Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz ng0ofy #4 üzenetére

    Szerinted mennyi idő kell még ahhoz, hogy a felhőben tárolt adatokban turkálhassanak különböző érdekcsoportok, hogy aztán egy nap a gyerekedről készült táncolós videó után jogdíjról kapj csekket a háttérben szóló "sztár" hangjának felvétele után?
    Szerinted jelenleg mi történik az adataiddal a felhőben? Mivel tudnád bizonyítani ha azzal bárki is visszaélne? Semmivel.

    Ez az egész dolog olyasmire jó, ahol nem kell a személyes adatokat megosztani semmilyen céggel. Pl ilyen az ha a játékállásokat mentik oda. De pl semmilyen audió, vagy videó anyagot nem tennék ki, sem szöveges dokumentumot, hacsak azok nem nyilvánosan hozzáférhető anyagok, amiket összegyűjtöttem, és egyébként is beszerezhető. Pl egy driver pakk van nekem fenn egy tárhelyen, pár config file társaságában. Persze semmi kritikus jelentőségű, csak olyasmi mint a vimrc -m, vagy pár latex sablon amiket magamnak készítettem fix feladatokhoz.
    Könyvet, vagy jegyzetet viszont már nem. Ahhoz csak nekem van közöm, senki másnak.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz attila9988 #16 üzenetére

    De egyébként van itt más is. Ha túl nagyra nőnének ezek a vállalatok, akkor az az árazáson is meglátszana egy idő után, és ha pl épp rossz irányból fúj a napszél, akkor megemelkedne a havi részleted. Ráadásul nevesíthetnék minden billentyűleütésedet, vagy ha épp úgy tetszik nekik, kitilthatnak a szolgáltatásból, elvágva téged az esetlegesen sehol máshol nem tartott állományoktól. Szerintem ez nem jó irány.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Male #19 üzenetére

    Ebbe nem is az a fő gond, hogy majd jön a csekk a jogdíjról, hanem hogy lazán törölni fogják, mint YT-on, aztán pápá gyermekünk első tánclépései a háttérben szóló zene miatt...

    Így van. Ez természetesen a nagyobb gond. De pl én aggódnék a véleményszabadság miatt is. Gondolj bele, hogy írsz egy nem túl hízelgő cikket valakiről, ami egyszer csak eltűnik a tárhelyről. Nem tudnál vele kezdeni semmit. Persze ezt manapság még nem tudják megtenni, de vajon mennyi idő kellene hozzá hogy legyen annyira nélkülözhetetlen egy ilyen szolgáltatás, ami miatt már lazán megléphetnének ilyen húzásokat is. Egyenlőre még csak a nyilvános adatokkal teszik, de ki simán elképzelhető hogy privát adatokra is kiterjeszthető lenne az elképzelés, és csak idő kérdése hogy mikor következik be.

    Gondolom az amazon féle cloud -os mp3 mizéria mindenkinek ismerős történet. A jogvédő maffia szépen megrohamozta őket abban a pillanatban, ahogy indult volna a szolgáltatás. És ez még egy nyilvános dolog volt. Vajon kik kereshetik fel nap mint nap pl a google -t hasonló követelésekkel a levelező rendszerükkel kapcsolatban, vagy a docs -al?

    részükről csak akarat kérdése, hogy megteszik vagy sem.

    Így van. Nem véletlen az hogy a pop3/imap elérést sem akarták biztosítani az ilyen szolgáltatásokkal kapcsolatban, hiszen ott te közbe tudsz iktatni mondjuk egy gpg -t, vagy akármi mást, és akkor nem csak ígéret lesz a titkosítás. Ez az egész akkor lenne jó, ha minden programod amivel használod, még a te gépeden transzparens módon titkosítana minden átmenő forgalmat, és ez teljesen hétköznapi lenne mindenki számára, hogy ha netre megy valami, azt titkosítani kell. Ha így lenne, akkor mondjuk a google hirdetés rendszere összeomlana, de legalább az emberek tisztábban látnának, és gondolkodnának a saját adatbiztonságukról, ahogyan azt régebben is tették, még az FB -s "oszd meg mit sz@rtál reggel" tipusú gondolkodás előtt.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák