Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz nyunyu #245 üzenetére

    Én alapvetően az építőiparban dolgozom. De egy olyan megrendelői körrel javarészt, ahol pl az anyag árak kockázata részben az enyém kéne legyen. Meg a lóf@szt, Azt hozzá teszem, hogy semmivel nem élek jobban, mint előtte, csak sodródom az árral. Ok, van mozgó- céges- tőkém. De annak az értékvesztését is kompenzálnom kell valahogy. Ez mind- mind megy a megrendelőkre. És volt aki nem értette meg, hogy miért lett drágább valami x százalékkal. Csak egy nagyon egyszerű példa: március magaságában a normál gipszkarton kb 2000ft volt táblánként. Most? Kb másfélszer annyi. És megkérdezik miért lett több a munkadíj is.... Mert mindennek megy föl az ára. Az egész infrastruktúrát többe kerül fenntartani. Amit meg ugye a kitermelt pénzből kell finanszírozni. Teszem azt egy olajcsere is többe kerül, mint egy éve mondjuk.
    A vicces az, mikor valaki 30 meg 60 napra kér árajánlatot (anyaggal együtt) , hivatkozva a bizonytalanságra. Konkrétan ez egy megyei jogú ügyészség volt. Mert náluk ez az ügymenet.... Finoman fogalmazva, is csak annyit mondtam, hogy ez engem magasról nem érdekel. Max 5 nap, ha nem tetszik, keres mást.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák