Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    válasz rii #94 üzenetére

    Miért kéne a javakat egyenlően elosztani? A fizetésedet a munkába fektetett időért, energiáért és felelősségért kapod, nem csak úgy random. Az önellátás szép példa, de az sem alanyi jogon járó javakat jelent. Egy önfenntartó maga teremti meg azokat a létszükségleteket, amiket mások a boltban vesznek meg. A vásárló a pénzével fizet, az önfenntartó pedig az idejével. Kinek miből van több.

    Egyébként szép gongolatok azok, amiket leírsz. Én csak azt nem támogatom, hogy mindenkinek így kelljen gondolni. Én például végzős nyelvszakos hallgatóként nagyon nem örülnék, ha a földekre lennék zavarva, és magamnak kellene megtermelnem a mindennapi krumplimat. Jobban szeretem a napomat olyan dolgok tanulásával és gyakorlásával tölteni, amiket szeretek, aztán bemenni a boltba, és 10 perc alatt megvenni mindent ami az életbenmaradáshoz kell. Szabadidőmben pedig azt csinálok, amit akarok. Ha akarok, akkor egész hétvégén játszok a gépen, vagy beszélgetek a barátnőmmel Google Hangoutson (amit modern technika nélkül nem tehetnék meg), vagy akár olvasok egy könyvet, vagy kimegyek a természetbe kikapcsolni az agyam. Életben maradni =/= élni.

    Nem mindenki a fogyasztói társadalom rabja, akinek okostelefonja van. A pénz és a technika nem teszi tönkre az embert, csak lehetőséget ad bizonyos dolgokra, ha ésszel használjuk őket. Ha te nem kérsz ezekből a lehetőségekből, az a te döntésed. Ettől nem leszel se jobb, se rosszabb ember. Csak ennyit akartam mondani.

    (#97) Melorin: :C

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák