Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz arn #75 üzenetére

    Én a 290-em 900MHz-en hajtottam, maxra húzott power limittel, -20mv-al. A komplett gép 4,4Ghz-re húzott i5 4690K-val, és 4*4GB 2133Mhz CL11 rammal, és egy X-fivel fogyasztott konnektorból ~300W-ot BF4 Mantle-ben, ami 80%-ra hajtotta a CPU-t, gyilkolta a ramokat, és 99%-on hajtotta a GPU-t. Ennél csak kisebb fogyasztásokat sikerült mérnem. Igaz, így buktam 5%-ot a sebességéből, viszont 200W alá ment a fogyasztása, és tök halk is volt, pedig csak egy Giga WF3 volt, ami a gyengébb aftermarket hűtések közül való, és egy szupercsendes házban volt az egész, semmi extradurva hűtéssel.

    Szóval halkság pipa, akinek meg 300W fogyasztás sok, az inkább ne játszon a gépen. :N
    Miben lett a kártyám kevesebb? Ha 256bites 4GB-osat vettem volna, és 224bites 3,5GB-osat kapok? Csak én látom, hogy nem ugyanaz? :F

    Arról nem is beszélve, hogy 970 árban manapság 290X-et is kapni, amiből úgy tudsz kicsit visszavenni, hogy megmarad a sebessége is, és azokon a GPU is jobban van válogatva, és kisebb fogyasztású. Szóval vannak bőven épkézlábabb alternatívák.

    (#78) Duck663: Bizonyám. A Dx12 már meg se mertem említeni. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák