Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bambano #17 üzenetére

    Nem nyereségadó, a cikkben még vastaggal is van jelölve, hogy bevétel után fizetendő.

    2. A digitális tevékenységekből származó bizonyos bevételekre kivetett ideiglenes adó

    A javaslat szerint ez az ideiglenes adó biztosítja, hogy azok a tevékenységek, amelyeket jelenleg ténylegesen nem adóztatnak, azonnali bevételeket kezdjenek termelni a tagállamok számára. Az adó segítene továbbá elkerülni a bizonyos tagállamokban a digitális tevékenységek adóztatására irányuló egyoldalú intézkedéseket, amelyek a nemzeti válaszok sokféleségét eredményezhetik, ami káros lehetne az egységes piac számára.

    Az alapul szolgáló adószabályok közös uniós reformjával ellentétben ez a közvetett adó a bizonyos digitális tevékenységekből származó azon bevételekre lenne alkalmazandó, amelyeket a jelenlegi adózási keret egyáltalán nem vesz figyelembe. Ez a rendszer csak ideiglenes intézkedésként lesz alkalmazandó, mindaddig, amíg végrehajtásra nem kerül az átfogó reform, és abba be nem épülnek a kettős adóztatás lehetőségének csökkentésére irányuló mechanizmusok.

    A nyereségadó a hosszú távú, végleges megoldás lesz, ha valaha eljutunk odáig. Egyelőre csak az ideiglenes megoldásról van szó.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bambano #17 üzenetére

    Ez az egyezmény preambuluma, a részletekről ugye semmit nem tartalmaz.

    Azokat kéne ismerni (nekem nagyon nincs se időm, se gusztusom ehhez), különösen annak a fényében, hogy egyáltalán hogyan alakulnak a joghatóságok és a bevételt elkönyvelő cégek.

    Egy idegen honosságú cégre nemigen lehet adót kivetni, bár láttunk már erre is érdekes történeteket.

    Itt és most szerintem az EU-ban működő részlegekről (jogalanyokról) van szó, akik a bevételt realizálják majd kb. nulla profittal tolják haza a mamának -- sok körön keresztül, a legjobb helyeken adózva.

    Ezek EU-s honosságú cégek, értelemszerűen nem korlátozhatja velük kapcsolatban az EU-t kettős adóztatási tilalom, hiszen alapból ide tartoznak. Eddig is fizettek volna adót, ha nem tüntetik el az alapját. A jelenlegi ideiglenes terv lényege az, hogy a profiteltüntetési nagykaput próbálja becsukni változatlan joghatósági keretek között. Tehát nem keletkezik új, az EU határain átlépő adókötelezettség.

    Azt persze nem mondom, hogy nem lesz ebből feszültség, viszont azt is látni kell, hogy maga az USA is folyamatosan panaszkodik arra, hogy a saját cégóriásai éppen otthon nem fizetnek adót a valós nyereségük meghatározó része után.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • mike1334

    veterán

    válasz bambano #17 üzenetére

    A 2010. évi XXII. törvény és az Egyezmény még nem lépett hatályba (4. § (2) és (3))....nem megy ez a jogszabályosdi Neked :D

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Új hozzászólás Aktív témák