Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Reggie0 #192 üzenetére

    Ez így van. A nagyobb érzékelővel viszont előkerül egy új probléma: a kisebb mélységélesség, ami a megváltozott fizikai gyújtótávolság miatt kerül képbe. Ezt az objektív rekeszelésével meg lehet oldani, ahogy nagyobb látószögű objektívekkel is, de az előbbihez még több fény kell, a másik pedig egyre erősebb perspektívikus torzítást okoz (és nő az objektív mérete is, persze). Ráadásul gyakran használnak közvetítésekhez 900-2000mm közti F2.8 vagy F4-es fix fényerejű powerzoom objektíveket, amik már egy kis méretű szenzor növeléssel is igen durva mértékben nőnének meg (az árukkal egyetemben). Ma már persze vannak BSI Stacked szenzorok (jelentős fejlődés volt ez a lépés), de ez a technológia is kezd kifutni és nem sok újdonságot jelentettek be mostanában, és a méret eléggé fix 2/3".
    A dinamikatartomány pedig az érzékenység növelésével arányosan csökken, ahogy a zaj is nő, tehát pont az elérendő célt ássa alá. Kevés fénynél pedig a HFR okoz igen sok gondot (szintén az egekbe emelendő érzékenység - azaz erősítés miatt).

    Igen, az LCD és az OLED még egy ligában játszik mozgóképfelbontásnál. A BFI jól át tudja verni a szemet, erősen csökkenti az elmosódást (ha jól van kivitelezve, megfelelő frissítéssel). De én pl. ezért hanyagolom jelenleg még (cserébe nekem másféle hibákkal kell szembenézni, mint pl. a dither (mondjuk ebbe bele lehet futni máshol is...), tápzaj, alacsonyabb fényerő, erősebb ghosting...). Az OLEDben van potenciál a fejlődésre, hiszen nagyon gyors az on/off átmenet, csak az akarat nincs meg még (és persze ezt lenyomni a marketingen nehéz). Talán még néhány generáció és ebben előrelépés lehet.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák