Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz vzozo #63 üzenetére

    Te egy nagyon tudatos ember lehetsz, aki az adatok birtokában dönt, de sokan nem ezt teszik... Sokan szeretnének új featureket, de tisztességes feltételekkel. Pl. az újdonságnak ne az legyen az ára, hogy a cég ami adja a terméket a magánéletemet felderíti teljesen. Vagy erőszakosan akarnak vinni mondjuk két lehetséges jövő kép közül az egyik felé, ami nekem nem felel meg.
    Vannak akiknek pedig nem kell új featur. Pl. el tudja képzelni az életét netre kötött kávéföző nélkül is.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz vzozo #63 üzenetére

    Szerintem neked fogalmad sincs arról, miről írt. Nem tudod, mik azok a mesterséges igények. Viszont kiváló példa vagy arra, hogyan lehet valakit bedarálni a marketinggel.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vzozo #63 üzenetére

    néha az emberek összekeverik a változást meg a fejlesztést a fejlődéssel.
    az autó egy jó példa arra, amikor mesterségesen generált, téves fogyasztói látszatigénnyel próbálják fogyasztásra ösztönözni a vevőket. ehhez hozzácsapják még az irreális karbantartási árszintet, ezzel segítve, hogy vásárolj újat.

    telefon, operációs rendszer dettó. el nem tudom képzelni, hogy milyen valós igény van egy w7->w10 cserére. de hogy ne vádoljatok elfogultsággal: el nem tudom képzelni, hogy milyen valós igény van egy gnome2->gnome3 cserére. az pedig, hogy a w8 így végezte, ahogy, mutatja, hogy egy csomó fejlesztés csak gyártói erőltetés, nem konzumer igény.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz vzozo #63 üzenetére

    A legjobb mobiltelefonok még mindig a NOKIA 7110 és Ericsson T28s. Forever bruv.

    :))

    Részemről az egyetlen pozitívuma az okostelefonoknak, hogy nem kell külön zenelejátszót is hurcolni magammal. Meg a legtöbbön van vaku, amivel tudok este világítani a sötétben. Az enyémen mondjuk pont nincs..

    A legszebb fényképeket szerintem még mindig a teljesen manuális és analóg fényképezőgépekkel lehet csinálni. Persze valami 3-500 ezres Canon se gyenge - a telefon csak szükségmegoldás, akárhány terapixel. Gyorsba jó, de ha tényleg minőségi felvételeket akarok, kell a külön gép. Mondjuk ha kirándulni mész az autóval, a hűtőtáska mellé befér minden.

    4 kerekű, guruló csodákból a 80-as évek enthusiast-class mérnöki csodái 4 lyfe.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz vzozo #67 üzenetére

    Ki mondta, hogy erről van szó? :)

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz vzozo #74 üzenetére

    Azért írtam, hogy bedarált a marketing, mert nekiálltál érveket sorolni valami mellett, ami mellett felesleges. Védekező/támadó üzemmódba kacsoltál úgy, hogy nem is neked, és nem is arról szólt az a hozzászólás.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz vzozo #74 üzenetére

    "Az átlagember a legolcsóbb kompakttal rohangált eddig is, és arra tökéletesen jó egy gagyibb mobil is."

    Én nem ezt írtam?

    Se hátizsákos túrára nem megyek, se repülőre nem szállok.
    Viszont ha repülőre szállnék a milla közeli fotós cuccommal, szerintem nem zokognék sanyarú és megpróbáltatásokkal teli sorsom (értsd aranyárú poggyász) felett. :D

    Szubjektív véleményt formáltam.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz vzozo #74 üzenetére

    + hozzá extra akkuk, állvány, töltő, kábelek, etc

    mert a telefonodban nem merül le az aksi és megáll magától a levegőben stabilan, nem kell neki ott állvány ahol a fényképezőnek kellett?

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #63 üzenetére

    volt pénzem ... én választottam azt, hogy elegem van, és kiszállok ...
    az elmőlt években megvettem magamnak, és 2-3 havercsajnak mindent ami kellett ....
    tv, 150k, 240k, hifi, szerintem 300-400-500k, bicajok, 500.000,, foto: 150+80+90+30, mixer 80k
    lakáshteil, ajtóra hitel, személyi kölcsön .... én aztán tényleg benne votlam a fogyasztó társadalomban ... volt h egyzdssrre 3 ház rezsijét fizettem egy teljes éven át ...

    engem már ___tényleg___ nem érdekelnek ezek a pótlékok, amit a fogyasztói társadalom kínál. mert ez csak pótlék, ... ez nem élet, hogy robotolok napi 10-12-14 órát, hétvégn meg 1 nap takarítás, 1 nap pihenés ... ez nem élet ... és egy gucci lakásban sem lesz az nagytv-vel, meg smart phone-nal sem ...

    nem attól lesz élete az embernek, hogy új autó, nagyobb tv, új smart phone, tablet .... ezek, mint írtam, csak pótlékok ... rétóta figywelemtm az embereket, és nem tudnak semminek se örülni ... met amint megvan valami, már a következő célpontot szemelik ki, azzal álmodnak ... így mikor fogja élvezni azt amit már megszerzett?

    " .... Talán ne nézzél le annyira, hogy nem tudom, mire van szükségem! ... "
    neked szkséged van egy MI-os telefonra?
    milyen szükségletre célzol egyáltalán?
    létszükéglet? munkaszükséglet? vagy csak kell? mert van, mert megláttad a hírt ....
    létszükséget: leegyzserűsítve napi 2000 kcal, 20 fok, 2 liter víz, tető a fejed fölé
    "munkához szüklségem van ......:" ott már megfogalmazhatod, hogy azért van szükséged valamire, mert hogy a munkában jól jönne ez vagy az a feature ...
    és van a "szeretném", "tetszik", "jó lenne" kategória, amire te utalsz, mint szükség

    megmondanád, hogy miért van "szükséged" a legújjabb vackokra?
    vagy csak tökkkkéletes kiszoláglója vagy a fogyasztói társadalomnak ... gondolkozásmentesen

    1. IT / mobiltelefon: nézd már meg, hogy 10-15 éve miket használtunk és most mik érhetőek el...
    és kit érdekel? azért mert fejlesztik, nem kell azonnal lecsapni rá, mint gyönygtyúk a takonyra ...
    aki technofób, azt persze ... de nem szükséglet! se nem lét-, és kevesebbeknél meg inkább csak munkaszükséglet ... a nagyrésze az a "szeretném", "tetsztik", "jó lenne .... "

    2. Autó: én még a Zsiguli korszakban kezdtem vezetni, és értékelem a fejlődést. 10 éve is "újautóm" volt, meg most is az van, és még 10 éves távlatban is durva a fejlődés, pedig az autóipar aztén kb. be van állva.
    ne mondd már nekem légyszives, hogy egy 10 éves kocsival nem lehet lemenni ibizára .... aról nem is beszélvbe, h ha bármi gond van, hozzá se tudsz nyúlni a kocsihoz.

    a világ, az emberek, mint a birkák arra mennek, amerre terelik őket
    a terelés eszköze a reklám, ahol elültetik az emberek fülébe a bogarat.
    kaárcsonykor is hitelre vásárolnak ... smartphone, smarttv ... és hol van a smart people?

    ha arról szolna a kommunikáció world-wide, hogy óvjuk a bolygót, építkezzünk abból ami van, ne szennyezzük a levegőt, stresszmentesen éljük, akkor efelé mennének az emberek, mert errefelé lennének terelve ... de ezt az irányt senkise forszirozza ...

    prímán meg vagyunk vezetve

    én nem mondom meg, -nem is akarom, közöm sincs hozzá, nem is érdekel-, hogy Neked mire van "szükséged"

    .... cserébe kérlek Te meg ne gondolj már engem annyira tirpáknak, hogy idejövök fröcsögni, mert nem tudom megvenni ezt a csodás telefont .... :DDD

    ... kaptunk céges ai-ba ipad2-t 3 éve ... eladtam, és vettem belőle havertcsajnak egy MILC gépet, mert pont k-rvára leszarom az ilyen vackokat ...

    földházba is szivesebben laknék, mint az amfiteátrumnál levő, III. kerületi, nagyon fasza, urban style, legfelső szinten levő lakásban, ahonnan jártam be robotolni, és __nem volt életem__

    boldognak lenni nem azt jelenti h minden tökéletes

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vzozo #74 üzenetére

    szerintem a nap legjobb hsz-e lenne, ha megírnád, hogy milyen az a telefon, ami neked van és kivált egy "de egy elég jó géppel + hozzá extra akkuk, állvány, töltő, kábelek, etc" fotós cuccot.

    látatlanban azt saccolom, hogy jót fogok röhögni rajta.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz vzozo #80 üzenetére

    neked nyilván kötözködésnek tünik, de volt egy állításod, miszerint kiváltott X-Y-Z-V eszközt az A eszözöd, de aztán kiderült, hogy ez a kiváltás részleges, nem teljesértékü. Mondjuk az autót is ki tudja váltani a kerékpár csak azzal nem fog az ember hazavinni pl mosógépet.

    Mindemellett pl a magam kis zsebkompaktja ugyanazzal a töltövel megy mint a telefonom, cserébe nem kapok szívrohamot ha a másféléves leejti (mert ütésálló) vagy bedobja a medencébe (mert vízálló) ha remeg a kezem bekapcsolom az optikai stabilizátort, ha bemegyek egy épületbe be tudom kapcsolni a vakut (nem egy ledet) és ha gyorsan el akarom fészbukolni a legujabb fotókat-videókat akkor wifin áttolja nekem a telefonra és már mehet is. Mindemellett nem kell attól tartanom, hogy a videózgatástól lemerült eszköz miatt nem leszek telefonon elérhető.

    de ez teljesen off

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz vzozo #122 üzenetére

    Azért valljuk be, egy szalonállapotú Porsche 959 kicsit feldobná komor hétköznapjaimat. :D

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #122 üzenetére

    sötétség
    az uralja a te elmédet

    én annyit mondtam, hogy sokat költöttem, te pedig ki akarod találni az okát? hozzáköltesz?

    be kellett volna fejezned, mielőtt elkezdted
    mert azért költöttem ennyit:
    - jó lett volna egy tv- megvettem
    - havercsajnak csaj egy crt-je volt
    - és mivel nem olyan ember vagyok aki el tudja názni a barátaiank nincs meg az ami nekem már megvan, így vettem neki
    - tv, lapipő. mixer, foto, basbzsák, hifi
    - másik havercsaj jobban áll anyagilag, neki csak hifi, foto

    volt amiből havercsajnak jobbat vettem mint magamnak
    mert a barátom ... érted?
    nem tudom nézni, ha nekem van, a környezetemben másnak meg nincs ... ennyi

    úgyhogy szépen megkérnélek, szakaggyál le rólam, mert nagyon kezd elegem lenni a kóstolgatásokból

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz vzozo #134 üzenetére

    Lefordítom neked mit mondott Bambano. Megjelent a Windows 10, és ez az utolsó Windows. Nincs további kiadás, ezt fogják frissíteni a jövőben. Így most érted?

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz vzozo #151 üzenetére

    Van családod? Mert akkor nem írnál ilyeneket.

    Elég sokaknak sikerül, még a napi 10-12 óra mellett is boldog és családos életet élni. Aha, persze. Naponta megnézi, hogyan fejlődik a csecsemő, játszik a gyerekkel, segít a gyereknek a tanulásban, stb. Nekem egy 3,5 éves, és egy 5 hónapos fiam van. Ha 1 órát túlórázok, már észreveszi a gyerek. Kíváncsi lennék, mit tudnék velük foglalkozni, ha mondjuk 8-20 között nyomnám. Semmit.

    Előtte simán napi 14-16 óra munka is volt, reggeltől-estig, a gyerekek számára is. Ez egy bődületes marhaság. Elosztva egy évre, naponta 3-4 órát dolgoztak maximum. Novembertől márciusig csak minimális munka maradt, aztán pedig délelőtt és délután dolgoztak, de délben órákat pihentek. Átlagban jóval kevesebbet dolgoztak mint a mai ember. Ebben áll egyébként az ipari forradalom legnagyobb ellentmondása. Azt mondták (és ezt szajkózták a XX. századig), hogy a gépiesítésnek köszönhetően egyre kevesebbet kell majd dolgoznia az embereknek, ehelyett egyre többet, egyre magasabb korig dolgoznak.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #161 üzenetére

    9-től van bent
    reggel 9-től
    így már teljes a kép?

    ha 8 órát dolgozna, akkor szerinted???? Felhoznám a témát?
    de felhoztam példaként, az "alig van otthon' példájaként.

    ha 8 órát dolgozna csak, akkor otthon tudna lenni a családjával
    de 8 óra helyet 10-12-14 órákat is van bent., volt hogy 9-24-ig. meg volt már 9-másnap hajnal 1-ig, és gyere be 9-re ismét ...

    idéznék amúgy tőled:
    " .... Áh, inkább hagyjuk, keseregj magadban, erre kár koptatni a billentyűzetet. .... "

    szóval akkor mit rágod még mindig a szart? feleslegesen ráadásul? mert már megint sikerült melléfognod

    annyira kurvára megmondó ember akarsz lenni
    de annyira kevés vagy hozzá

    fájdalmas olvasni minden postodat
    a vazze-zol itt ... meg ez a "low hanging out" vagy mi ...

    totál benézel dolgokat .... túl sokat ...

    " ... Ez annyira low hanging fruit, hogy le sem hajolok érte, mert számomra lenne megalázó válaszolni rá.
    És ahogy továbbolvasok, vazze, te tényleg meg vagy róla győződve, hogy egy OS minősége és milyensége a UI kinézetétől függ... No comment. ..... "

    jah ... fruit ....
    de amúgy meg ... részemről a "no comment",
    ugyanis én ilyet sose mondtam. vitáztam a kinézete miatt, de nem a kiézetétől függ természetesen, hogy jó-e, (nem érdekel, honnan vetted ezt a fasságot, meg ne akard magyarázni nekem!!!!!) ...... nemrég, 1994 óta prütykölök dos linux windosw osx hackintos (volt picike sun solaris is) ....
    úgyhogy nem te mondod azt hogy no comment, mert részedről már volt comment ... ugyanis postoltál ....

    néztem a bődületes fasságot, miszerint én a kinézet alapján itélem meg, és arra nem volt méltó a hülyeséged, hogy reagáljak rá ... én mondtam magamban, hogy "erre nicns mit írni b.zdmeg" :D .

    "the real no comment"

    most is csak azért válaszolok, h szóljak, valami nincs rendben veled, hej!

    mi a baj?
    wacctöpráblem?
    már megint megmondó ermber akartál lenni. és már megint kva-ra nem sikerült ...
    .... de mér akarsz annyira megmondó ember lenni? hogy a heti-havi elírásomon is duplán pörögtél? jólesett mi?
    ezt látod a fórumon, a nagyoktól ... hogy bekussoltatnak másokat, és te is ezt szeretnéd? keresed a gyenge pontokat, ahol beleköthesz? így vitázol? Hogy ha már igazad nem lehet, akkor keresel egy hibát ...

    .... vagy csak simánt trollkodsz, és ezt élvezed?

    utóbbi esetben, mint már korábban, szépenmegkérnélek .... :) :) :) :) szakaggyá má le rólam he' :)) :DDD

    pláne h szerinted kár koptatni a bill-t.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Quasi_modo

    nagyúr

    válasz vzozo #161 üzenetére

    Egyébként ez egy céltalan beszélgetés, akinek nem tetszik a munkahelye, váltson
    Ez sokszor nem így működik. És ezen em változtat Monty Python sem. Ájánlott körülnézni a való világban.

    valami

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz vzozo #161 üzenetére

    Az, hogy ki meddig van bent, megintcsak nem árul el semmit a munkaidőről és úgy általában az értékteremtésről. Lehet ugyanúgy 8 órát dolgozik, csak közben délután 2-kor kezdte a műszakot.
    Viszont nem is kapcsolódik a témához. Valamiért bent kell lennie, és ez nincs jó hatással a családjára. A lényeg ez volt, nem az, hogy miért kell bent lennie.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • rii

    nagyúr

    válasz vzozo #165 üzenetére

    " .... Szóval vedd úgy, hogy provokatív voltam, de van mire ...."

    semmi ... ismétlem .... semmi nem indokolhatja, h bárkit is provokálj a neten.
    ami kb. a trollkodás fogalmát is kimeríti ....

    szóval .... további kellemes lollozást meg vazzezást meg low hanging fruitozást ... így kb. 40 évesen ....
    szánalmas

    hagytált volna meg inkább abban a hitben, hogy max. középiskolás vagy ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Quasi_modo

    nagyúr

    válasz vzozo #165 üzenetére

    De, pont így működik.
    Szerinted. De ez kevés. Olyan helyről nézed a világot ahonnan sok minden nem látszik.

    valami

Új hozzászólás Aktív témák