Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    válasz homlokorra #9 üzenetére

    Egyetértek. Hajlamosak vagyunk mindenre rásütni, hogy "okos", meg "intelligens", de attól még nem lesz egy rendszer intelligens, hogy nem kell a parancssorban gépelni, hanem elég kattintani egyet, vagy kiadni a hangutasítást egy program telepítéséhez. Az intelligencia önálló gondolkodást, tanulást és kreativitást feltételez, amitől még messze van a technológia.

    Más: Nem értek valamit. Odáig rendben vagyunk, hogy a felhasználók kijelző nélkül képzelik el a jövőt. De akkor mi lesz helyette? :F

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz kymco #21 üzenetére

    Nem tudom elképzelni, hogy egy hang valaha is tudná helyettesíteni azt az információmennyiséget, ami egy okostelefon képernyőjén megjelenik.

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz Synthwave #69 üzenetére

    Én pont ellenkezőleg vagyok vele. Telefonon jó üzeneteket írni, telefonálni, banki egyenleget lekérdezni, navigálni, meg néha nyomni egy kis Angry Birds Star Wars-ot. Zenehallgatásra muszáj MP3 lejátszót használnom. Sokkal nagyobb élmény. Akkor érném be telefonos zenével, ha még meglenne a Sony Ericsson W902-m. Számomra az volt a világ legjobb teleonja. Hüpp-hüpp. :B

    Szerk.: Bár az is lehet, hogy csak a nosztalgia miatt látom olyan jónak. Igazából a mostanival is elégedett vagyok. :D

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz rii #82 üzenetére

    Szuper, hogy te kütyük nélkül, Thoreau módjára éled a boldog életet, de ettől még nem lesz mindenki agyatlan rabszolga, csak mert nem követi a példádat. Az már más kérdés, hogy Thoreau-nak nem volt számítógépe, hogy a Prohardver! fórumára írjon a technikamentes élet örömeiről. Megint más kérdés, hogy ha az emberek követnék a példádat, az nem lenne ugyanolyan agyatlanság? :U

    Nem csak fekete és fehér létezik. Az emberek nem feltétlenül csak azért vesznek okostelefont, mert a fogyasztói társadalom megette őket. Igenis van hasznos oldala a modern technológiáknak. Az, hogy neked nem kell, a saját személyes döntésed, és mint olyan, se nem pozitív, se nem negatív. Nem kellene saját példára alapozva osztani az észt arról, hogy mennyire nincs kapcsolat a technika és a boldogság között.

    Egy gyors ellenpélda: álmaim nőjével az interneten keresztül ismerkedtem meg. Máshogy nem is lehetett volna, mert Amerikában lakik. Nap mint nap beszélgetünk Google Hangoutson keresztül, mivel még kb. fél évig biztosan nem találkozhatunk személyesen. Biztos sokkal jobb lenne mindkettőnk élete, ha videochatelés helyett az erdőben gyűjtögetnénk a gombát a leveshez. Vagy most minket is megbélyegzel "a techinka rabjai" címkével? Jaj, de rossz nekünk! :U

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz rii #87 üzenetére

    Ha nem vártál reakciót a véleményedre, akkor minek írtad le? :F

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz rii #94 üzenetére

    Miért kéne a javakat egyenlően elosztani? A fizetésedet a munkába fektetett időért, energiáért és felelősségért kapod, nem csak úgy random. Az önellátás szép példa, de az sem alanyi jogon járó javakat jelent. Egy önfenntartó maga teremti meg azokat a létszükségleteket, amiket mások a boltban vesznek meg. A vásárló a pénzével fizet, az önfenntartó pedig az idejével. Kinek miből van több.

    Egyébként szép gongolatok azok, amiket leírsz. Én csak azt nem támogatom, hogy mindenkinek így kelljen gondolni. Én például végzős nyelvszakos hallgatóként nagyon nem örülnék, ha a földekre lennék zavarva, és magamnak kellene megtermelnem a mindennapi krumplimat. Jobban szeretem a napomat olyan dolgok tanulásával és gyakorlásával tölteni, amiket szeretek, aztán bemenni a boltba, és 10 perc alatt megvenni mindent ami az életbenmaradáshoz kell. Szabadidőmben pedig azt csinálok, amit akarok. Ha akarok, akkor egész hétvégén játszok a gépen, vagy beszélgetek a barátnőmmel Google Hangoutson (amit modern technika nélkül nem tehetnék meg), vagy akár olvasok egy könyvet, vagy kimegyek a természetbe kikapcsolni az agyam. Életben maradni =/= élni.

    Nem mindenki a fogyasztói társadalom rabja, akinek okostelefonja van. A pénz és a technika nem teszi tönkre az embert, csak lehetőséget ad bizonyos dolgokra, ha ésszel használjuk őket. Ha te nem kérsz ezekből a lehetőségekből, az a te döntésed. Ettől nem leszel se jobb, se rosszabb ember. Csak ennyit akartam mondani.

    (#97) Melorin: :C

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz Synthwave #118 üzenetére

    Na igen, sajnos. :(

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz rii #147 üzenetére

    Hogyan akarod egyenlően elosztani a Föld javait? Neked gondolom csak egy 100 négyzetméteres földdarab kell, hogy házat építs. Gondolod, hogy ez nem kisajátítás? Miért illetne az meg pont téged? Miért pont 100 négyzetméter? Miért nem 50? Vagy 150? Mi lesz azokkal, akiknek pont ugyanaz a földdarab kell? Nekik is ugyanannyi joguk van hozzá, mint neked, nem? Illetve mi lesz azzal a számítógéppel, amiről a kommentedet írod? Miért nem adod nekem? Nekem is ugyanannyi jogom van hozzá, mert a Föld erőforrásai, amiből a gépet is építették, mindenkit megilletnek! Túl sok a kérdés, túl sok a vitára való lehetőség. Ezért bukott meg a kommunizmus is.

    "Szabadon tartott rabszolgák..." miért lennék rabszolga? Olyan dolgot tanulok, amit szeretek, szabadidőmben olyan dolgokkal foglalkozhatok, amiket szeretek, olyan családom és barátnőm van, akiket szeretek. Azért vagyok rabszolga, mert fizetni is kell az életért? Na és? Mindennek megvan az ára, számomra ez többek között a tandíj, és az a kétmillió forintnyi diákhitel, amivel az államnak tartozok. Valaki előállítja ezeket a javakat, amikért fizetek. Ha mindez nem lenne a nyakamban, akkor kapálhatnám magamnak a földet, hogy legyen mit ennem. Az se lenne egy hajszálnyival nagyobb szabadság sem, és a velejáró stressz se lenne kisebb, főleg amikor a jég elviszi az egész termést, és oda az azévi élelmem.

    A városi élet is hozzáállás kérdése. Valakinek tetszik, valakinek nem. A szennyezett levegő engem is zavar néha, de a falusi élet unalmát sem kívánnám magamnak.

    Nagyon szépen le-"művelt rabszolgáztad" az egyetemistákat, ellenben hozzátenném, hogy nem mindegyikünk művelt, illetve nem azért jár az ember egyetemre, hogy kevésbé legyen rabszolga. Ezt mindenki jól tudja.

    Légy szíves ne vedd elő az "én öregebb vagyok nálad" lapot, mert nem akkora ász, amekkorának az emberek hiszik. Neked is van egy életed, és tudod, hogy mit akarsz. Nekem is van egy, és én is tudom, hogy mit akarok. A kettő nem egyezik, na bumm. Az életkor nem jogosít fel arra, hogy megmondd, hogy mit gondolok jól, és mit nem. Arról nem beszélve, hogy kamasz koromban pont ugyanúgy láttam a világot, mint te, csak aztán kinőttem belőle.

    Sajnálom, ha neked 10 órában kellett egy olyan munkában robotolnod, amit nem élveztél. Viszont kérlek, vedd azt észre, hogy nem minden ember utálja a munkáját, illetve nem minden ember a munkáján keresztül éli ki magát. Még egy 10 órás munkásnak is van kötelezően előírt szabadideje, amiben a maga ura lehet.

    A "mindenki rabszolga" dologról pedig annyit, hogy te talán sokat agyalsz ezen, én viszont addig szabadon csinálok bármi mást. Én úgy látom, hogy kettőnk közül te vagy a rabszolgább, mert téged fogva tartanak a gondolataid, míg engem ezernyi hasznos és érdekes dolog köt le.

    "Szabad vagyok! - mondta a majom.
    Én viszont nem - mondta a rács -, mert én majom köré vagyok zárva."

    Szerintem ennyi elég volt, mert úgysem fogjuk meggyőzni egymást semmiről, illetve nem is az a fórum célja.

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz Jim Tonic #152 üzenetére

    Azért ne általánosítsunk sem a mai, sem a régen élt embereket illetően. Az emberek szeretik a falusi életmódot alapul venni amikor arról beszélnek, hogy milyen volt "a középkori élet". Azt viszont elfelejtik, hogy már ezer évvel ezelőtt is voltak Európában városok, és már akkor sem kellett mindenkinek hajnalban kelni, hogy megetesse az állatokat, illetve egy városban télen is akadt tennivaló bőven. Inkább talán arról van szó, hogy az iparosodással fixálódtak a munkaórák, így egyrészt felmérhetővé vált, hogy ki mennyit dolgozik, másrészt így mindenki azt mond a "régi" ember munkaóráiról amit akar.

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák