Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polllen #62 üzenetére

    igen, ez csak az én véleményem, és csak érvelni próbálok meg mellette, ha nem értessz egyet, akkor sem fogok odamenni, és hátbaverni egy vasdarabbal. :)

    de jól írod: akinek van rá lehetősége, az szinte kivélten nélkül vissza is él vele. és lehet itt pörölni, hogy bezzeg a cenzúra meg a diktatúra ott, de a helyzet az, hogy itt nálunk is (ahogy előttem írták) van lehetőség cenzúrázásra. az is lehetőség, hogy akinek több pénze van, az hatékonyabban lejáratja a másikat, mert ugye azt állít róla, amit akar.
    van véleményszabadság, de nem teljes körű. péládul itt a fórumon (sőt, a legtöbb fórumon) tilos politizálni. különben moderálnak. mert benne van a szabályokban. de egyébként helyes is szerintem, amennyire érett véleményt tud a többség (nem rád gondolok, de nézd meg az átlag polgár milyen értelmi színvonalon van) formálni erről a témáról, akár be is tilthanák az egészet :)

    a szakszervezet meg jó lenne, csak éppen nem így. ez az óvodás viselkedés, hogy ha nem adtok, akkor durcizunk, nem éppen egy érett megoldása a problémának, mert a legtöbbet azok az emberek szívják, akiknek szimpatizálni kellene velük. ráadásul a fontosabb ágazatoknál hiába is próbálnának sztrájkolni. láttál már orvost sztrájkolni? pedig mennyivel összehasonlíthatatlanul rosszabb helyzetben vannak például a buszsofőröknél.

    gyakorlatban valószínűleg ugyanabban a világban nőttünk fel, csak más környezetben. a nagy különbség szerintem abból jön, hogy én ott keleten is éltem (igaz csak keveset, de remélem még fogok), van nem kevés barátom, akik ott laknak, ott nőttek fel, és ezek alapján igyekszem megítélni a helyzetet.

    egyébként én szeretem az értelmes és nyitott véleményeket, de sajnos nagyon sok ember nincs azon a szinten, hogy ilyet el lehessen várni tőlük. ahogy a gyerekeknek nem szokás engedni, hogy késsel játszanak, mert nem tudják felmérni, hogy hogyan használják biztonságosan, úgy megfelelő tudás hiányában az embereknek sem feltétlenül jó dolog, ha mindenbe beleszólhatnak. említetted a Föld lapos problémát. nos, hogyan vitatkozzunk/beszélgessünk mondjuk a relativitás elméletről, ha a másik fél egyszerűen nem érheti fel ésszel az egészet?

    VaniliásRönk: egyre gondolunk, csak te gyorsabban reagáltál :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák