Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz AusWolf #116 üzenetére

    miért kéne a javakat egyenlően elosztani? ...... ugye az megvan még, hogy én ezt az energia erőforrásokkal kapcsolatban írtam? ..... és talán azért, mert senkinek sincs joga ahhoz, hogy kisajátítsa, ..... azért ..... az egész rendszer szar. amiből energiát nyerünk, az a föld energiája. senki sem tehetne rá hasznot, kihasználva, hogy szükségünk van a mindennapi élethez elektromos áramra, fűtésre .... (ja a gáz is milyen aranyos ... bevezették, olcsón ... majd szélpoen feltornázták az árát .... fogyasztói társadalom)

    próbáld már meg "földön kívülről" szemlélni az egészet.
    vannak a földön nyersanyag erőforrások, a földön, ahol már közel 7.000.000.000 ember él, és kiválságosok csoportja birtokba vesz egy gázlelő helyet az északi tengeren, és ő azon pénzt keres, Te pedig el sem tudod képzelni, hogy a gázszámlád voltaképp mennyi lenne, ha csak az üzemeltetés-fentartást kellene fizetni, és nem az ő hasznukat is .... de pénz-, haszonorienált világban élünk* .... vannak feltételezések arról, hogy a hidegfúzió már létezik, csak épp anayagi érdek nem fűződik hozzá globális méretekben ... amíg van olaj, meg kell csapolni a népeket

    " .... A fizetésedet a munkába fektetett időért, energiáért és felelősségért kapod, nem csak úgy random. Az önellátás szép példa, de az sem alanyi jogon járó javakat jelent. Egy önfenntartó maga teremti meg azokat a létszükségleteket, amiket mások a boltban vesznek meg. . .... " .... idő? enrgia? feleősség? .... fizettem idővel is energiával is és felelősséggel is ... épp ebbe rokkantam bele .... minden hléten nyomdai leadás, hiba egy sem lehet benne, ... csürtökön leadtuk, p-h-k-sze, izgulás volt -e benne hiba, csütörtökön meg megint nyomdai leadás .... egy perc nyugtom nincs, azpon parázok, h van -e benne hiba ... és mivel az ügyfél minden újságot szanaszéjjel b.sz

    " .... A vásárló a pénzével fizet, az önfenntartó pedig az idejével. Kinek miből van több .... "
    és ki hol akarja elvégezni az adott munkát ... mert az sem mindegy ... városnban koszban bűzben, vagy kint a jó levegőn?

    " .... Én csak azt nem támogatom, hogy mindenkinek így kelljen gondolni. .... "
    és ezt ki akarja? mondtam én valaha ilyet, h mindenki menjen ki a földekreMMMM ....
    tudod ki akart ilyet? Pol Pot .-O és tudod mi lett a vége? közel 2.000.000 halott.

    " ..... Nem mindenki a fogyasztói társadalom rabja, akinek okostelefonja van. .... "
    én ezt egy szóval se mondtam
    én azt mondtam, h mindenki a fogyasztói társadalom rabja
    (akkor fogod megtudni, hogy rab vagy, mikor szabadulnál, de nem tudsz, ha nem is akarsz szabadulnim, akkor ez fel sem fog benned merülni ....)

    szabadon tartott rabszolgák vagyunk
    a diplomások pedig szabadon tartott művelt rabszolgák

    Tisztelkettel szeretnélek megkérni, hogy "végzős hallgató" létedre nem oszd nekem kérlek az észt, amikor lehúztam olyan 12 évet, amibe kb. kikészültem ... több éven át átlagosan: heti 160 munkaóra mellett volt még 100 óra túlórám

    majd ezek után érveljél nekem a fogyasztói társadalom mellett, ha ,megtapasztalod - ne kelljen - amikor sz.rni van csak idő kimenni, ebéd a gép mellett, munka közben éveken át (!!!!), és ezt nyomni 10h–24h-ig, sokszor szombat vasárnap, olyan munkával, amit jobb esetben is csak unsz, rosszabb esetben utálod, hátad közepére nem kívánod. ha este 10kor mentem haza, már örültem. 11kor mát húztam a szám, éjfélkor már szar volt hazamenni ... de legszararabb hajnal 2-kor ... volt h haza se mentem, inkább ottaludtam

    " .... Életben maradni =/= élni. .... "
    jéé én is pont ezt mondom, csak én ellentétben Veled tudom miről beszélek.
    mert "Más életét éni" sem egyenlő azzal, hogy "élni"
    és napi 8 .. rosszabb esetben 10–12 óra munka mellett mikor tudod a saját életetdet élni?
    mikor napközben másnak a fasságával kell foglalkoznod. még ha szereted is azt amit csinálsz - ami ritka és szerencsés - akkor is szinte biztos, hogy ha megtehetnéd, nem azzal foglalkoznál. És akkor vegyük a nagytöbbésget, aki a háta közepére sem kívánja amit csinál. árufeltöltők, benzinkutasok, pnzttárosok. iszontató szterssz, munka, felelőség a 0 fizetésért. Ez .... a fogyasztói társadalom.

    az önfetartó magának csinálja amit csinál, és _otthon_ ... nincs munkábajárás, nincs ingázás, nincs tömegközlekedés, nincs forgalom - mert aztért nem kis stresszfaktor akár BKV-zni is , akár kocsiban ülni is, akár cangázni is, akár gyalog menni is a városban ... állandóan figyelni kell mindenre, míg már beérsz is.... csodás!!!!

    " .... vagy kimegyek a természetbe kikapcsolni az agyam. ... "
    ja ... BP-en ez nem egyszerű feladat, mert a "természet", ami ugye nem a margit sziget, az jó 20-30-40 km-re van minden irányban .... pont ezért (is) szeretnék kimenni, mert nincs kapcsolatom a természettel, és az hogy hetente egyszer tekerek 50-100 km-t kint a határban ... az nem kapcsolat ... az csak vizit ....

    " .... és 10 perc alatt megvenni mindent ami az életbenmaradáshoz kell. ... "
    jah ... királyság .... jó kis génkezelt sz.rok, spanyol paradicsom, zöld banán, narancs, citrom, aminek a héját olyan anyaggal kezelig le, hogy még a dobozban is érjen, mert milyen zölden szedik le a banánt, ha még ideérve is sokszor zöld, vagy alig érett.
    a boltban vagy hulladékot tudsz venni, vagy tényleg jól kell keresned, ha minőséget szeretnél. (olyan minsget, ami kijön a földedből, olyan jót sosem fogsz venni az áruházakban.

    " .... A pénz és a technika nem teszi tönkre az embert, csak lehetőséget ad bizonyos dolgokra, ha ésszel használjuk őket. Ha te nem kérsz ezekből a lehetőségekből, az a te döntésed. .... "
    a pénz tette tönkre az egész világot, .... a technika jelen korunkban pont h csak arra elég, hogy ezt elfeledtessék velünk, ... pótlék, cirkusz.

    *szóval de ... a pénz teszi tönkre az embert. és az annak egész nap való hajkurászása, mert tolják az arcba a kölönböző fogyasztási cikkeket, és mivel hatással van az emberre, ezért mindenki pórbálja őket elérni. És ebbe az örökös körforgásba feledkezik bele úgy az ember, hogy az élet elrohant mellette ....

    nézd meg ... nincs elégedett ember ... nincs aki azt mondaná, h már nem akar ezt venni, nem akar azt venni ... mindekinek kellenek az újabbnál újabb cuccok ... ez a fogyasztói társadalom. sosincs vége.

    irihgylem, akinek ez jó. tényleg.
    de szerintem már az sem egészséges ahogy a városban élünk
    pár méterre jobbra balra alulról felülről mindig lakik valaki ... nekem ennél nagyobb tér kell ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák