Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    válasz rii #147 üzenetére

    Hogyan akarod egyenlően elosztani a Föld javait? Neked gondolom csak egy 100 négyzetméteres földdarab kell, hogy házat építs. Gondolod, hogy ez nem kisajátítás? Miért illetne az meg pont téged? Miért pont 100 négyzetméter? Miért nem 50? Vagy 150? Mi lesz azokkal, akiknek pont ugyanaz a földdarab kell? Nekik is ugyanannyi joguk van hozzá, mint neked, nem? Illetve mi lesz azzal a számítógéppel, amiről a kommentedet írod? Miért nem adod nekem? Nekem is ugyanannyi jogom van hozzá, mert a Föld erőforrásai, amiből a gépet is építették, mindenkit megilletnek! Túl sok a kérdés, túl sok a vitára való lehetőség. Ezért bukott meg a kommunizmus is.

    "Szabadon tartott rabszolgák..." miért lennék rabszolga? Olyan dolgot tanulok, amit szeretek, szabadidőmben olyan dolgokkal foglalkozhatok, amiket szeretek, olyan családom és barátnőm van, akiket szeretek. Azért vagyok rabszolga, mert fizetni is kell az életért? Na és? Mindennek megvan az ára, számomra ez többek között a tandíj, és az a kétmillió forintnyi diákhitel, amivel az államnak tartozok. Valaki előállítja ezeket a javakat, amikért fizetek. Ha mindez nem lenne a nyakamban, akkor kapálhatnám magamnak a földet, hogy legyen mit ennem. Az se lenne egy hajszálnyival nagyobb szabadság sem, és a velejáró stressz se lenne kisebb, főleg amikor a jég elviszi az egész termést, és oda az azévi élelmem.

    A városi élet is hozzáállás kérdése. Valakinek tetszik, valakinek nem. A szennyezett levegő engem is zavar néha, de a falusi élet unalmát sem kívánnám magamnak.

    Nagyon szépen le-"művelt rabszolgáztad" az egyetemistákat, ellenben hozzátenném, hogy nem mindegyikünk művelt, illetve nem azért jár az ember egyetemre, hogy kevésbé legyen rabszolga. Ezt mindenki jól tudja.

    Légy szíves ne vedd elő az "én öregebb vagyok nálad" lapot, mert nem akkora ász, amekkorának az emberek hiszik. Neked is van egy életed, és tudod, hogy mit akarsz. Nekem is van egy, és én is tudom, hogy mit akarok. A kettő nem egyezik, na bumm. Az életkor nem jogosít fel arra, hogy megmondd, hogy mit gondolok jól, és mit nem. Arról nem beszélve, hogy kamasz koromban pont ugyanúgy láttam a világot, mint te, csak aztán kinőttem belőle.

    Sajnálom, ha neked 10 órában kellett egy olyan munkában robotolnod, amit nem élveztél. Viszont kérlek, vedd azt észre, hogy nem minden ember utálja a munkáját, illetve nem minden ember a munkáján keresztül éli ki magát. Még egy 10 órás munkásnak is van kötelezően előírt szabadideje, amiben a maga ura lehet.

    A "mindenki rabszolga" dologról pedig annyit, hogy te talán sokat agyalsz ezen, én viszont addig szabadon csinálok bármi mást. Én úgy látom, hogy kettőnk közül te vagy a rabszolgább, mert téged fogva tartanak a gondolataid, míg engem ezernyi hasznos és érdekes dolog köt le.

    "Szabad vagyok! - mondta a majom.
    Én viszont nem - mondta a rács -, mert én majom köré vagyok zárva."

    Szerintem ennyi elég volt, mert úgysem fogjuk meggyőzni egymást semmiről, illetve nem is az a fórum célja.

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • vzozo

    senior tag

    válasz rii #147 üzenetére

    Vazze, elhamarkodottan írtam reggel, hogy bambano viszi a nap posztja címet! :Y

    amikor lehúztam olyan 12 évet, amibe kb. kikészültem ... több éven át átlagosan: heti 160 munkaóra mellett volt még 100 óra túlórám

    Hint: egy hét 168 órából áll... Irigyellek, mert valami hihetetlen időkibővítővel kellett, hogy rendelkezzél. Néha nekem is jól jönne.

    és napi 8 .. rosszabb esetben 10–12 óra munka mellett mikor tudod a saját életetdet élni?

    Elég sokaknak sikerül, még a napi 10-12 óra mellett is boldog és családos életet élni. Egyrészt vannak hétvégék. Másrészt alapból 20-25 szabadnap Magyarországon, máshol akár több is.

    Egyébként pontosan mit is szeretnél? A 8 órás munkanap az ipari forradalom / XX. századi gépesített gyárak hozták el. Előtte simán napi 14-16 óra munka is volt, reggeltől-estig, a gyerekek számára is. Azt sírod vissza?

    Aztán ez az egész fejtegetés a "fogyasztói társadalomról"... Áh, inkább hagyjuk, keseregj magadban, erre kár koptatni a billentyűzetet.

Új hozzászólás Aktív témák