Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tha_answer #16 üzenetére

    "ez a 3 szazalekos ado nem nyeresegado": hanem mi?

    az van a cikkben, hogy: "az első kezdeményezés célja a társasági adóra vonatkozó szabályok reformja annak érdekében, hogy a nyereséget ott regisztrálják és ott adóztassák, ahol a vállalkozások és a felhasználók között a digitális csatornákon keresztül jelentős interakció történik".

    idézek egy navos pdf-ből: "Az adó alapját – az általános szabályok szerint – az üzleti évi beszámolóban kimutatott adózás előtti eredményből kiindulva kell meghatározni."

    ez nekem olyan adónak tűnik, ami nyereségre hajaz.

    idézet a "2010. évi XXII. törvény a Magyar Köztársaság Kormánya és az Amerikai Egyesült Államok kormánya között a jövedelemadók területén a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának megakadályozásáról Budapesten, 2010. február 4. napján aláírt Egyezmény kihirdetéséről" 2. cikk 3. paragrafus:"3. Azok a jelenleg létező adók, amelyekre az Egyezmény kiterjed:
    a) Magyarország esetében:
    i) a személyi jövedelemadó;
    ii) a társasági adó;
    iii) a különadó;"

    tehát ez jelenleg egyértelműen sérti az egyezményt.

    "megegyszer mondom: el lehet donteni h a pareto eloszlast figyelembe vesszuk": ezt akkor kellene figyelembe venni, ha azt firtatnám, hogy jogos-e ez az adó. de én jelenleg nem ezt firtatom, mivel ezt már megtettem más topicokban. most azt firtatom, mit fog szólni ehhez a trumplee. ennek a kérdésnek semmi köze sem az adózás rendjéhez, sem a közgazdasági elvekhez, sem a társadalmi igazságossághoz. ez egy egyszerű politikai színezetű kérdés. mit szól ehhez a haragos óriáscsecsemő?

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák