Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz WN31RD #171 üzenetére

    Persze, persze. Izlések és pofonok, a szépség szubjektívm, nem volt szerencsés a megfogalmazás, csak rövidíteni akartam (nekem is inkább tetszenek, mint nem, bár nekem a külső a funkcionalitás alá van rendelve erősen, bár az idétlen színes IBM logótól a fekete gépen hülyét kaptam).

    De tény, hogy egy TP nem igazán a "szoba dísze" egy modern lakásban. Fekete, konzervatív, sok éve változatlan, funkcionális forma. A baj nem is ezzel van, hanem, hogy az összes ThinkPad így nézett ki. Nem volt választás, pedig a piac diktál, nem az amit az IBM elképzel. Őszintén szólva nem sok nőt láttam akinek ThinkPadje volt, illetve nem sok olyan embert, akinek az informatika ne foglalt volna el különleges helyet a szívében. Hány hozzá nem értő ember vesz meg egy számára csúnya/elavultnak kinéző, felfoghatatlan és számára szükségtelen funkciókkal rendelkező, ugyanakkor piszokdrága gépet.

    Most leírom, hogy egy idegesítő pöcs (bocs a kifejezésért, de tényleg az volt), hogy elkezdett röhögni azon amikor a D610-en a multibayben kicsérltem a másodlagos aksit CD-íróra egy egyetemi szeminárium után, hogy kiírjam a tanárnak a ppt-ket CD-re. Ott röhögött, hogy ebben a CD helyére kell rakni az aksit, de gáz, biztos még floppy is van rajta (egyébként igen, lehetne ;]). Milyen 20 éves gépem van (jó, tényleg nem fiatal, de lehetett volna egy D630 vagy T61 is), és képtelen volt egyáltalán megpróbálni megérteni, hogy ez az egész mi célt szolgál, és hogy plusz 2,5 óra működési időt ad :U Egy ilyen embernek próbáld elmagyarázni, hogy mit jelent a "dokkolható" vagy a "TPM chip/platform", pedig egyrészt srác volt, másrészt fiatal és egyetemi hallgató, harmadrészt volt gépe és használta.
    Gondolom látod az összefüggést a példám és az előtte levő eszmefuttatás között. :)

    #173 - Jaj, könyörgöm ne!!! Hányszot kell még ezt eljátszani, leírni ugyanazt. Fogadd el, hogy létezik netbook, fogadd el, hogy nem te vagy a célközönsége. Talán fáj?
    Azért néhány gondolat:
    1. 10-11 colos kijelző már bőven használható, de a kisebb is. Igény kérdése. Nekem a 12 colos subnote is kicsi, mert nem tökéletes a szemem.
    2. Van már netbook bőven 100 alatt is, pláne használtan.
    3. Marhaság, hogy az atomot megfekteti egy flash banner. Mennyit használtál atomos gépet :F Jó, nyilván nem kell megnyitni egyszerre 36 tabot, miközben a háttérben renderelsz
    4. Filmet nézni megfelel, amíg nem HD-vel szórakozol (ekkora felbontással minek)
    5. Az, hogy nagyobb, az NAGYON NEM POZITÍVUM, a netbook lényege, hogy kicsi és könnyű, és hosszú ideig működik, miért olyan nehéz ezt elfogadni?
    6. Mi az, higy kicsi a billentyűzet? Kinek? Egy 50 kilós lánynak is az? Meg mihez képest, a HTC TouchPro 2 QWERTY billentyűzete meg elég nagy a kedves biznicmeneknek :F
    7. Netbookon nem sűrűn programoznak emberek, de egyébként pár sort meg lehet azon is írni, ha nagyon kell
    8. A netbook nem egy mindenes, hanem másodlagos gép

    Komolyan nemértem ezt a netbook ellenességet. Nekem sem tetszenek, nem is veszek, de nem is kényszerít rá senki, viszont felfogom, hogy valakinek megfelelő lehet. Miért fáj neked, hogy más mit csinál?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák