Operában az oldalak 90%-a nem megy." akkor általában meg szoktam kérdezni, hogy melyek ezek az oldalak. Ha tényleg mutat olyan oldalt, akkor egyúttal jelentem, másrészt elfogadható indokot hozott fel, mert az adott oldal valóban nem megy Operában.

    Namelesske: A fejlesztőknek annyi beleszólásuk volt ebbe, mint a gyárósori munkásnak abba, hogy az adott termék káros anyagot tartalmaz. :D
    Ők leadták a jelentést, hogy igen, ez meg az még problémás és ha beszarnak sem készülnek el vele időre, aztán a nagyfejesek eldöntötték, hogy mi számít showstoppernek és mi nem annak. Ők meg ugye nem fogják a Desktop Team-en leírni nekünk, hogy "mert a hülye főnöknek időre kellett", mert addig dolgoztak ott. Lehetett látni, hogy nagyon tereltek, tehát nem is akartak nagyon vitába szállni, az egyikük kardoskodott ott nagyon, a többiek inkább csendben voltak.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #27441408 #39 üzenetére

    Megkérlek lostázd az általad opera alatt nem megtekinthetö oldalakat, magyart, külföldit egyaránt. mert én jarok midnenfele, de midnenhol remekül boldogulok operával-kivéve a facebook flash játékait, amik valami fura okból kifolyólag képesek linuxon ff alatt is szétesni.

    moonman: anyám konkrétan azért hívott fel a böngészöválasztónál, mert nem tudta kell-e fizetni bármelyikért is. Neki tényleg kék e betü a net, de nem azért, mert tudja is, hogy mi más van, melyik mit tud, mit nem tud.

    [ Szerkesztve ]

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz #27441408 #39 üzenetére

    Hát ha láttad akkor az Opera 10.50-től igencsak letisztult és csak az "O" menüből éred el a többletfunkciókat. Nem tolja tényleg az arcodba (bocs Penge_4 lopom most a szókapcsolatodat. :DDD ), hogy van beépített email, torrent stb. A Win 7-hez meg tényleg kinézetre a legjobban idomul az összes közül, Chrome a siknjeivel egy gagyi izének tűnik. ;] Ez az első böngésző aminek nem cseréltem le az alap skinjét.

    Én régen használtam sokat a 9.64-et utána a többi böngésző gyorsabb lett nála így Chrome-ot használtam egy ideig, de pár dolog hiányzott belőle, de úgy-ahogy elvoltam vele, de hiányzott az egérgesztikuláció, meg a helyesírás-ellenőrző. Bár ha angolul írtam arra jó volt. :DDD
    Most, hogy ilyen gyors így váltottam Chrome-ról, és nem izgat, hogy az 5 béta netán gyorsabb-e. :DDD Helyesírás-ellenőrző meg azért igencsak hiányzott Chrome-ból, elgépelést kényelmesebb vele kijavítani.

    Érteni meg én sem értem miért ennyire népszerű most is az FF. A legszarabb böngésző már bocs a fanboyoktól, de lassú, több memóriát is zabál, és hiába a sok addon ha minél többet raksz fel lassul is velük együtt. Még az IE8 is előbb használnám, mint FF-et, bár a siknezhetőség az jjó dolog FF-nél. A hidegindítás meg jobb ha nem is írom le, elég idegesítő. Odabökök a tálcán az O ikonra és már nyílik is meg, nem kell várni. Tudom vannak türelmes emberek akinek az idő, mint a tenger ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák