Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz rii #25 üzenetére

    Ne is haragudj, de ez szerintem bullshit, amivel azok áltatják magukat, akiknek nincs pénzük megvásároln iaz új dolgokat.

    Már hogyne lenne különbség és hogyne akarnám az új feature-öket saját magamtól? Talán ne nézzél le annyira, hogy nem tudom, mire van szükségem!

    Csak két terület:

    1. IT / mobiltelefon: nézd már meg, hogy 10-15 éve miket használtunk és most mik érhetőek el...
    2. Autó: én még a Zsiguli korszakban kezdtem vezetni, és értékelem a fejlődést. 10 éve is "újautóm" volt, meg most is az van, és még 10 éves távlatban is durva a fejlődés, pedig az autóipar aztén kb. be van állva.

  • vzozo

    senior tag

    válasz Jim Tonic #65 üzenetére

    Viszont kiváló példa vagy arra, hogyan lehet valakit bedarálni a marketinggel.

    Remek. Szóval mivel 10 évvel ezelőtt még alsó hangon egy autós navit, egy fényképezőgépet, egy zenelejátszót és egy telefont vittem magammal pl. egy kirándulásra, most pedig beérem egyetlen telefonnal, ezért nyilván be lettem darálva. Elemezgess még, Mester!

  • vzozo

    senior tag

    válasz Jim Tonic #70 üzenetére

    Akkor miről van szó? Te írtad, hogy _én_ lettem bedarálva a marketinggel.

    Szóval így látatlanban te is annyira hülyének nézel, hogy szerinted nem tudom mire van szükségem? Hogy nem tudok magamtól döntést hozni? Hogy mesterségesen kell bennem igényt kelteni? (Igen, tudom mit jelent a kifejezés).

    Ismersz esetleg, és tudod, hogy 10-20-30 éve miről álmodtam, mit lenne jó és hogyan a mindennapokban használni, és most megtehetem, hogy leveszem a polcról, ezt pedig azért elég frankónak gondolom?

    #69 [oWn]f4te

    Hagyjuk már a sokszázezres profi fényképezőgépeket! Az átlagember a legolcsóbb kompakttal rohangált eddig is, és arra tökéletesen jó egy gagyibb mobil is.

    Amikor pedig kiszállsz az autóból hátizsákkal túrázni, de akár csak repülőre kell kézipoggyászt vinned, hidd el elég nagy megkönnyebbülés a teljes fotós cucc elhagyása. Mert hiába nem vagyok profi fotós (és nem is érdekelnek a fotós sznobok esetleges beszólásai), azért annyira adtam eddig a témára, hogy nem a legalapabb kompakttal szaladgáltam, de egy elég jó géppel + hozzá extra akkuk, állvány, töltő, kábelek, etc. Ezt most kb. kiváltja a telefonom.

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz arnyekxxx #79 üzenetére

    Kötözködés level 999?

    Telefonhoz nyilván viszem magammal a töltőt, amit amúgy is vinnék. (Telefonos) állványom viszont nincs, ezért arról szomorúan lemondok. A lényeg, hogy mit NEM viszek magammal, amit korábban viszont vittem.

    #77 Jim Tonic

    Az eredeti reakcióm rii posztjára írodott, aki általánosan rámondta minden emberre, hogy megeszik a reklámszart, saját, egyéni, önálló gondolat nélkül. Mivel szerintem az "emberek" halmazba én is beletartozom, ezért felszólaltam.

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    #82 rii

    Ebből nekem sok minden lejön, csak az nem, hogy a marketing és a fogyasztói társadalom hogyan jön a képbe. Egy szomorú történetet látok egy olyan emberről, akinek komoly magánéleti és/vagy önértékelési problémái voltak, ezért a pénzszórásba menekült. Nem vagyok pszichológus, nem tudlak és nem is akarlak elemezni, de azt tudom, hogy a probléma valós és létezik.

    Gratulálok, komolyan, ha ezt hátra tudtad hagyni, és "gyógyult" lettél.

    Mivel csak ide-oda csapongsz a hozzászólásodban, és habár néhány értelmes gondolat is el van rejtve egy szerinted értékes-felsőbbrendő mágikus mázban, ezért csak egy dologra reflektálnék még: hogy mi a "szükséglet". Nézz utána pl. a Maslow piramisnak, és akkor rájössz, hogy a napi 2000 kalória az ugyan szükséges, de nem elégséges feltétele a boldogságnak.

    (És mielőtt újra nekikezdesz a mantrának: nem, a csillió forintba kerülő tévé, bútor, autó sem az. De van arany
    középút mindenben.)

    #83 bambano

    Előre megmondtam, hogy nem fogom a fotóbuzik ilyen irányú kérdéseit kielégíteni, szóval képzelj el valamit, és röhögj rajta nagyokat. Jó szórakozást így estére! :C

    #85 arnyekxxx

    Ismerkedj meg a "good enough" fogalmával, az élet egyéb területein is sikerrel alkalmazható!

    #89 rii

    Ez annyira low hanging fruit, hogy le sem hajolok érte, mert számomra lenne megalázó válaszolni rá.

    És ahogy továbbolvasok, vazze, te tényleg meg vagy róla győződve, hogy egy OS minősége és milyensége a UI kinézetétől függ... No comment.

    #115 TomMusic

    Már tényleg minden technikai feltétel adott, hogy jobbá tegyük a Világot, de nem nagyon látni a jelét se..

    A mondásod első fele vitatható, a második fele pedig egyszerűen nem igaz. Nyisd ki a szemed, és láss.

  • vzozo

    senior tag

    válasz bambano #130 üzenetére

    az sem érv, hogy az xp elavult. az érdemi hibákat ki lehetett volna javítani

    Mondod ezt te, nyilván a Windows termékek alapos ismeretének teljes birtokában. Kit tisztelhetünk személyedben, az MS melyik fő-fő architektje vagy, hogy ennyire kened-vágod a témát? Egyébként nem linuxos vagy te véletlenül?

    Ez annyira vicces/szánalmas volt, hogy mára be is zárhatom az internetet, mert ennél jobb már nem is lesz.

    Jah, és segítek: javították ám azokat az "érdemi" hibákat, bármit is jelentsen ez a szó ebben a kontextusban a számodra. A javított verziókat úgy hívják, hogy Vista, 7, 8.x, 10...

  • vzozo

    senior tag

    válasz rii #147 üzenetére

    Vazze, elhamarkodottan írtam reggel, hogy bambano viszi a nap posztja címet! :Y

    amikor lehúztam olyan 12 évet, amibe kb. kikészültem ... több éven át átlagosan: heti 160 munkaóra mellett volt még 100 óra túlórám

    Hint: egy hét 168 órából áll... Irigyellek, mert valami hihetetlen időkibővítővel kellett, hogy rendelkezzél. Néha nekem is jól jönne.

    és napi 8 .. rosszabb esetben 10–12 óra munka mellett mikor tudod a saját életetdet élni?

    Elég sokaknak sikerül, még a napi 10-12 óra mellett is boldog és családos életet élni. Egyrészt vannak hétvégék. Másrészt alapból 20-25 szabadnap Magyarországon, máshol akár több is.

    Egyébként pontosan mit is szeretnél? A 8 órás munkanap az ipari forradalom / XX. századi gépesített gyárak hozták el. Előtte simán napi 14-16 óra munka is volt, reggeltől-estig, a gyerekek számára is. Azt sírod vissza?

    Aztán ez az egész fejtegetés a "fogyasztói társadalomról"... Áh, inkább hagyjuk, keseregj magadban, erre kár koptatni a billentyűzetet.

  • vzozo

    senior tag

    válasz Jim Tonic #152 üzenetére

    Van, és tudom menedzselni. Kollégákat látok 2-3 gyerekkel is, szóval valószínűleg nem lehetetlen.

    Egyrészt megtehetem, hogy nem egyben napközben húzok le annyit (és nyilván nincs is minden nap 10+ órányi munka, a kilengéseket viszont tudja tolerálni a család), hanem még korán reggel vagy este amikor a többiek alszanak. Ez nagyon egyedi és helyzetfüggő.

    Másrészt az ember talál módot rá, ha nagyon meg kell oldania egy problémát. Nehéz de nem lehetetlen.

    És azért sem fogok belemenni virtuális farokméregetésbe, hogy ki-mennyit dolgozik, és ez milyen áldozatokat kíván - mert egyrészt a munkával töltött óráknak nulla köze van a hatékonysághoz, értékteremtéshez és a fizetéshez, másrészt a végén még újra előjön a topiktárs a heti 200 ledolgozott órájával. Ajánlott "irodalom": Monty Python - Four Yorkshiremen

  • vzozo

    senior tag

    válasz rii #157 üzenetére

    és mondja h már érzi otthon, ...... h kezd szétesni a család ... pedig még "csak" este 8-9-10-ig van bent.

    Az, hogy ki meddig van bent, megintcsak nem árul el semmit a munkaidőről és úgy általában az értékteremtésről. Lehet ugyanúgy 8 órát dolgozik, csak közben délután 2-kor kezdte a műszakot.

    #160 Quasi_modo

    Egyrészt vannak hétvégék.

    Már akinek.

    Neked is ajánlott irodalom: Monty Python - Four Yorkshiremen

    Egyébként ez egy céltalan beszélgetés, akinek nem tetszik a munkahelye, váltson. Lehet, hogy nem lesz egyszerű, de hát ha bele sem vág, akkor az csak annyit jelent, hogy annyira mégsem rossz az a jelenlegi hely, hogy erőfeszítéseket tegyen egy jobb érdekében... Ennyike.

  • vzozo

    senior tag

    válasz rii #162 üzenetére

    Szó sincs trollkodásról, tudom, hogy mennyire nehéz váltani, és néha tényleg csak egy hajszál választ el attól, hogy napi 10 órát robotolsz egy szalag mellett, vagy éppen sikeres és boldog életed lesz egy másik szakmában és munkahelyen. A hajszál pedig nem más, mint a hozzáállás és a gondolkodásmód. Nehéz, sejtem, hogy az, mert sok ismerősömön látom, hogy képtelenek váltani, és inkább szopnak.:( Szóval vedd úgy, hogy provokatív voltam, de van mire.

    A vindózos témát pedig felesleges feszegetned, te lehet "prütykölgetsz" (LOL), én meg kb. ebből élek 20 éve. És nem minimálbéren, szóval sejtheted, hogy van mögötte némi tudásanyag.

    #163 Quasi_modo

    De, pont így működik. Ez fejben dől el elsősorban,

    #164 Jim Tonic

    Mint már fentebb leírtam: akkor váltson, és legyen olyan munkahelye, olyan munkarenddel, hogy a családjával lehessen. Ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák