Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Cassi #17 üzenetére

    Részvényes szempontból nem is végezte olyan jól a dolgát, mint elődje.
    AMD-m van, de szerintem hiba lenne eltávolítani a posztjáról. Persze biztos lehetne találni olyan embert aki 180 milla helyett beéri 50 millás bónusszal is, max a 5 milliárdos nyereségből lesz 4 dehát ki tudja? Úgy se a végeredmény számít, csak az a 180.
    Ez ugyanolyan hülyeség, mint mikor azt mondták, hogy a leltárában 400mrd Ft+ értékkel rendelkező állami cég élén dolgozó vezérigazgató fizetése max 2 misi lehet havonta.

    #14 Kasya :
    Hatékony bónuszrendszerrel még nem találkoztam. Valamelyik nagyokos kitalálja, hogy akkor kapsz bónuszt, ha a K+F költséget 20%-al visszanyírod, te kirúgsz mindenkit, költségek csökkenek, te bónuszt kapsz, mindenki boldog, a cég biztos, hogy jól járt? Aki a feltételt kiírta, az tényleg erre gondolt, vagy, hogy mindenki maradjon, de ne legyen ingyen kávé és csokiautomata?
    Hozzátehetjük, hogy a hosszútávú jóhoz sokszor rövidtávon áldozatot kell hozni. Nem volt még bónuszfeltételem, de kizártnak tartok egy olyan bónuszrendszert ami azt jutalmazza, ha hosszútávú célt akarsz elérni.
    De kíváncsi vagyok más véleményére is a bónuszrendszerek hatékonyságát illetően. Sales esetén egyértelmű, hogy kell, de stratégiai döntéshozónál meg lehet fogalmazni jót?

  • Reggie0

    félisten

    válasz Cassi #21 üzenetére

    Mondjuk nem ritka annyire, AMD, NVIDIA, Apple ceo-ja is mernok, es mellette menedzser, ez nyilvanvaloan szukseges egy technologiai cegnel.

Új hozzászólás Aktív témák