Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    számomra soha nem is létezett ... és soha nem is fog.
    se okostelefon ... mi-jos meg végképp ... már ha lehet beszélni mi-ról, vagy ez csak mókusvakítás.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    hát meg el kell adni a követlkező gemerációk okostelefonokat is
    már több éve azon csondálkozom, h miket tudnak még belezsúfolni, h veszik-veszik az embeyrek mindig az újabb telefonokat.

    kifogytak az ötletekből.
    ezt próbálták addig húzni, ameddig lehet, de kész ...

    2000-től kezdve szlpen csepegtettek mindent ... a 4- színtől, felbontás növekedésétől kezdve, foto funkciók, mindnen ... most már ujjlenyomat olvasásánál tartunk .... de kiürült a puttony ... nincs már benne semmi extra ficsör ... maradt az MI-nak a lebegtetése ... marketing szempontból muszáj volt kijönniük ezzel ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz kymco #14 üzenetére

    az a másik közröhely téma igen .-)

    amúgy ez a cikk is ponz ezt a célt dzolgálja ... elülteti az emberek fülébe a bogarat, hogy az okostelefon már nem menő ...

    megjennek majd az mi-jal hencegők, és mint iphone esetében húzza majd egymást a nép

    csak a következő hangzatos dolog mi lesz?
    mert hogy MI nem lesz benne az hétszencség. az egy kölön tudományág ....
    1. nincs is tökéletes meg kevésbé tökéletes MI ha jól tudom
    2. ha lenne is majd beteszik minnnnden telefonba puszira, csak h szóljon, h figyej má, a ház jobb széle vizesedik.

    ha már lenne is ilyen rendszer, nem a gazdinak szól, hanem annak a cégnek aki felépíi a házat, és ők szólnak, hogy "csókolom, balhét jelez az egyik senzor ... megnéznénk"

    olyan ez mint a pannon-nak a hypernet ... fantasztiussss ... és a következő az mi lesz majd? ultrahiperszupernet?

    itt is mi lesz a majd a követlező? még MI-osabb MI?
    MI-2? .... MI-6?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz AusWolf #19 üzenetére

    .... majd adnak hozzá egy 84 golmbos bill-t, meg egy hercules monitort.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz wednesday #22 üzenetére

    ezek az igények? .... nehezen tudom elképzelni ... azt hogy ráfogják, hogy ezek az igények, azt már sokkal inkább.

    reklámszakmában dolgozom 12 éve.
    ömlik a sz.r ... már bocsánat.
    egy igény van, hogy fogyassz
    azt se tudják az emberek, mi az MI.
    mókusvakítás az egész

    (mint amikor elhiszik, hogy egy fotóra erá lehet a végtelenségig élesíteni ... kedvenc részeim filmekben ... ott kapcsolom ki ... )

    új autóra sem az embereknek van "igényük"
    persze h már szeretnének ha az arcuzkba tolják óriásplakántokon

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #06658560 #31 üzenetére

    de mert utána nincs még meg az ütemterv nem?
    melyik évre igérik a 9-est?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #63 üzenetére

    volt pénzem ... én választottam azt, hogy elegem van, és kiszállok ...
    az elmőlt években megvettem magamnak, és 2-3 havercsajnak mindent ami kellett ....
    tv, 150k, 240k, hifi, szerintem 300-400-500k, bicajok, 500.000,, foto: 150+80+90+30, mixer 80k
    lakáshteil, ajtóra hitel, személyi kölcsön .... én aztán tényleg benne votlam a fogyasztó társadalomban ... volt h egyzdssrre 3 ház rezsijét fizettem egy teljes éven át ...

    engem már ___tényleg___ nem érdekelnek ezek a pótlékok, amit a fogyasztói társadalom kínál. mert ez csak pótlék, ... ez nem élet, hogy robotolok napi 10-12-14 órát, hétvégn meg 1 nap takarítás, 1 nap pihenés ... ez nem élet ... és egy gucci lakásban sem lesz az nagytv-vel, meg smart phone-nal sem ...

    nem attól lesz élete az embernek, hogy új autó, nagyobb tv, új smart phone, tablet .... ezek, mint írtam, csak pótlékok ... rétóta figywelemtm az embereket, és nem tudnak semminek se örülni ... met amint megvan valami, már a következő célpontot szemelik ki, azzal álmodnak ... így mikor fogja élvezni azt amit már megszerzett?

    " .... Talán ne nézzél le annyira, hogy nem tudom, mire van szükségem! ... "
    neked szkséged van egy MI-os telefonra?
    milyen szükségletre célzol egyáltalán?
    létszükéglet? munkaszükséglet? vagy csak kell? mert van, mert megláttad a hírt ....
    létszükséget: leegyzserűsítve napi 2000 kcal, 20 fok, 2 liter víz, tető a fejed fölé
    "munkához szüklségem van ......:" ott már megfogalmazhatod, hogy azért van szükséged valamire, mert hogy a munkában jól jönne ez vagy az a feature ...
    és van a "szeretném", "tetszik", "jó lenne" kategória, amire te utalsz, mint szükség

    megmondanád, hogy miért van "szükséged" a legújjabb vackokra?
    vagy csak tökkkkéletes kiszoláglója vagy a fogyasztói társadalomnak ... gondolkozásmentesen

    1. IT / mobiltelefon: nézd már meg, hogy 10-15 éve miket használtunk és most mik érhetőek el...
    és kit érdekel? azért mert fejlesztik, nem kell azonnal lecsapni rá, mint gyönygtyúk a takonyra ...
    aki technofób, azt persze ... de nem szükséglet! se nem lét-, és kevesebbeknél meg inkább csak munkaszükséglet ... a nagyrésze az a "szeretném", "tetsztik", "jó lenne .... "

    2. Autó: én még a Zsiguli korszakban kezdtem vezetni, és értékelem a fejlődést. 10 éve is "újautóm" volt, meg most is az van, és még 10 éves távlatban is durva a fejlődés, pedig az autóipar aztén kb. be van állva.
    ne mondd már nekem légyszives, hogy egy 10 éves kocsival nem lehet lemenni ibizára .... aról nem is beszélvbe, h ha bármi gond van, hozzá se tudsz nyúlni a kocsihoz.

    a világ, az emberek, mint a birkák arra mennek, amerre terelik őket
    a terelés eszköze a reklám, ahol elültetik az emberek fülébe a bogarat.
    kaárcsonykor is hitelre vásárolnak ... smartphone, smarttv ... és hol van a smart people?

    ha arról szolna a kommunikáció world-wide, hogy óvjuk a bolygót, építkezzünk abból ami van, ne szennyezzük a levegőt, stresszmentesen éljük, akkor efelé mennének az emberek, mert errefelé lennének terelve ... de ezt az irányt senkise forszirozza ...

    prímán meg vagyunk vezetve

    én nem mondom meg, -nem is akarom, közöm sincs hozzá, nem is érdekel-, hogy Neked mire van "szükséged"

    .... cserébe kérlek Te meg ne gondolj már engem annyira tirpáknak, hogy idejövök fröcsögni, mert nem tudom megvenni ezt a csodás telefont .... :DDD

    ... kaptunk céges ai-ba ipad2-t 3 éve ... eladtam, és vettem belőle havertcsajnak egy MILC gépet, mert pont k-rvára leszarom az ilyen vackokat ...

    földházba is szivesebben laknék, mint az amfiteátrumnál levő, III. kerületi, nagyon fasza, urban style, legfelső szinten levő lakásban, ahonnan jártam be robotolni, és __nem volt életem__

    boldognak lenni nem azt jelenti h minden tökéletes

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz AusWolf #86 üzenetére

    szomorú, hogy írok valamit, és akkor egyesek azt magukra veszik
    ne haragudj, nem tudok mit kezdeni ezzel

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz bambano #66 üzenetére

    " ... milyen valós igény van egy w7->w10 ... "

    xp esetében sem látok rá okot, mi az, amit ne lehetne megcsinálni otthon, vagy munkában XP-n, hanem "szükséges" a win7-re való váltás. persze biztos van ilyen igény .... a felhasználók 1%-nál.

    ott is meg volt vezetve a nép
    az xp már egy stabil, jó OS volt - (szerintem, a win95, merg 98 után, NT vonal), csak épp randa mint a bűn, ... direkt, ... hiszen home userként mi más ok lenne a váltásra?

    kijött a win7, idézőjebe, csilli-villi (seholsincs még a '94-es állapotokat nézve is egy linux-hoz, ahol már akkor annyiféle-fajta window manager volt, annyi kinézet, hogy - elnézést - de a XP-be, win7-be mennyi is van?)

    ennyit a fogyasztói igényekről. nem tetszik a win7?
    jópáróra barkácsolással le lehet cserélni a start menüt, de még az ablakoknak még mindig ugyanaz a kinézete ....

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz AusWolf #91 üzenetére

    a Te reakcióddal nem tudok mit kezdeni

    meg az én véleményem is mit számít most bárkinek is?
    amúgy én csak az ennek a cikknek a kapcsán írtam az esztelen vásárlás ellen, a generált igények ellen, mert az emberek nem veszik észre, hogy meg vannak vezetve. el van húva előttük a mézesmadzag.
    ha majd kijönne az MI-os telefon, hanyan ugranak majd rá? nagyon jü marketing fogás ....

    te esztelenül váásrolsz?
    nem.

    ezért írtam, h magadra vetted, .... és én _ezzel_ nem tudok mit kezdeni.

    sokáig voltam ebben a vásárlásokban, méllyen, 12 éven át, és megcsömörlöttem. ... ennyi.

    távolabbról szemlélem az egész világot már, és úgy gondolom tisztábban, objektívebben meg tudom itélni ezeket a globális folyamatokat, mint aki számára nem létezik más, és az orra veri fogyasztói társadalom bálványát, a kirakatüveget.

    .... és ez a döbbenetes.
    mert kvra természetellenesen élünk, a "civilizációnkban"
    hogy a föld meg belerokkan ebbe a nagy hajtásba, ebbe a túlzott gyártásba, arról ne is beszéljünk.

    ésszel kéne csinálni az egészet .... de a föld nagyrésze belerokkan a robotba, és cserébe kapják ezeket a vackokat, tv, kocsi, telefon ... köszönöm szépen, én ezekből nem kérek.

    nekem a föld kell
    én élni akarok
    nem létezni, se nem vegetálni .... meg akarom élni a napjaimat szabadon, nem egy koszlott reklámügynökségen, ahol adhattak 300.000-et, de nem leszek tőle boldog, mivel azt kell egésznap csinálnom, amitől más boldog, és nekm szar .... majd veszek egy 46"-os TV és attól legyek boldogabb?

    csináltam ... nem megy.
    materiálos dolgook nem adnak boldogságot.
    a pénz sem boldogít, csak sz.r ha nincs. na ezért szeetnék önfentartó lenni ....

    minden embernek el kellene gondolkoznia, hogy élet-e ez, hogy 40 éven át robot, majd nyugdíjas korodra leszel szabad?
    mert ezt adja a fogyasztói társadalom.
    ez ellen pofázok csak. mert szerintem ez nem élet.
    és szerintem sokan menekülnének belőle, csak a lehetőségek erre nincsenek megadva, ... hogy szabadon élhess .... és hogy ne vedd észre, kapják az emberek ezt a sok szart.

    mert a II WW mögött se hitler állt, hanem amerika, aki megelégelte, h a németek nem tudjék fizetni a francia hadisacr miatt nekik vissza a felvett pénzt, és kerestek egy radikális vonalat, aki beintene a franciáknak - így találtak rá a német náci pártra, és a zsidó watrburgok kezdték el pénzelni hitlert ... elég kegyetlen fordulat, hitler ezt miként viszonozta ....

    nem azt szeretném sugallni, h a fogyasztói társadalom csak azért állít elő ilyeneket, h az embereknek jobb legyen, hogy az ermberek befogják a szájukat ... de mindenképp pont kapóra jön ..... az az érdekük, hogy a fogyasztüó társadalomban tartsák őket. kenyeret és cirkuszt a népnek!

    és az is miért van, hogy itthon is tolják a 3 gyerek 4 kerék 5 ajtó programot?
    szerény véleményem szterint azért, mert ami kialakult rendszer, ez a csodás fogyasztói társadalom, az csak úgy maradhat fent, ha az utánunk jövő generáció az minél több egyedből áll. szerintem.
    szörnyű életek születnek így. és egyáltalán az emberek tudatosan döntenek gyerek mellett, vagy a sikeres életről kapott képben ott van a plazma tv mellett két gyerek is?

    kocsihoz jogosítvány kell - gyerekhez nem - fannntaszikus - nem mindenkinek van joga vezetni, de mindenkinek joga van életet teremteni, és az úgy elb.szni, hogy felnőtt korára se gyógyul ki belőle a gyerek - és több ilyen van, mint aki a megfelelő körülmények, és szeretet közt nőhet fel.

    na meg aki gyereket vállal - az már az életbe nem is tud szabadulni. - röghöz kötés.

    ez mind-mind a fogyasztói társadalom velejárója, amely utat az emberiség is még csak most tapossa elősször, tapasztal nincs, a végkifeljte nem ismert .... és homokba dugja a fejét, nem figyelve a problámákra, mert már csak e felé mehet. (a Vénusz tanulámnyozása ébresztett reá minket a légkörbe került üvegházi gázok veszélyeire is ... ennyire nem vagyunk tisztába vle mit is csinálunk itt a földön, és nem is foglalkoznak vele, hiszen ... menni kell, hajtani kell a szekeret .... a fogy. társ. szekerét.)

    már nincs más út, csak a fogyasztói társadalom.
    és ebbe be kell zárni az embereket, mert különben összedől az egész globális kártyavár

    szabadon tartott rabszolgál vagyunk, ..... és akkor jöttök nekem h nem tudok örülni a technikai (pláne az ilyen f.sságnak, hogy mi-os telefon.) fejlesztésnek?

    nem b.meg .-)
    én szabad akarok lenni!
    ... de arra nincs lehetőség!

    legkönnyebb a fogyastzói társadaloimba létezni, kapod a fizetést, befizetsz ami kell, maradékból meg jöhetnek a pótlékok. telefon, tv, laptop, hypernet, mozi gyros chips cola csoki keksz

    csak épp életed nincs
    éled a más álmait, mivel munka közben azt csinálod ami másnak jó. nem Neked.
    és hó végén jön "fogd be a szádat" fizetés.

    további "kellemes" velejáróa a fogyasztói társadalomnak, hogy bár az energiát abból a föld nevű bolygóból nyerik, amelyiken Te is laksz, és votlaképp senkinek se lenne joga kiasjátítani, és csak annyi pénzt kérhetne, ami a fejlesztéshez, fentartáshoz, üzemeltetéshez kell, de nem így van

    fogyagsztói társadalom
    5 évben át fizetek, kimarad 1x, egybpl jön az sms, jön a perrel való fenyegetőzés.
    azért, amihez nem is lenne joguk pénzt kérni, mert a javakat egyenlően kellene elosztani

    de ez már felejtős
    ezt már elb.szta az emberiség.
    cserébe van mi-os telefon

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Synthwave #90 üzenetére

    és hány csillió xp felhasználó van, aki csak a kötőszavakat érti abbóll, amit leírtál, és vígan xp-zne, ha az ms nem szüntette volna ba a támogatást? .-)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Synthwave #99 üzenetére

    jah

    de pld. a skype-ot is kicsinálták xp-re .... már nem tudtam feltenni

    így ment havercsaj anyukájának, a t41-esre egy Antix Linux
    skype-pal

    (#100) Grodd :
    az ms nem tud, vagy nem akar megengedni magának erre egy gárdát?
    csak a biztonsági frissításek kellenének ....
    addig kell nekik az ember. amíg megveszi az xp-t
    most vegye meg a win7-et

    többmilló xp-felhasználót húztak le a wc-n, morális értelemben

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Grodd #105 üzenetére

    más cégek érdekes módon a felhasználót (is) szem előtt tartják
    nem csak az éves hasznot

    az meg hogy előre tudta meddig fohja támogatni ... hát persze ... az xp azért volt bűnocsmány, h legyen valami vonzó a win7-ben mindenki számra ... mikor megláttam 2003-ban az xp fos paint-ben összetákolt, igénytelen xp-style-t, egyből tudtam hogy ez koncepció ... ronda xp, hogy a követgkezőt jobban el lehessen adni

    - már ez is, .... azért használj egy randa desgn-ú rendszert évekig, mert ő már akkor eltervezte az egészet, amikor még a boltok piacain se volt

    (#106) gabor7th:
    mért hasalna el?
    jól kitalálták, és az xp-től kezdve szinte jó oprenddszerik voltak
    xp, win7, a w10 is jó - bár utálom az ms-t, de szerintem jó oprendszerik vannak (otthoni, meg munkaállomásnak) .... (de hozzátenném, dos 5.0-n kezdtem, win 3.11, win95-98, win2000, win nt 3.51 .... )

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Synthwave #111 üzenetére

    küzdöttem sokat
    eskü .-(
    havercsaj anyukája izzé porrá csócsálta a hallójáratomat
    kaptam is a ph-n skype telepítőket

    de a végén min'meghalt .-(

    (#110) gabor7th:
    hát ez télleg durván hangzik .-O
    az erőszakos áttérítési hullám engem is kiakasztott
    .. de ezek ellenére a win10 sikere garantált, nem?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #120 üzenetére

    ha mindenki is így csinálja, attól korrekt lesz az eljárás?

    amúgy meg nem akármilyen céget mondtam, hanem a microsoft-ot

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #122 üzenetére

    sötétség
    az uralja a te elmédet

    én annyit mondtam, hogy sokat költöttem, te pedig ki akarod találni az okát? hozzáköltesz?

    be kellett volna fejezned, mielőtt elkezdted
    mert azért költöttem ennyit:
    - jó lett volna egy tv- megvettem
    - havercsajnak csaj egy crt-je volt
    - és mivel nem olyan ember vagyok aki el tudja názni a barátaiank nincs meg az ami nekem már megvan, így vettem neki
    - tv, lapipő. mixer, foto, basbzsák, hifi
    - másik havercsaj jobban áll anyagilag, neki csak hifi, foto

    volt amiből havercsajnak jobbat vettem mint magamnak
    mert a barátom ... érted?
    nem tudom nézni, ha nekem van, a környezetemben másnak meg nincs ... ennyi

    úgyhogy szépen megkérnélek, szakaggyál le rólam, mert nagyon kezd elegem lenni a kóstolgatásokból

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Synthwave #127 üzenetére

    .... de most a pénztárca másik oldaláról szeretném szemlélni a történéséket

    hát igen .-)
    van egy-két "de" .-)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #145 üzenetére

    akikből felépítette az egész birodalmát
    ennyi

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz AusWolf #116 üzenetére

    miért kéne a javakat egyenlően elosztani? ...... ugye az megvan még, hogy én ezt az energia erőforrásokkal kapcsolatban írtam? ..... és talán azért, mert senkinek sincs joga ahhoz, hogy kisajátítsa, ..... azért ..... az egész rendszer szar. amiből energiát nyerünk, az a föld energiája. senki sem tehetne rá hasznot, kihasználva, hogy szükségünk van a mindennapi élethez elektromos áramra, fűtésre .... (ja a gáz is milyen aranyos ... bevezették, olcsón ... majd szélpoen feltornázták az árát .... fogyasztói társadalom)

    próbáld már meg "földön kívülről" szemlélni az egészet.
    vannak a földön nyersanyag erőforrások, a földön, ahol már közel 7.000.000.000 ember él, és kiválságosok csoportja birtokba vesz egy gázlelő helyet az északi tengeren, és ő azon pénzt keres, Te pedig el sem tudod képzelni, hogy a gázszámlád voltaképp mennyi lenne, ha csak az üzemeltetés-fentartást kellene fizetni, és nem az ő hasznukat is .... de pénz-, haszonorienált világban élünk* .... vannak feltételezések arról, hogy a hidegfúzió már létezik, csak épp anayagi érdek nem fűződik hozzá globális méretekben ... amíg van olaj, meg kell csapolni a népeket

    " .... A fizetésedet a munkába fektetett időért, energiáért és felelősségért kapod, nem csak úgy random. Az önellátás szép példa, de az sem alanyi jogon járó javakat jelent. Egy önfenntartó maga teremti meg azokat a létszükségleteket, amiket mások a boltban vesznek meg. . .... " .... idő? enrgia? feleősség? .... fizettem idővel is energiával is és felelősséggel is ... épp ebbe rokkantam bele .... minden hléten nyomdai leadás, hiba egy sem lehet benne, ... csürtökön leadtuk, p-h-k-sze, izgulás volt -e benne hiba, csütörtökön meg megint nyomdai leadás .... egy perc nyugtom nincs, azpon parázok, h van -e benne hiba ... és mivel az ügyfél minden újságot szanaszéjjel b.sz

    " .... A vásárló a pénzével fizet, az önfenntartó pedig az idejével. Kinek miből van több .... "
    és ki hol akarja elvégezni az adott munkát ... mert az sem mindegy ... városnban koszban bűzben, vagy kint a jó levegőn?

    " .... Én csak azt nem támogatom, hogy mindenkinek így kelljen gondolni. .... "
    és ezt ki akarja? mondtam én valaha ilyet, h mindenki menjen ki a földekreMMMM ....
    tudod ki akart ilyet? Pol Pot .-O és tudod mi lett a vége? közel 2.000.000 halott.

    " ..... Nem mindenki a fogyasztói társadalom rabja, akinek okostelefonja van. .... "
    én ezt egy szóval se mondtam
    én azt mondtam, h mindenki a fogyasztói társadalom rabja
    (akkor fogod megtudni, hogy rab vagy, mikor szabadulnál, de nem tudsz, ha nem is akarsz szabadulnim, akkor ez fel sem fog benned merülni ....)

    szabadon tartott rabszolgák vagyunk
    a diplomások pedig szabadon tartott művelt rabszolgák

    Tisztelkettel szeretnélek megkérni, hogy "végzős hallgató" létedre nem oszd nekem kérlek az észt, amikor lehúztam olyan 12 évet, amibe kb. kikészültem ... több éven át átlagosan: heti 160 munkaóra mellett volt még 100 óra túlórám

    majd ezek után érveljél nekem a fogyasztói társadalom mellett, ha ,megtapasztalod - ne kelljen - amikor sz.rni van csak idő kimenni, ebéd a gép mellett, munka közben éveken át (!!!!), és ezt nyomni 10h–24h-ig, sokszor szombat vasárnap, olyan munkával, amit jobb esetben is csak unsz, rosszabb esetben utálod, hátad közepére nem kívánod. ha este 10kor mentem haza, már örültem. 11kor mát húztam a szám, éjfélkor már szar volt hazamenni ... de legszararabb hajnal 2-kor ... volt h haza se mentem, inkább ottaludtam

    " .... Életben maradni =/= élni. .... "
    jéé én is pont ezt mondom, csak én ellentétben Veled tudom miről beszélek.
    mert "Más életét éni" sem egyenlő azzal, hogy "élni"
    és napi 8 .. rosszabb esetben 10–12 óra munka mellett mikor tudod a saját életetdet élni?
    mikor napközben másnak a fasságával kell foglalkoznod. még ha szereted is azt amit csinálsz - ami ritka és szerencsés - akkor is szinte biztos, hogy ha megtehetnéd, nem azzal foglalkoznál. És akkor vegyük a nagytöbbésget, aki a háta közepére sem kívánja amit csinál. árufeltöltők, benzinkutasok, pnzttárosok. iszontató szterssz, munka, felelőség a 0 fizetésért. Ez .... a fogyasztói társadalom.

    az önfetartó magának csinálja amit csinál, és _otthon_ ... nincs munkábajárás, nincs ingázás, nincs tömegközlekedés, nincs forgalom - mert aztért nem kis stresszfaktor akár BKV-zni is , akár kocsiban ülni is, akár cangázni is, akár gyalog menni is a városban ... állandóan figyelni kell mindenre, míg már beérsz is.... csodás!!!!

    " .... vagy kimegyek a természetbe kikapcsolni az agyam. ... "
    ja ... BP-en ez nem egyszerű feladat, mert a "természet", ami ugye nem a margit sziget, az jó 20-30-40 km-re van minden irányban .... pont ezért (is) szeretnék kimenni, mert nincs kapcsolatom a természettel, és az hogy hetente egyszer tekerek 50-100 km-t kint a határban ... az nem kapcsolat ... az csak vizit ....

    " .... és 10 perc alatt megvenni mindent ami az életbenmaradáshoz kell. ... "
    jah ... királyság .... jó kis génkezelt sz.rok, spanyol paradicsom, zöld banán, narancs, citrom, aminek a héját olyan anyaggal kezelig le, hogy még a dobozban is érjen, mert milyen zölden szedik le a banánt, ha még ideérve is sokszor zöld, vagy alig érett.
    a boltban vagy hulladékot tudsz venni, vagy tényleg jól kell keresned, ha minőséget szeretnél. (olyan minsget, ami kijön a földedből, olyan jót sosem fogsz venni az áruházakban.

    " .... A pénz és a technika nem teszi tönkre az embert, csak lehetőséget ad bizonyos dolgokra, ha ésszel használjuk őket. Ha te nem kérsz ezekből a lehetőségekből, az a te döntésed. .... "
    a pénz tette tönkre az egész világot, .... a technika jelen korunkban pont h csak arra elég, hogy ezt elfeledtessék velünk, ... pótlék, cirkusz.

    *szóval de ... a pénz teszi tönkre az embert. és az annak egész nap való hajkurászása, mert tolják az arcba a kölönböző fogyasztási cikkeket, és mivel hatással van az emberre, ezért mindenki pórbálja őket elérni. És ebbe az örökös körforgásba feledkezik bele úgy az ember, hogy az élet elrohant mellette ....

    nézd meg ... nincs elégedett ember ... nincs aki azt mondaná, h már nem akar ezt venni, nem akar azt venni ... mindekinek kellenek az újabbnál újabb cuccok ... ez a fogyasztói társadalom. sosincs vége.

    irihgylem, akinek ez jó. tényleg.
    de szerintem már az sem egészséges ahogy a városban élünk
    pár méterre jobbra balra alulról felülről mindig lakik valaki ... nekem ennél nagyobb tér kell ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #148 üzenetére

    nem lehet veled érdemben beszélgetni, hogy ha engem az ms-hez
    az xp-t meg a dos x-ez hasonlítod

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz AusWolf #150 üzenetére

    " .... Szerintem ennyi elég volt, mert úgysem fogjuk meggyőzni egymást semmiről, illetve nem is az a fórum célja. .... "
    persze, hogy nem ez a cél .-)
    én egy kicsit nagy dózist kaptam, és most menekülök ki a világból .-)
    őszintén kívánom, hogy másnak ne okozzon ekkora törést a rendszer.

    (#154) vzozo:
    nagyon szeretesz ezen pörögni, pedig tudod, hogy csak elírtam a havi helyett heti-t írtam
    :DDD
    bocsáss meg, hogy ezt írom, de megyek bele a veled való beszélgetésbe, .... főleg mikor már pszichoilógushoz is el akartál küldeni a kényzseres vásárlásom miatt :))

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #152 üzenetére

    van egy munkaátrsam, még csak pár hónapja csinálja ezt .... és mondja h már érzi otthon, ...... h kezd szétesni a család ... pedig még "csak" este 8-9-10-ig van bent.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #161 üzenetére

    9-től van bent
    reggel 9-től
    így már teljes a kép?

    ha 8 órát dolgozna, akkor szerinted???? Felhoznám a témát?
    de felhoztam példaként, az "alig van otthon' példájaként.

    ha 8 órát dolgozna csak, akkor otthon tudna lenni a családjával
    de 8 óra helyet 10-12-14 órákat is van bent., volt hogy 9-24-ig. meg volt már 9-másnap hajnal 1-ig, és gyere be 9-re ismét ...

    idéznék amúgy tőled:
    " .... Áh, inkább hagyjuk, keseregj magadban, erre kár koptatni a billentyűzetet. .... "

    szóval akkor mit rágod még mindig a szart? feleslegesen ráadásul? mert már megint sikerült melléfognod

    annyira kurvára megmondó ember akarsz lenni
    de annyira kevés vagy hozzá

    fájdalmas olvasni minden postodat
    a vazze-zol itt ... meg ez a "low hanging out" vagy mi ...

    totál benézel dolgokat .... túl sokat ...

    " ... Ez annyira low hanging fruit, hogy le sem hajolok érte, mert számomra lenne megalázó válaszolni rá.
    És ahogy továbbolvasok, vazze, te tényleg meg vagy róla győződve, hogy egy OS minősége és milyensége a UI kinézetétől függ... No comment. ..... "

    jah ... fruit ....
    de amúgy meg ... részemről a "no comment",
    ugyanis én ilyet sose mondtam. vitáztam a kinézete miatt, de nem a kiézetétől függ természetesen, hogy jó-e, (nem érdekel, honnan vetted ezt a fasságot, meg ne akard magyarázni nekem!!!!!) ...... nemrég, 1994 óta prütykölök dos linux windosw osx hackintos (volt picike sun solaris is) ....
    úgyhogy nem te mondod azt hogy no comment, mert részedről már volt comment ... ugyanis postoltál ....

    néztem a bődületes fasságot, miszerint én a kinézet alapján itélem meg, és arra nem volt méltó a hülyeséged, hogy reagáljak rá ... én mondtam magamban, hogy "erre nicns mit írni b.zdmeg" :D .

    "the real no comment"

    most is csak azért válaszolok, h szóljak, valami nincs rendben veled, hej!

    mi a baj?
    wacctöpráblem?
    már megint megmondó ermber akartál lenni. és már megint kva-ra nem sikerült ...
    .... de mér akarsz annyira megmondó ember lenni? hogy a heti-havi elírásomon is duplán pörögtél? jólesett mi?
    ezt látod a fórumon, a nagyoktól ... hogy bekussoltatnak másokat, és te is ezt szeretnéd? keresed a gyenge pontokat, ahol beleköthesz? így vitázol? Hogy ha már igazad nem lehet, akkor keresel egy hibát ...

    .... vagy csak simánt trollkodsz, és ezt élvezed?

    utóbbi esetben, mint már korábban, szépenmegkérnélek .... :) :) :) :) szakaggyá má le rólam he' :)) :DDD

    pláne h szerinted kár koptatni a bill-t.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #165 üzenetére

    " .... Szóval vedd úgy, hogy provokatív voltam, de van mire ...."

    semmi ... ismétlem .... semmi nem indokolhatja, h bárkit is provokálj a neten.
    ami kb. a trollkodás fogalmát is kimeríti ....

    szóval .... további kellemes lollozást meg vazzezást meg low hanging fruitozást ... így kb. 40 évesen ....
    szánalmas

    hagytált volna meg inkább abban a hitben, hogy max. középiskolás vagy ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák